• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
pretpostavljam da je gledaš jer je na akciji....

ak je tako onda se rastegni još 800 kuna pa kupi 359 i imaš malo ozbiljniji alat....

ako motorku trebaš povremeno i za manje poslove onda bude dobra i 440
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
dobar dan forumasi,,dali netko zna od vas ista o husqvarni 440...dali ju netko ima i kakva su iskustva

To ti je mala 1,8kw/ oko 2,4 ks motorka za povremenu upotrebu , do 25 cm debljine (ne bi ju trebalo forsirati na deblja drva) za pilanje ili za kresanje grana.Možda ti je povoljna cijena (oko 3 000 kn) ali ako trebaš za veće poslove bolje nadodati i kupiš kvalitetniju pilu.:eek::
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
970
da sve je to ok,,ali imam jednu husqvarna 365,stihl 044 i jednu malu 018,e sada bi uzeo neku srednju izmedju te 3
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Ak već hoćeš malu Husqvarnu, kupi 353 dok još ima. To ti je pila u klasi 026, samo nije profi model (profi model se zove 346xp).
400 serija ti ima plastični karter, dok 353 ima dvodjelni metalni karter s cilindrom gore.
Nije jeftina, ali vrijedi svake lipe (imam njezinu sestru Jonsered 2152).
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
970
imao sam i tu 353,,ali je nazalos prije 2 mjeseca pala mi sa prikolice i zavrsila tko zna gdje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Onda ti netreba više nikaj reći...
Si bil zadovoljan s njom?
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
970
meni je bila ok,,,zadovoljan sam bio,nije bila teska,,brza je ..snjom sam radio krosnju i kresao granje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Hehe , evo malo njuškam i gledam kopije na kojima umjesto husqvarna piše husovarna , dobar pokušaj
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Ak već hoćeš malu Husqvarnu, kupi 353 dok još ima. To ti je pila u klasi 026, samo nije profi model (profi model se zove 346xp).
400 serija ti ima plastični karter, dok 353 ima dvodjelni metalni karter s cilindrom gore.
Nije jeftina, ali vrijedi svake lipe (imam njezinu sestru Jonsered 2152).


Ta 346xp je dobra pila ja imam 357xp i372xp. najdraža mi je 357xp i radim u sječi s njom lagana a brza za poludit to je najbrži model od svih husqvarni i 325 korak lanca uzak lanac, mali otpor. sječem do 60cm stabla snjom.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
970
za sad mi je to malo puno novaca,,,gledam neku polovnu,,,volio bi stihl 027,,ili husky 44,,,,55 ako sta nadjem
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav svima!

Kakva vam se čini Husky 555. Upravo nabavljena pa me zanima vaše mišljenje.

picture.php


picture.php


Njezine specifikacije:

http://www.husqvarna.com/si/forest/products/powerful-robust-saws/555/#specifications

Tražijo sam je na HR stranicama zbog prijevoda njezinih specifikacija ali izgleda da se kod vas ne prodava. Još da dodam da cjena koju vidite na stranici je preporučena cijena ali sa popustom je nešto jeftinije a koliko to zavisi od trgovca.

Moje je mišljenje da je super pila jedino što je, voleo bi da je malo lakša (5,6 kg bez mača i lanca) ali kako vidim ako je nešto jača pila onda je i nešto teža.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Odlična izbira naj ti dolgo služi.Snage dovoljno za sve poslove oko rušenja i spremanja drvi i ja bi takvu imo.L.P.
6fa.gif
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Pozdrav svima!

Kakva vam se čini Husky 555. Upravo nabavljena pa me zanima vaše mišljenje.


Njezine specifikacije:

http://www.husqvarna.com/si/forest/products/powerful-robust-saws/555/#specifications

Tražijo sam je na HR stranicama zbog prijevoda njezinih specifikacija ali izgleda da se kod vas ne prodava. Još da dodam da cjena koju vidite na stranici je preporučena cijena ali sa popustom je nešto jeftinije a koliko to zavisi od trgovca.

Moje je mišljenje da je super pila jedino što je, voleo bi da je malo lakša (5,6 kg bez mača i lanca) ali kako vidim ako je nešto jača pila onda je i nešto teža.

Pozdrav prijatelju!

ta žaga za tvoje potrebe i predobra ja imam jednu 357xp po karakteristikama ista ko tvoja, to je stariji model od tvoje pa radim snjom skoro svaki dan.

Tih modela još nema kod nas al iza nove godine će biti i kod nas za kupiti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
Čudno da ima korak 325...
Zanima me kakvi će se pokazat ti auto tune sistemi :icon_question:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Pa nije to nikaj novoga.
Kak se budu pokazali? Radi dok radi :D

Peter, prelepa je za v šumu iti ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav prijatelju Aco!

ta žaga za tvoje potrebe i predobra ja imam jednu 357xp po karakteristikama ista ko tvoja, to je stariji model od tvoje pa radim snjom skoro svaki dan.

Tih modela još nema kod nas al iza nove godine će biti i kod nas za kupiti.

Pozdrav prijatelju!

Prvo sam gledao 545 za 650€- malo slabiju i zbog toga laganiju jer ne želim da me bole ruke :icon_rofl:ali ova 555 je bila u akciji. Dobilo se pored nje u dar košulju i kacigu to ji snizi cjenu za 60€. U trgovini sam onda dogovorijo popust i još mi je dao mogučnosti da kacigu (koju več imam) i košulju zamjenim za ulje za lamac, komplet za brušenje (2x okrugla turpija, 1x ravna, šablona, držka za turpiju) i jedan rezervni lanac. Tako je bila ova jača skuplja samo 20€.
Pored toga koji konj više dobro dojde pa se je bilo lako odlučiti za ovu.

Inače jučer sam je isprobao, rezao sam bukova drva za lož i dopada mi se što je snage stvarno dosta.

ZJ, Marijop

Kako če se pokazati ovi auto tune karburatori pokazat če vreme. Inače pitao sam i ja to servisera i rečeno je bilo da je sistem od prošle godine i da nema nekih problema. Tako da nadam se da to neče bit razlog za kvar pile. Ja se nadam na najbolje jer sam kupijo motorku za sledečih 20 godina jer me stara Dolmar 115 služila čak preko 20.

Što se tiče ljepote :(wasntme):, ma je ljepa. Na početku malo gledaš kako sa njom postupaš :(rofl):, znaš ono pažljivo. Onda se navikneš pa se ne sekiraš više.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Ja imam 372xp oko 12 god.nikad problema radim cca40m godisnj
Bice ok sigurno

moja je za tri mjeseca napravila koliko tvoja za 12 godina:Kiss:
na mojoj u 3 godine mjenjano kućište radilice,ležajevi,karika i sad zadnje rasplinjač mislim da je svoje dala sad služi kao rezerva:(y):stihl ms 660 iako svaki drugi treći dan isteram rezervoar dva s njom
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,002
moja je za tri mjeseca napravila koliko tvoja za 12 godina:Kiss:
na mojoj u 3 godine mjenjano kućište radilice,ležajevi,karika i sad zadnje rasplinjač mislim da je svoje dala sad služi kao rezerva:(y):stihl ms 660 iako svaki drugi treći dan isteram rezervoar dva s njom

bome:(doh): izmjenjao si sve,, ali nisi naveo koliko si lanaca i vodilica potrošio:D:, jer morala se valjda naraditi kada si imao takve kvarove
 

Najnoviji postovi

Na vrh