• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Torpeda zaobiđi u širokom luku zbog rezervnih dijelova, a naročito novih kopija.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Misliš da bu bolje struja išla ako budu tvorničke boje?
Evo ti dvije slike orginalne instalacije pa vidi koja ti bolje paše.
Za prvu sliku nisam siguran jel ko prekapčival kaj, ali za drugu garantiram da nije.



 

mic_hael7187

Član
Tu od
21 Ožu 2022
Poruka
83
Misliš da bu bolje struja išla ako budu tvorničke boje?
Evo ti dvije slike orginalne instalacije pa vidi koja ti bolje paše.
Za prvu sliku nisam siguran jel ko prekapčival kaj, ali za drugu garantiram da nije.



Hvala na slikam,radim jednom čovjeku instalaciju na traktoru pa on hoće da mu svi kablovi budu kakvi su i došli na traktoru,imam kablove svih boja i bužire svih veličina pa ću ih samo provuć kroz bužir i sastavit
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
on hoće da mu svi kablovi budu kakvi su i došli na traktoru
To je isto neki grdi fan, neznam samo gde buš ovakvu spojku sa slike uzel.
Jedino da ju u 3d date sprintati
 

Blue_Fatal1ty

Aktivni član
Tu od
7 Sij 2022
Poruka
101
Molim pomoć znalaca.
Dali ovaj (i zupčanik ispod) na 533 i npr 558 budu u drugačijem omjeru? Idem u smjeru toga da ubrzam diferencijal na 533.
vratilo-osovina-diferencijal-imt-533-539-540-542-549-slika-42125273.jpg
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
236
Ovo za boje žica na traktoru... kaj reći o tome da su na mom 533 išle identične crne žice prema iza :) I ja sam picajzlast u nekim stvarima, ali nemojmo pretjerivati. Stavi mu svaku različitu boju, ucrtaj ih na papir koja je što i vozi dalje.
 

mic_hael7187

Član
Tu od
21 Ožu 2022
Poruka
83
Ovo za boje žica na traktoru... kaj reći o tome da su na mom 533 išle identične crne žice prema iza :) I ja sam picajzlast u nekim stvarima, ali nemojmo pretjerivati. Stavi mu svaku različitu boju, ucrtaj ih na papir koja je što i vozi
Slažem se ali ne radim na svom traktoru,
imam kablova svih boja i dosta bužira tako da ću mu to sredit i da bude zadovoljan.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
809
ovakve gornje kuka kakva je na slici su najbolje riješenje. ovaj donji dio koji se šerafi na trubu je genijalan. ja imam takvu sličnu(isti je princip ali drugačije dimenzije.)
kakve sam sve gluposti vidio.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,936
Zna li iko koje su boje provodnici na 539 koji se spajaju na priključnicu iza sica
135283051_446143396767561_5722929231032626818_n.jpg
Ova slika nije moja, također je bila objavljena na ovom forumu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Izmjenom toga zupčanika nebuš ubrzal diferencijal.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Gornja piramida vrti dif, taj zupčanik pokreče samo izbor načina kak se bu kardan vrtel i dali se bu uopče vrtel.
Na ovoj slici ti se to bolje vidi.



Nisam to nikad delal, a bogme ni uspoređival.
Morem probati potražiti u knjigama jel bi pasalo.
ja bi ga ovde ubrzal, naravno, ako se da.

 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Jednom smo pisali u nekoj temi da bi bilo moguce sa zamjenom konusno tanjirastog para.
 

Blue_Fatal1ty

Aktivni član
Tu od
7 Sij 2022
Poruka
101
Jednom smo pisali u nekoj temi da bi bilo moguce sa zamjenom konusno tanjirastog para.
Moguce da je onda to, ali šta nije da se cijela getriba vrti brže na 558 i vecima radi smanjenja napora na zupčanike?

@MUHA: kužim sad.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
233
Moze netko nesto reci o usporedbi 533 i 539, ja imam 539 vec odavno i od nedavno 533 ( 533 mi izletio extra povoljno) ovaj 539 je u super stanju motor ima oko 2500 sati rada dok je ovaj 533 odradio puno vise i motor vec trosi ulje ali u radu ja ne vidim neku razliku u korist 539, ono sto moze odradit 539 je moze i 533, oranje i frezanje koliko vidim nezamjetna razlika, za pravu uspredbu moram pricekat proljece ali ovako na prvu nema ocigledne razlike pa me zanima jeli to moj subjektivan dojam ili stvarno nema neke razlike?
 
Na vrh