• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hranidba stoke

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Pa bogec, moram te razocarati. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ima jako malo zgodnih ovdje. Ne znam da li zvacu, a sad bome ne znam ni da li puse.....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Y can't speak english anymore, al znam da bogecu treba najti nekakvu pravu žensku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , bogec, bolje da ljulja, neg da žulja!!!! :!: :!: :!: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
E tako je, ako nadjem kakvu ovdje da znade barem kako izgledaju prirodna jaja i kobase, vodim ju bogecu ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA IMT 565 kaže:
bolje da ljulja, neg da žulja!!!! :!: :!: :!: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol:

kaj još više ljulja da imam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
bogec kaže:
ŠANANA IMT 565 kaže:
bolje da ljulja, neg da žulja!!!! :!: :!: :!: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol:

kaj još više ljulja da imam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Od viška mase ne boli glava :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas sam dovezao paletu Agrodola, sad čemo vidjeti šta če bit, posipavao sam podnoč po štali, lijepo djeluje, promjena mirisa i tak to, vidjet čemo, nadam se da bude za koji mjesec bolje!
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Evo i mene opet malo. Jucer i prekjucer sam prolazio starom cestom od Washingtona do New Yorka. Tamo ima recimo farmi slicnih nasima, samo sto je ovdje sve toliko uredjeno, da covjek pomisli da ni ne rade nista drugo nego sredjuju oko kuci i farmi. Na podrucju drzava Mariland i Pensilavania su farme uglavnom manjeg obujma. Dok kazem manjeg, misli se na farme oko 50-ak krava, jer nemaju dovoljno zemlje. Krave lijepo setaju po vani i pasu. Svi pasnjaci oko farme su lijepo ogradjeni sa po tri reda precki izmedju stupova i lijepo pofarbani u bijelo. Nevjerojatno koji je to posao i kako je to lijepo uredjeno. Nema korova, nema zbunja. Sve u milimetar jednako. Jedini je problem bio slikati jer smo se stalno vozili, a uz cestu su najprije sumarci, pa se iza tih sumaraka vide farme. Kuce su tak sredjene, da ima takvih da pomislis da tu zive bogatuni. Ima i gdje koja napustena farma. Kaze kum da se da jeftino kupiti. :idea:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
cabage kaže:
Evo i mene opet malo. Jucer i prekjucer sam prolazio starom cestom od Washingtona do New Yorka. Tamo ima recimo farmi slicnih nasima, samo sto je ovdje sve toliko uredjeno, da covjek pomisli da ni ne rade nista drugo nego sredjuju oko kuci i farmi. Na podrucju drzava Mariland i Pensilavania su farme uglavnom manjeg obujma. Dok kazem manjeg, misli se na farme oko 50-ak krava, jer nemaju dovoljno zemlje. Krave lijepo setaju po vani i pasu. Svi pasnjaci oko farme su lijepo ogradjeni sa po tri reda precki izmedju stupova i lijepo pofarbani u bijelo. Nevjerojatno koji je to posao i kako je to lijepo uredjeno. Nema korova, nema zbunja. Sve u milimetar jednako. Jedini je problem bio slikati jer smo se stalno vozili, a uz cestu su najprije sumarci, pa se iza tih sumaraka vide farme. Kuce su tak sredjene, da ima takvih da pomislis da tu zive bogatuni. Ima i gdje koja napustena farma. Kaze kum da se da jeftino kupiti. :idea:


Ja odma kupujem i selim se tamo radit!!!!! :D :!: :D :!: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
B

brundalo

Guest
cabage kaže:
Evo i mene opet malo. Jucer i prekjucer sam prolazio starom cestom od Washingtona do New Yorka. Tamo ima recimo farmi slicnih nasima, samo sto je ovdje sve toliko uredjeno, da covjek pomisli da ni ne rade nista drugo nego sredjuju oko kuci i farmi. Na podrucju drzava Mariland i Pensilavania su farme uglavnom manjeg obujma. Dok kazem manjeg, misli se na farme oko 50-ak krava, jer nemaju dovoljno zemlje. Krave lijepo setaju po vani i pasu. Svi pasnjaci oko farme su lijepo ogradjeni sa po tri reda precki izmedju stupova i lijepo pofarbani u bijelo. Nevjerojatno koji je to posao i kako je to lijepo uredjeno. Nema korova, nema zbunja. Sve u milimetar jednako. Jedini je problem bio slikati jer smo se stalno vozili, a uz cestu su najprije sumarci, pa se iza tih sumaraka vide farme. Kuce su tak sredjene, da ima takvih da pomislis da tu zive bogatuni. Ima i gdje koja napustena farma. Kaze kum da se da jeftino kupiti. :idea:
Posto san bija tamo i vidija.... ja se ne bi preselija tamo. Ja bi kupija cilu farmu sa zemljon i ogradama i preselija je vamo :lol: ;) ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hehehehe, to bi i ja, al samo u snovima :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Heh, nebi bome ni ja ovdje htio zivjeti. Bas sam jucer bio u New Yorku. Gradnja je fascinantna, ali kultura nula. Ne svidja mi se nimalo. Ne znaju kuhati....
 
B

brundalo

Guest
cabage kaže:
Heh, nebi bome ni ja ovdje htio zivjeti. Bas sam jucer bio u New Yorku. Gradnja je fascinantna, ali kultura nula. Ne svidja mi se nimalo. Ne znaju kuhati....
Bija san tamo kako san reka. Obisa san je cilu i...... eto im je zapravo. A hrana...........cista plastika he he.
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
dečki evo i mene nisam se javljo ovih dana jer gripa me prevladala,to što pišete jako je zanimljivo jer i ja maštam o americi i njihovim farmama kako izgledaju ali bez muke i rada nema ništa.kak je govorio moj pokojni djed "ako neš radit neš no jest".al kako kažu svagdje je lijepo ali kod kuče je najljepše(to znam iz iskustva).
cabage ako več živiš u americi ili gdje več da li možeš nabavit country pjesama ili barem hitova,naravno ako nije problem pa nekako dobaviš u hr.
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
cabage kaže:
Evo i mene opet malo. Jucer i prekjucer sam prolazio starom cestom od Washingtona do New Yorka. Tamo ima recimo farmi slicnih nasima, samo sto je ovdje sve toliko uredjeno, da covjek pomisli da ni ne rade nista drugo nego sredjuju oko kuci i farmi. Na podrucju drzava Mariland i Pensilavania su farme uglavnom manjeg obujma. Dok kazem manjeg, misli se na farme oko 50-ak krava, jer nemaju dovoljno zemlje. Krave lijepo setaju po vani i pasu. Svi pasnjaci oko farme su lijepo ogradjeni sa po tri reda precki izmedju stupova i lijepo pofarbani u bijelo. Nevjerojatno koji je to posao i kako je to lijepo uredjeno. Nema korova, nema zbunja. Sve u milimetar jednako. Jedini je problem bio slikati jer smo se stalno vozili, a uz cestu su najprije sumarci, pa se iza tih sumaraka vide farme. Kuce su tak sredjene, da ima takvih da pomislis da tu zive bogatuni. Ima i gdje koja napustena farma. Kaze kum da se da jeftino kupiti. :idea:

Profesor nam je na predavanjima pokazivao slike svog kolege koji je isao na neko usavrsavanje u USA, pa to je ljepota ogromne farme, sa grlima na kojima testiraju svarljivost (posto je profesor Ishrane dom. Zivotinja) ogromni harvestor silosi, silo kobasice jednostavno sve je megaogromno! Volio bih tako nesto vidjeti uzivo, mada je moj ideal stocarenja Austrija, moj otac je imao priliku to vidjeti prosle godine kad je prolazio tamo, male farme, krave setaju ispred kuca sve je tako sredjeno i utegnuto kao u bajci...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja također više pucam na Austriju i Bavarsku njemačku, taj dio oko alpa mi je prekrasasn što se tiče stočarstva, pašnjaci.....kravice......fendt.......pašnjaci......kravice.....fendt....... :mrgreen:
Bio sam jednom u Austriji, još dok sam bio mali, imo sam oko 10 g., pa me još to i nije nekako zanimalo, al sad da odem, možda se nebi niti vratio!
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
dragi šanana vratil bi se ti jako brzo jer i ja sam bil u našoj susjednoj sloveniji 5 mjeseci i tam radil i nije mi se nešt jako svidilo mada sam rođen u sloveniji i tamo proveo 10 god. svog života i iako sam stanovo kod tetke.ali nešto mi je falilo a to je ovaj seljački život mada če mnogi reč da sam lud i ko zna šta.mada sam vidio i život na selu pa mi se nije svidio.nije kao kod nas i gotovo.

usput ovo je tema o hranidbi stokea ne o tom gdje bi tko živio
BEZ LJUTNJE
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
cika Mato kaže:
dragi šanana vratil bi se ti jako brzo jer i ja sam bil u našoj susjednoj sloveniji 5 mjeseci i tam radil i nije mi se nešt jako svidilo mada sam rođen u sloveniji i tamo proveo 10 god. svog života i iako sam stanovo kod tetke.ali nešto mi je falilo a to je ovaj seljački život mada če mnogi reč da sam lud i ko zna šta.mada sam vidio i život na selu pa mi se nije svidio.nije kao kod nas i gotovo.

Istina je to što govoriš, doma je najbolje, trebalo bi prvo probati vani, pa tek onda izraziti svoje dojmove!
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
ja sam probao i nije mi se svidjelo a tko voli nek izvoli nemam protiv nikog ništ.
bogec kako skladištiš stočni grašak i koliku količinu daješ u hranu kravama u šrotu
mislim kakav omjer smjese praviš za meljavu (znam da sam te več pitao ali si napisao samo bez graška)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
cika Mato kaže:
cabage ako več živiš u americi ili gdje več da li možeš nabavit country pjesama ili barem hitova,naravno ako nije problem pa nekako dobaviš u hr.
Nedaj boze da zivim ovdje. U Ameriku sam otisao na recimo odmor od dva tjedna. Sutra upravo krecem za Lijepu Nasu i zao mi je sto se nisi prije javio. Sada je vec vecer i ovdje a sutra je manje vise straka oko spremanja i polaska pa nemam vremena za shoping.
Litra dizela ovdje stoji negdje oko 3,50 kn a litra benzina 2,70 kn. Nije li to za plakati???
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
UUUUU, kak je jeftino, koliko je galon litara i koliko stoju tu jedan galon??

Zato tamošnji farmeri mogu terat johndeere, pogotovo one stare potrošače kad im je nafta tak jeftina!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh