• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlimann

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Napravi kutiju ili valjak od lima debljine 3 - 4 mm, kroz sredinu simetrično stavi osovinu za donje kopčanje, poveži ju na 4 strane i okmito dodaj dva flaha 100 x 10 mm, dužine kako ti paše da izađe kopčanje u razmaku od 55 ili max 60 cm. Nakon toga cijelu stvar ispuni betonom i gornji dio zatvori limom i eto ti lijepog teškog utega za male pare.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
jako dobru ideju ti je dao zjockoo 8)
nego zašto trebaš utege???
imaš isti hurli ko ja daj stavi koju sliku ;)
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
novi originalni utezi za mog samea u messisu 100 eura + pdv ,nazdravlje
 
B

Bobo

Guest
breza kaže:
novi originalni utezi za mog samea u messisu 100 eura + pdv ,nazdravlje


Koliko komada? Ako je cjela garnitura (pises u mnozini) 100€ kupuj ODMAH, jer je to jeftino!

Uteg kao takav ne mozes pokvarit na nikakav nacin i trajat ce ti bar 30 puta dulje od traktora. ;)


To bi (bar po meni) bio dobro ulozen novac...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nekako mi se cini da je ipak to cijena samo za 1 kom.. :scratch

a ovi utezi za hidrauliku,nebi li bila bolja neka deblja cijev napunjena betonom i samo kroz sredinu sipka za kopcanje?


edit,prestigao me,ali dobro sam mislio. 1 komad..

ne kuzim cemu takve cijene.. :?
 
B

Bobo

Guest
Zato sam i naglasio da mislim da se radi o garnituri, jer si napisao PREDNJI UTEZI, sto ce reci MNOZINA... 100€za garnituru je stvarno niska cjena i zato pise da kupuje odmah, dok nisu skuzili da su krivo obracunali...

Htio sam napisati da su mozda izostavili jednu nulu u cifri, ali mi se cinilo preskupo, al 800€ je opet stvarno visoka cjena...


Za te pare se mogla kupiti prednja hidraulika od zjoocka i napraviti uteg po zelji za nju, i jos imas prednju hidrauliku ;)
 
D

danijelcukon

Guest
marko , koliko tvoj hurli ima brzina i koji mjenjač? imas li superspore brzine?
Zanima me koliko bi kila dobio da napunim prednje gume vodom? to bi mi bilo malo jednostavnije, dali bi bilo u redu da to napravim, bojim se da bi poskakivao po cesti zbog vode :roll:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
nebi ti poskakivao po cesti nikao al vodu stavit? :shock: :shock: :shock: to još nisam čuo. au zimi dok stisne kaj onda??? :blackeye.
 
B

Bobo

Guest
U gume se sipa mjesavina vode i soli, ili vode i intifriza, da preko zime ne smrzne, najvise se sipa do najgornje tocke felge, a onaj mali ostatak se puni zrakom...

Voda u gumama je donekle i bolje rjesenja za opterecivanje prednjeg kraja, jer teret trpe samo guma i malo vise lezajevi prednjih kotaca. dok kad imas utege, trpi i centralni klin svu tezinu, trpe i lezajevi svu tezinu,a trpe i gume svu tezinu...

Ak me razumijete...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ja imam u mf 3080 u sve četri tekučinu al nije voda ni antifriz nego neka smjesa kaj je tata donio iz njemačke u vreči i to se onda razmuti i pomoču jednog specialnog ventila se to ulijeva unutra tako da dok prednju gumu 13-6 r 28 moraju dva skidat jer je u njoj 180-190 litara te smjese i ne zamrzava se u zimi i guma je mekanija i puno bolja a i traktor je osjetno jači s tim a i teži. to planiram i stavit na mf560 u zadnje dok mu stavim utovarivač naprijed tako da u gumama imam kao protuuteg nekih 200kg po kotaču
 
D

danijelcukon

Guest
Ma joj, kako se nisam sjetio za smrzavanje, hvala vam. Pomješat cu vodu sa antifrizom. 12.4 R 20 je dimenzija prednje gume, da li mozda netko zna koliko bi se dobilo na tezini da uspem antifriz u gumu? I ja mislim da je manje opterečenje i da je bolja varijanta.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
danijelcukon kaže:
marko , koliko tvoj hurli ima brzina i koji mjenjač? imas li superspore brzine?
Zanima me koliko bi kila dobio da napunim prednje gume vodom? to bi mi bilo malo jednostavnije, dali bi bilo u redu da to napravim, bojim se da bi poskakivao po cesti zbog vode :roll:
moj ima mjenjać 35+15 i ima superspore ;)
mislim da se voda ne bi dobro ponašala treba nekaj gušče jer če ti se ovo prelijevati u gumi :scratch
 
D

danijel

Guest
gledao sam hurlimana za kupit i mjenjac 20 plus 10, sta mislite o tome, kazu da samo takvog imaju u tvornici, je dobar taj mjenjač? i koja je razlika u odnosu na 35 plus 15?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
To si gledao XA model... :?:
Taj se ti sada zove XA TRADITIONAL,i ima par sitnica u kojima je razlika,ali motor i ostalo je isto,samo kaj nema superspore odmah je drugačija getriba.
 
D

danijel

Guest
piše u ponudi XA 86 DT, i 20 plus 10 , i pise da ima superspore, mislis da je neka greska?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
danijel kaže:
piše u ponudi XA 86 DT, i 20 plus 10 , i pise da ima superspore, mislis da je neka greska?
mislim da je neka greška..
nebre imati superspore i 20 + 10...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
marko hurlimann xa86 kaže:
moj ima mjenjać 35+15 i ima superspore ;)
mislim da se voda ne bi dobro ponašala treba nekaj gušče jer če ti se ovo prelijevati u gumi :scratch


Kak to imaš brzine na hurlimannu, ja na sameu imam 20+20 i ima superspore iliti pužne brzine :?: :?: :!:
Ne kužim to 35+10, pojasni! :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
5 običnih brzina.
za naprijed ima običnu i polovinku (zec,kornjača)
za nazad ima samo 1 brzinu
i 3 reduktore.
 
D

danijel

Guest
da te pitam, koristis kad superspore brzine? i za sta one sluze?
 

Najnoviji postovi

Na vrh