• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Ima moj stari 533 i do pred 10 g sam radil s njim.
On zivi u bjelovarskoj zupaniji gdje ima dosta brda i znam da se 533 mucil s trokrilnim drljacama gdje je 539 isel pjevajuci.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
809
533 motor ima potencijala ali traži puno rada i znanja. ima razvod na lanac. čim se lanac malo produži onda on gubi fazu pa bi ga trebalo na fiberu poštelati. to je relativno naporan posao.kakav utjecaj produljeni lanac ima na ventile je isto upitno. također 533 ima regulaciju glasa preko membrane preko potlaka. on ima u usisnoj grani klapnu kao karburatori na benzincima. tu opet gubi malo dodatnog kisika u cilindru.

539 ima zupčanike i to je vječno. također 539 ima dvije vrste boš pumpi. roto i klipna.
navodno je klipna bolja za manji gas a roto za veči gas.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Otac je kupil novog 533 80. Ili 81. god. i imal je onda mozda 5000 rs.
A moj stari 539 je 82 g. I onda je mozda imal 6000 rs, a sad ima 8300 rs.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,485
Impozantne brojke. Očito si se i ti nadelal za te vure. I još te vjerno služi👍. Generalke su delane ?
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
236
Kad sam ulio pola litre ulja u mehanizam ispod volana, odmah me počela nagrizati sumnja da to nije bilo samo tako od sebe prazno. I naravno, eto ga na fotki, slini. Ako sam dobro skužio, ovdje gdje je crveno je neki semering? Tu slini. Dal je dovoljno samo odšarafiti ovu ruku i izvući je van, pa skinuti stari semering i staviti novi ili treba više raskapanja po cijelom mehanizmu?
Inače, složio sam el instalacije, sve radi, prema iza sam povukao kabel 5 x 1.5 mm2, stavio ga u plastični glatki bužir koji sam uspio nabaviti preko jednog poznanika. Ugradio sam i 7 polnu utičnicu koje nije bilo, za radno svjetlo sam stavio ledicu koju sam prije imao na quadu, bila mi je preslaba. Lampe sam na slijepo kupio po 30kn i to je jad :-( Ja do njih dofuram kvadrat i pol, a iz njih ide licna koje nema možda ni pola kvadrata. Malo sam ih zaštitio termobužirom, ali ne ulijevaju baš povjerenje. Automat žmigavaca i neblinkanje signalne lampice nisam stigao jer me ubolo u oko stanje haube pa sam je odlučio skinuti i poravnati kad stignem. Pa sam odmah odlučio zamijeniti i žice prema prednjim lampama. To je sad to-do lista.
20221204_143615.jpg
20221204_134605.jpg
20221204_134627.jpg
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Impozantne brojke. Očito si se i ti nadelal za te vure. I još te vjerno služi👍. Generalke su delane ?
Od staroga 533 je i ostal na tim satima jer ne dela nist vec 10 g.
A moj stari 539 dela godisnje oko 200 rs i ide jos ko vura.
Tek ove god je mjenjano kvacilo na njemu, slagan prednji trap i bos pumpa, al generalka na motoru nije radena.
Ne trosi ulje i vjerujem da bude 10000 rs dogural bez generalke.

A ovaj noviji 2000. g ima oko 7000 rs i pocel je po malo uljiti na iber, al ne gubi snagu nist.
Al dobro, taj se zadnjih par god ne gasi.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Taj stari 539 je 1982. godite , znaci stari kvalitet ,stari sklopovi ,kvalitet radilice . Svaka cast za masinu (y)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Je to stari kvalitet, ali nije ni ovaj los iz 2000-te god.
Nikakvih velikih problema ja na njemu nisam imal.
Za tih 22 god rada, promjenil sam dva puta vodenu pumpu i ove god je majstor samo potokaril rotora na alnaseru.
Sve ostalo radi super, a velim traktor se zadnjih 10 god naradi bogovski.
20220408_150013.jpg
20220510_142212.jpg
20220428_170710.jpg
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,120
Kad sam ulio pola litre ulja u mehanizam ispod volana, odmah me počela nagrizati sumnja da to nije bilo samo tako od sebe prazno. I naravno, eto ga na fotki, slini. Ako sam dobro skužio, ovdje gdje je crveno je neki semering? Tu slini. Dal je dovoljno samo odšarafiti ovu ruku i izvući je van, pa skinuti stari semering i staviti novi ili treba više raskapanja po cijelom mehanizmu?
Da, dosta je skinuti ruku i isceprkati semering van i staviti novi.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,419
@Ivan KC i u tih 7000 radnih sati sa pumpom hidraulike nisi imal nikakvih problema da je počela na snazi gubit? Ova tanjurača mi izgleda ko vatreno krštenje za hidrauliku 😆

@ROADRUNNER ako pikse imaju lufta onda badava novi semering jer ce ga brzo ponovno razbiti.. Po meni prvo provjeriti luft pa onda u zamjenu semeringa i obavezno u nutra gusto sae 140 ulje ili polu tekuću mast uvalit ;)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
@Petretic549
Nikad nikakvih problema sa hidraulikom na tom novijem 539 nisam imal.
Pumpa dosta lupa pod teretom, ali radi.
A i godinama je nosil rolo bale sjenaze s kojima sam vise tjeral u rikverc nego napred, jer su dizale prvi kraj.
A na starom 539 je , koliki se sjecam, pred nekih 15 g mijenjan klip i cilindar u hidraulici, znam da se to zdrobilo pod utovarivacom, ali pumpa takoder nije dirana, a i on dosta velike terete nosi.
20220609_164105.jpg

@ZJ
Vozim na gornjoj kuki oduvijek.
3000 l je cisterna, mozda je samo izgledala velika na toj slici zbog kuta slikanja.
20220406_115653.jpg
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,611
Do sad sam bil duboko uvjereni da se na ovomu forumu nitko ozbiljno ne bavi poljoprivredom, ali je prijatel ipak jednog pronašel. Isto tak, dok sam išel u školu, mislil sam da tu nema nijednog đaka i da su tu samo svi luftbrenzeri, uključujući mene.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,611
Moj dragi prijatel je u ovome slučaju ispal malo više komponentna nego kompetentna osoba. Isto takvu izjavu je dal i u temi šumarstvo, ali početak tjedna je i svi smo još uvijek pod dojmom vikenda. Bude sve to drugačije sredinom tjedna. ;) Osim ako Hrvatska pobjedi Japan, a i to im ne bi trebalo biti teško jer tamo samo jedan ozbiljno igra nogomet, a drugi samo beže za loptom gore-dole.
Prijatel, nikaj zameriti. I meni je početak tjedna i trebal bi se baviti poljoprivredom, a neće mi se.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh