• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Za imt 5106 i 5136 ima djelova, al na njima kazu da je problem mjenjac, i kvacilo kardana.... Za 5170 neznam nista, mjenjac ima vise brzina i tu bi mogao biti problem za naci djelove, motor je najmanji problem jer je mercedes, mjenjac je ZF, mogu se i za njega naci djelovi al vjerojatno nisu jeftini.....rakovica 120 mozda najbolja, jer na nju stavljaju motor od 170ks i to izdrzava, onda s46 ju nemoze ubiti.....

Zakljucak svega bi bio od imta da bi najbolji izbor bio 577, jer ima djelova, sve izdrzi, i traju sklopovi, sve preko toga je problem.....pa makar i 2 kom upregniti

Torpedo nije los, al tesko ga je naci u dobrom stanju i neznam gdje bi nasao djelove
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Po videnom cristali/ursusi 160 su se losije pokazali od 120, a i losiji mjenjac imaju. Od domacih bi rx-a ubacio ostalo nista. O rakovici nemam pojma, samo jedna u kraju ima.
 

alitaa

Novi član
Tu od
24 Lis 2012
Poruka
9
zamjena kontakt bravice na imt 539

Pozdrav

Imam problem sa kontakt bravicom, na mom imt-u 539. Sve radi ok dok ne taknem ključ.. čim ga malo taknem gubi se kontakt, ne radi truba, svjetla...
Vjerojatno su se istrošili kontakti u bravici. Zanima me dali je teško zamijeniti tu bravicu, čini mi se da ima malo prostora i ne znam koliko su žice dugačke. Pa ako je netko od vas mijenjal, molim za savjet, a isto tak ne znam koju, čiju bravicu uzeti?
hvala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
uzmi kakvu imaš , jer neke žice na bravice su na faston a neke pod vijak ,pa danemaš problema
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,761
Po videnom cristali/ursusi 160 su se losije pokazali od 120, a i losiji mjenjac imaju...

Nisu mjenjači loši, nego je prejak motor za transmisiju dimenzioniranu za 120ks.
Zato su i izbacili prvu brzinu i 2. postavili za prvu, a reducirali na izlazu.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Na to sam mislio, strucnije si objasnio. Eto ako kolegu ivanz zanimaju takvi traktori nek dodje kod mene i poore 30-40 jutara da se uvjeri u snagu i izdrzljivost. :icon_e_biggrin:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Koji ti imas??
Sada mislim da nijedan nemoze orati koliko je kise palo....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ubaci slike oranja, i ja bi isao, al blato je.....danas namjestio svjetla na 577, jos treba zmigavce srediti
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ti stari oldtajmeri nisu za brdo samo za ravno gledao sam kako takav ore ubrdo brže pješke idem.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ima jedan, al treba ga sastaviti, i vjerojatno jos dosta uloziti

Ursusu odlazi taj power
On ne odlazi od rada nego zbog ne stručnog rukovanja ljudi koji su se vodili onom, ursus je to. Nesmije se koristit na niskim okretajima jer radi prek ulja i dok se tak tjera krepa nakon nekog vremena. Kolko mi je poznato je i JD kopiral od njih taj sistem u onoj "čuvenoj" suradnji.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Imenjak, cestitke na kupovini, ja dok zavrsim poslove sa svojim onda ga budem opral kaj se bude isto tak sjajil :)
Moze se naci jos uvijek ocuvanih strojeva, samo treba biti strpljiv..
Susjed je prije 4 god kupio 539 82. godiste sa 300 rs, sad ima 1070, traktor je dan danas nov novcat..

Eto, meni da je naci tak ocuvanog 558, sigurno ima jos koji u nekom staglju ili supi, odmah bi ga kupil..

Ovo su mi najbolje price o traktorima starim 30 godina i 300 radih sati... Ljudi nemojte biti naivni...

Daš 300-400€ i na ovaj isto složiš hidro volan. A kaj se toga tiće, kolko sam pratil naš a i srpski forum 558 se pokazao bolji orač nego 560.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk

10000% tocno..

Tko misli kupovati 558, neka ga kupi zbog toga kakav je, A ne da se još prije kupnje razmišlja o preinakama, koje su ili teško izvedive ili ne isplative. Npr., stavi kabinu, više ne možeš otvoriti haubu ni natociti gorivo ili vodu. Volan se jedino servo može ugraditi, koji nije ni izbliza dobar kao hidrostaticki na 560. Ipak je 558, 539 s 1 cilindrom više.

Ovo nije tocno, može se tociti i gotivo i voda.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Re: zamjena kontakt bravice na imt 539

Pozdrav

Imam problem sa kontakt bravicom, na mom imt-u 539. Sve radi ok dok ne taknem ključ.. čim ga malo taknem gubi se kontakt, ne radi truba, svjetla...
Vjerojatno su se istrošili kontakti u bravici. Zanima me dali je teško zamijeniti tu bravicu, čini mi se da ima malo prostora i ne znam koliko su žice dugačke. Pa ako je netko od vas mijenjal, molim za savjet, a isto tak ne znam koju, čiju bravicu uzeti?
hvala

Obavezno otpoji akumulator, otpusti maticu koja drži bravu za instrument tablu i bravu dolje izvučeš van.

Probaj promjenitj ključ, zna se dogoditi da se s godinama podere.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ovo su mi najbolje price o traktorima starim 30 godina i 300 radih sati... Ljudi nemojte biti naivni...

Gle, nađe se, ja osobno znam za jedan 539 ex-yu proizvodnje koji nema prek 500rh, nikad u životu pluga ili nekaj slično nije videl. Dva-tri put na godinu potegne drva na relaciji od 3km i to mu je sav posel, doslovce šteta registracije. Vlasnik je radil u Panexu koji ih je prodaval u ono vreme kod nas pa ga je kupil tak, nek se nađe. Imali su povoljne uvjete za kupiti pa kud svi turci tud i mali Mujo. Više rh je natukel na cirkularu nego na cesti.


Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
To su im bile najbolje serije. Jel tvoj ima sinkro mjenjač ili "crush shift"?
Ovo drugo valjda, kvacilo-ler-kvacilo-kvacilo-brzina

Evo je lijeva opet nista od oranja.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Daš 300-400€ i na ovaj isto složiš hidro volan. A kaj se toga tiće, kolko sam pratil naš a i srpski forum 558 se pokazao bolji orač nego 560.

Iskreno neznam po čemu je bolji a radil sa oba tipa. A kaj se tiče srpskog foruma pa tam je 558 vrh svega ko u Bosni golf2 . Znam ljude kaj su prodali 558 i kupili 560 obratno neznam po meni je 560sa hid volanom puno bolji od 558 .
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Re: Crijevo za gorivo IMT 539

U svakom sucanu autodijelova kupis crijevo za gorivo ili opleteno ili obicno "rinfuza" na suzinu koja ti treba (malo duze nikad se nezna) i skineš orginal crijevo tamo gdije je spojeno sa završetkom izrežeš po koso onu obujmici ali ne duboko da nebi zareza nastavak sa dvije tri strane i rastavis oba kraja i poslije taj zavrsetak nataknes na novo crijevo i stavis jednu šelnu sa svake strane i imas novo crijevo
Nadam se da si shvatio

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Gajtan, ako velim da je imal originalnih 300 rs onda je imal, sad ima 1070 a 82. godiste je, i moj je 82. al ima 7500 originalnih rs jer je kupljen novi i mislim da moze bez generalne do 10000, al to nebu jos dugo napravil jer radi 200-250 rs godisnje, a mozda bude i manje radil ako vise ne bude stoke..
 
Na vrh