• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

imt33

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
52
Ne radi mi truba na IMT 539 de luxe. Jel ima tu kakav osigurač za zamjeniti, kako pronači kvar?
Normalno da postoji zaseban osigurac u kutiji osiguraca.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Dobro vece zelim svima,nov sam u ovoj temi,nadam se mnostvu saveta i ugodnom druzenju.Nakon skoro godinu dana svakodnevnog pracenja oglasa i na desetine pregledanih krseva,napokon kupih imt 539.Nemam nesto puno zemlje ali jos od detinstva zelja mi je da uzmem fergusona,imao sam nekoliko motokutivatora i 2 toma vinkovica i evo napokon mi se ostvarila zelja :icon_thumright:
Inace traktor je 87mo god ima oko 4000sati,kupio sam ga od prvih vlasnika.
Do sada sam za ovih mesec dana napravio 15ak sati i prezadovoljan sam:cool2:
 
Posljednje uređivanje:

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Bravo @šumadinac! :drink: Traktorčić ko aviončić!! (ili "ko bombončić" kak bi rekel @Muha)
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
Ljudi trebam pomoc, naime danas kad sam tanjurao sa 533 nakon duzeg vremena (kad se vec ugrijao posteno) poceo je zvucat ko mali ursus te dimit tamo kod grane auspuha...pregledao sam i nisam mogao skuzit sta se dimi, vjerujem da od nekle nafta curi...

Cijelo vrijeme kao da hropti mu zvuk, ko da radi na 2 klipa, šta bi moglo pomoći?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Treba krenuti sa cijevima na diznama ko kad na benzincu ideš svijećicu po svijećicu i koji najmanje utječe na rad taj je krivac.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Dobro vece zelim svima,nov sam u ovoj temi,nadam se mnostvu saveta i ugodnom druzenju.Nakon skoro godinu dana svakodnevnog pracenja oglasa i na desetine pregledanih krseva,napokon kupih imt 539.Nemam nesto puno zemlje ali jos od detinstva zelja mi je da uzmem fergusona
Čestitam na ispunjenju dječaćkog sna.
Očuvan primjerak ferca, nek te vjerno služi.

Ljudi trebam pomoc, naime danas kad sam tanjurao sa 533 nakon duzeg vremena (kad se vec ugrijao posteno) poceo je zvucat ko mali ursus te dimit tamo kod grane auspuha...pregledao sam i nisam mogao skuzit sta se dimi, vjerujem da od nekle nafta curi...

Cijelo vrijeme kao da hropti mu zvuk, ko da radi na 2 klipa, šta bi moglo pomoći?
Prvo trebaš vidjeti dali curi i odakle curi nafta, možda na vruče šteka uložak dize pa na povratnu cjevčicu baca, a ona nije utaknuta na mjesto ili je lajtung povrata pukel.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sumadinac čestitke na prinovi neka te vjerno služi i neka ne koristiš crveni dio ispred prednje registracijske pločice (osim u natrag):icon_super:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Na IMT- u taj dio služi za dvoosovinku gurati, nije to traktor ko neki drugi. ..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhač bitno da ga ima jer tvornički ga nema a nekad davno je jako bil potrebam :(giggle):.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
Evo sad sam pregledao traktor i baca mi gorivo na drugu diznu (nema povratne cjevi, pukla je) i to gorivo pada na granu auspuha i dimi lagano. Sta napraviti, zamijeniti uložak ili ?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Jesi li siguran da je cijev od povrata, da nije od pvp?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371



Tu mi kapka nafta i nekako se spusti na ispusnu granu te dimi..
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Napravi novu glavicu na lajtungu (aluminijski je, možeš i lagano kirnerom) i to bu dobro.
A možda se samo otpustil.
Veče pitanje je zašto tu ima toliko viška nafte da kapa.
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
Imam problem sa mojim imt 539 nedavno mi je digao nivo ulja u karteru i oslabio mi je pritisak ulja u motoru ,promjenio menbranu na ac pumpi i danas ista stvar. Jel može propuštati naftu na semering bosch pumpe?
 

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
Steka mi alanser na 533, nekad samo cakne, nekad zakrci, a nekad jedva krene da okrece pa onda se zaleti normalno, nov je kumulator topla 92 ah 880A stavljen prije 10 dana jer sam mislio da je rikno akumulator ali ipak je alanser. sta mu raditi ili pravac elektricar? Ja mu ne znam skoro nista jbg
 

marinko96

Član
Tu od
29 Kol 2015
Poruka
70
Nalijo sam slucajno vode u rezervar u svog 539 bio je mrak i nalijo vodu a bilo je pol rezervara nafte e sad me zanima ispustio sam rezervar i sad voda je ostala dolje u karnisteru a nafta se digla dali je pametno izvuc te nafte sta ima i nalit nazad u rezervar
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Naravno, pa nebuš to hitil.
Ali tom naftom ti je naj pametnije prati dijelove ili paliti granje. Za sto kuna nafte možeš imati puno više kuna kvara.
 

Najnoviji postovi

Na vrh