• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 5106

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
P1010979.jpg

P1010983.jpg

P1010984.jpg

Ostario pa ispario. Graničnik je za dolje na cilindru a za gore u "kabini" davno bilo pa zaboravio. Imao sam problem sa curenjem ulja ako je bio "previše " podignut.
 
B

Bobo

Guest
Uh, ako ga previse podignes, samo spricne dva metra iza traktora, bar kod mene...

Imam problem da mi nekad hidraulik digne skroz a nekad do otprilike polovice... vec sam o ovom pisao ovdje...

Naime, dojadilo mi 90% vremena imati do pola podignut plug i paziti pri okretanju da ne otkinem spaner, pa sam ga "trazio" na polugi "osjetila polozaja poluga" (vidi se na jednoj tvojoj slici sesterokutni spaner) i postelavanjem istog poluge se podizu na odredjenu visinu.

Brat se navikao da se plug dize kao lud i jednom prilikom mu je hidraulik proradio pa je digao do kraja i zamastio cijeli plug...

Dogdilo se dva-tri puta i sve ok, naviknuo se gledati iza i sve mu je super radilo, rastavljat cemo kad dodje na red...

Danas idem uvratine poorati na tom vecem komadu i kad traktor visi dolje, hidraulik radi kako treba a kad izadjem na vrh njive dize polovicno. Ulja ima, sve ok, samo eto, igra mi se s zivcima. I dodjem na drugu njivu da bratu oznacim slogove kako ce orati, i cijelo vrijeme hidraulik radi kako bi i trebao i na ravnom i na nakosom terenu, sve mi se cini da se nesto odglavilo i da je proradilo kako treba... Valjalo bi ponovno stelati taj sesterokutni spaner ili pomaci gornji granicnik u kabini...
 

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
P1010985.jpg

P1010986.jpg

P1010987.jpg

Meni je prilično sporo dizao, ali ako skidaš polklopac hidraulike pogledaj konusno-tanjurasti. Konusni možeš dotegnuti ako ima preveć lufta (mislim da je mjera 2-5 desetih) al bolje provjeri i škicni tanjurasti koliko možeš. Meni su bila dva vijka puknuta pa sam sve zamjenio.
 
B

Bobo

Guest
Ma hidraulik ide gore super brzo, nema greske... pati me sto nekad digne do kraja (mal te ne do rezervoara) a nekad do pola (vise-manje)... Danas je radilo jako dobro, nadam se da se samo nesto zaglavilo kod prijasnjeg gazde od dugotrajnog stajanja na mijestu...
 
M

montoya1

Guest
pozdrav svima...
ja sam nedavno ubacio prerađen uključivač prednje vuče na 5106,
evo kako izgleda


 
B

Bobo

Guest
Do mene je dosao glas da se to u kucnoj radinosti lako moze odraditi uz pomoc dijelova od redutora kardana od 560, ako se ne varam...

U svakom slucaju cu ja to prostudirati pa mozda mogu i sam napraviti, da ne dajem novce bez veze...

Nego, koliko je tebe izasla prepravka?
 
M

montoya1

Guest
koštala me 250e
crkao mi je ležaj-automat koji košta 150-200e pa sam se normalno odlučio na ovu verziju,ovo je kopija orginal IMT uključivača i svi delovi su novi
inače bio sam kod drugog majstora koji radi u "kućnoj radinosti" za 200e ali mi rok nije odgovarao... on uzima spjničku osovinu od rusa i zubčanik koji odgovara za nju pa "nasadi" na njega zubčanik koji je bio od automatskog uključenja,na to sve doda od zastave 101 od zubčanika 5 brzine žljeb za viljušku i viljušku...i to radi prilično dobro
 
B

Bobo

Guest
To on prepravlja bas tvoj ukljucivac ili das svoj pod racun a on ti da drugi?

Kolega koji je malo-malo u Rumi na vasaru mi kaze da je bila opcija da das svoj ukljucivac i da se nadoplati 150€ za drugi i da je to TO.

I mene ceka ova prerada prije ili kasnije jer cu poluditi s automatskim prednjim pogonom...
 
M

montoya1

Guest
dao sam moj da se preradi,tj. koristili su samo deklove
bio je jedan majstor iz S.Mitrovice koji je radio za te novce ali više ne radi,inače ima koji traže i 400e a orginal IMT sam našao za 600e ali to mi je preskupo...
ostala mi pogonska osovina i zubčanik
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ja sam za original u tvornici dao 550e prije nekih 4-5 godina. Ovo ko je preradjivao radio je tocno po tvornickom sistemu.
 
M

montoya1

Guest
danas zamenuo gumicu tj. semenig na polugi kočnice,
nije trajala ni dva meseca....
 
M

montoya1

Guest
pre dva meseca sam stavio obe nove i obe su pukle po sastavku...
traktor zasad koči dobro,sad koliko su potrošene ploče ne bih znao reći jer nisam video koje su debljine nove...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Manzete spucaju zbog UK ulja koje se slijeva po njima pri izracivanju kocnica. Diskovi ni novi nisu bas nesto "debeli". Ove su kocnice jako dobro osmisljene i odlicno rade ako se odrzavaju. Prekopirane su 95% sa MFa.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
koče odlično. ja sam ubacio jedan disk i jednu ploču i onda mi semering nije odlazio jer ona osvina manje izlazila i ono proširenje nije moglo oštetit semering
 

sebo234

Novi član
Tu od
6 Stu 2013
Poruka
8


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Automatska ukapčalica, te "kardan" na brentači.

Jer mi možeš molim te objasnit di se nalazi ta ukapčalica na slici i kam ju treba spojit, jer ja sad šarafim takav traktor ali je neko prije mene izvadio automatsku ukapčalicu i neznam na koji princip radi, pa ako možeš molim te objasni mi.HVALA!
 

Najnoviji postovi

Na vrh