• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
sve je isto osim motora. 539 ima bolji motor. 539 ima zupčasti razvod pa je mnogo pouzdaniji. ima malo veće klipove pa ima malo više snage. vrlo zanemarivo.
539 nešto bolje pali zimi. ali to nisam previše siguran to je nešto iz iskustva. i 539 ima mnogo jednostavniji motor ako ga baš moraš rastavljati.
postoje kombinacije jednoga i drugoga.
bez špere, sa lošom šperom,dobrom šperom, jednostepeno ili dvostepenu kvačilo, sa kabinom ili bez kabina. ove kombinacije su sve moguće.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Ja sam mislio da 533 ima bolji motor, ovo ostalo znam kompresor i kvacilo, blokada je bolja na 539 i 539 je nesto tezi ali u radu nema velike razlike, plug koji vuce 539 jednako vuce i 533 prvom direktnom.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,125
Motori na IMT 533 su bili dugovječniji od 539. IMT 539 je življi i malo jači,bolje pali jer ima brži anlaser i ima (u večini slučajeva) debelu šperu na kandžu. Imali smo nekad IMT 533 koji je navrtio preko 10.000 radnih sati i bilo ga je lijepo čuti kad dela na malome ler gasu.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
539 je raketa, a 533 nije.
Eto i to je jedna razlika, hah.
Po meni 533 je vrlo lijen, ili imam takav dojam zbog loseg odaziva na gasu.
I ne svida mi se izgled njegovog motora, sve je puno nekakvih lajtunga i cijevcica, pa tu ima puno sarafanja dok se nekaj pokvari.
E da, kod nas u selu 533 vecinom pale sa start sprejom (ja to zovem sprej za muhe).
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
I ovaj 533 pali dosta dobro iako je motor vec u losijem stanju, grijac 25-30 sekundi na prvo paljenje zimi 4-5 sekundi verglanja i to je to, 539 upali brze.
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
539 je raketa, a 533 nije.
Eto i to je jedna razlika, hah.
Po meni 533 je vrlo lijen, ili imam takav dojam zbog loseg odaziva na gasu.
I ne svida mi se izgled njegovog motora, sve je puno nekakvih lajtunga i cijevcica, pa tu ima puno sarafanja dok se nekaj pokvari.
E da, kod nas u selu 533 vecinom pale sa start sprejom (ja to zovem sprej za muhe).
Puno toga ne ovisi o traktoru već o vlasniku, vozi se dok ide zar ne?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Ja sam imao nekoliko komada 533, i sad imam jednog, i usudio bi se stati pokraj svakog 539 u njima primjerenom poslu.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Ja puno radim s 539 i misljenja sam da 533 mu nemre ni vodu nositi.
Pogotovo s beracom i cisternom 3000 l.
Da 533 s ta dva stroja mora raditi neko duze vrijeme, mislim da bi procuril ko reseto i raspal mu se motor.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,362
Ako ima neko od forumaša da ima oba,onda bi usporedba bila malo jasnija. Ovak svaki cigo svoga konja hvali😎
 

Najnoviji postovi

Na vrh