• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
. Sva sreća što ima ljudi koje svoje iskustvo temelje na praksi, a ne samo na brojkama i teoriji. Ko ima tu pilu i radi sa njom, oni znaju o čemu pričam. Vi koji niste, vaše mišljenje se ne može pokazati relevantnijim od ovih koje sam spomenuo.
Slažem se sa svime što si napisao, ja svoje iskustvo i "znanje" i emeljim isključivo na osobnom iskustvu, evo dva primjera, ljetos kad su bile temperature oko 40° sam radio sa 550xp stara linija i sa 555, te pile nisu u istoj klasi a radio sam poslove koji nisu za njih primjereni, 576xp mi bila na servisu a 572xp nije stigla, kada se odradi rezervoar goriva bez pauze i ostaviš ih obje na suncu 550xp upali bez problema, 555 treba povući 10-12 puta i to isključivo bez gasa jer inače presauga.
Sad kada su nastupili hladniji dani oko 0° upališ 550xp, 572xp, 592xp...svaka od njih odradi 10-15 sekundi i "na prazno" i možeš raditi bez brige dok 555 treba više od minute raditi na prazno da bi mogao krenuti u posao, uz to tjekom rada a dok ne istjera ponekad i cijeli rezervoar goriva u leru radi sa znatno smanjenim obrtajima i nerijetko se u leru i ugasi, tek nakon potrošenog rezervoara sa drugim počne raditi kako treba.
To je moje osobno iskustvo, e sad moguće je da ima neka greška u mojoj pili, to ne mogu tvrditi jer nisam serviser niti mehaničar, kakve su točno razlike između "profesional" i "xp" modela ne znam, razlika u cijeni je dosta osjetna, za dalje ne znam, znam da na proljeće uzimam 560xp umjesto sadašnje 555, iako da budem iskren, 555 je sasvim ok motorka, nemam nikakvih ozbiljnih zamjerki, u radu je zvijer ali ima tih sitnica koje u svakodnevnom radu se osjete, barem ih ja primjetim
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Radionički priručnici, brojke, svake teorije su jedno, a praksa nešto sasvim treće.
Razvoj, dizajn i proizvodnja pile kreće od teorije, brojki i priručnika a ne obrnuto. Pilu ne rade ljudi koji se bave drvima ali vjerojatno sudjeluju u razvoju i dizajnu. Ako jedna pila ima “poklopce” na zamašnjaku a druga nema - one nisu iste. Nisu isti tlakovi u cilindru, nije ista snaga, nije isti razvoj momenta… Da li ćeš ti to primjetiti ili ne je druga stvar.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Koju ste raspravu potegnuli 😂
Pila je profesionalna koliko i covek koji s njom dela... Đaba Xp, Professional ili nesto trece ako ne znas s njom delati i iz nje izvuc ono najbolje (najvise) sto ona moze dati...
Rekel mi je jedan mudar covek... Daj stroju da napravi (izvuci iz njega) maksimum sto moze i onda ces napraviti dobar posel... Ja se tog drzim... A sad jel xp ili Professional...

Imam 545m2 professonal (kupljen pred 3 mj. na nagovor ljudi na forumu). Pila je brza, lagana, uzivas s njom raditi. Naravno uz njenu odgovarajuću reznu garnituru... Isto tako imam i 372xp koja je zver, brza, jaka...
Ako gledam isplativosti stroja (matematičar sam - moram), 545m2 se isplati visestruko... Pogotovo po cijeni od 4905kn... Jel bi dal više za xp? Bi, jer mi nije toliko bitan faktor novac. Ali to je srce... A ne razum 😀
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Gle kaj mogu kad imam iskustva😉nisam od onih kaj drugde čitaju i onda tu pišeju a da ni ne znaju kaj pišeju 🤭bitno je iskustvo. Nisam bezveze profesor doktor, mg, msc i zaboravil kaj ne sve.
Iskustvo u pričanju sa serviserom ili? 🤭
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Zapili s motorkicom u bukvu promjera 70-80 cm i zapili sa XP modelom, pa budeš videl exploziju snage-momenta.........razliku derastičnu 🤣
Pa budeš rekal: pa to nije motorka, to je avijon:hahah:
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,358
Slažem se sa svime što si napisao, ja svoje iskustvo i "znanje" i emeljim isključivo na osobnom iskustvu, evo dva primjera, ljetos kad su bile temperature oko 40° sam radio sa 550xp stara linija i sa 555, te pile nisu u istoj klasi a radio sam poslove koji nisu za njih primjereni, 576xp mi bila na servisu a 572xp nije stigla, kada se odradi rezervoar goriva bez pauze i ostaviš ih obje na suncu 550xp upali bez problema, 555 treba povući 10-12 puta i to isključivo bez gasa jer inače presauga.
Sad kada su nastupili hladniji dani oko 0° upališ 550xp, 572xp, 592xp...svaka od njih odradi 10-15 sekundi i "na prazno" i možeš raditi bez brige dok 555 treba više od minute raditi na prazno da bi mogao krenuti u posao, uz to tjekom rada a dok ne istjera ponekad i cijeli rezervoar goriva u leru radi sa znatno smanjenim obrtajima i nerijetko se u leru i ugasi, tek nakon potrošenog rezervoara sa drugim počne raditi kako treba.
To je moje osobno iskustvo, e sad moguće je da ima neka greška u mojoj pili, to ne mogu tvrditi jer nisam serviser niti mehaničar, kakve su točno razlike između "profesional" i "xp" modela ne znam, razlika u cijeni je dosta osjetna, za dalje ne znam, znam da na proljeće uzimam 560xp umjesto sadašnje 555, iako da budem iskren, 555 je sasvim ok motorka, nemam nikakvih ozbiljnih zamjerki, u radu je zvijer ali ima tih sitnica koje u svakodnevnom radu se osjete, barem ih ja primjetim
Gledaj imaš iskustvo u radu sa pilom ali nemaš iskustva o pili. To su dvije različite stvari.
Ovo navodim jer vidim iz tvog komentara, kako reče pila presauga to je abeceda grešaka, kad pila jedanput presauga a ima struju problem je menbrana (karburator) kad drugi put presauga odmah se mijenja menbrana. Ti navede da desetak puta povučeš špagu, dobra menbrana drži gorivo u karburatoru i na prvi il drugi potez pali, pogotovo topla mora iz prve. Zašto ovo navodim ti znaš upalit radit i ako zbog sitnice stane kolaps je , e sad ti daš svoju ocjenu o pili a ona nije realno relevantna.
Zbog jednog nemara operatera koji naspe nečisto gorivo, ili mu malo prašine uleti u rezervoar pila neradi kako treba dali je realno da bude ocjena loša pila.
Ono što znam nijedan serviser ti neće reći da je greška u jednom trunčiću, već će ti dati malo duži spisak dijelova.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
@smilan točno je da nemam iskustva o pili, to nikad nisam niti tvrdio. Ako je membrana tak loša da se mora mjenjati tak brzo (pila je kupljena nova u 2. mjesecu ove godine a radio sam to u 6. mjesecu) kako objašnjavaš da kad ju poslje istog posla ostavim u hlad umjesto na sunce upali od prve? Ja nisam toj pili dao nikakvu lošu ocjenu već sam ta dva slučaja naveo kao nešto što mi se dogodilo i naveo da postoji mogućnost da je greška u MOJOJ pili i da možda nije sa svima tako, jer da smatram da je loša davnih dana bih ju rješio jer si ne mogu dopustiti dolazak na radilište sa jednim ili dva čovjeka i da pol dana se zajebavam da li hoće ili neće uopaliti, moji dečki imaju svoju dnevnicu bez obzira koliko posla mi napravili dok ja naplaćujem po metru drva.
Iz takvih razloga koje si naveo i u pravu si, ja radim sa novim pilama, ove godine sam ih kupio 3, znači 555, 572xp i 592xp.
E sad što se tiče nemara operatera, lošeg goriva...i tak, imao sam 576xp kupljenu 2018. godine, ljetos primjetim da mi rasipa ulje iz rezervara, kad sam pregledao vidim da je brtva probila na jednom mjestu, nisam htio ništa kemijati sa nekim tekućim metalima i pizdarijama koje su mi predlagali seoski majstori neg sam ju poslao na servis blaževiću i da ju se malo osvježi, tipa ležajevi, karike...šta ja znam šta ali da iskoristimo kad je već rastavljena, ali 3 joj je godine i cca 3000 metara drva je narezala...u slici je odgovor od Blaževića
 

Prilozi

  • Izrezaks.JPG
    Izrezaks.JPG
    11.5 KB · Pregleda: 51
Na vrh