• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Najbolji način za početnika po meni je: dok je usis stisnut do kraja štelaš ispuh, i obrnuto. Cilindar po cilindar naravno.
 

Stručko1942

Član
Tu od
29 Svi 2019
Poruka
38
Hvala Muha.
Dio sam pokuso, a dio nisam. Probo sam bez filtera ali nema razlike. Zazor ventila nisam jos provjerio jer si moram nabavit kljuc za okrenut remenicu u ispravne polozaje (na youtube sam pronasao ona 2 videa o stelanju zazora ventila, nadam se da tak i vi provjeravate i radite, a ja se nadam da cu uspijet prepoznat trenutak kad su koji ventili sabijeni, jer sam u tom dijelu totalni baksuz)
A jos si nesto razmisljam da to nema veze i sa ac pumpom. Napiso sam da je stara 2 godine, ali ima vec ustvari 5, 6 godina. Cudno mi je da je bas nakon ovih mojih prckanja oslabio traktor, pa eto. Pa da nije osla membrana ili ventili od rucnog drukanja goriva pa da ne radi najbolje i nedaje dovoljnu kolicinu goriva bosch pumpi za napore? Da li se i kvar na ac pumpi moze manifestirati na pritisku ulja u motoru, osim onoga da gorivo razvodni ulje i tako smanji pritisak ulja?
Kad radiš kreni od početka. Sito na čašici je đava svoje vrste... Svako crijevo od goriva propuši i promijeni filtere i ne boj se ništa. Na kraju fino pušti gorivo prirodnim padom 3 min da udje i odsarafi oni mali saraf na boš pumpi.
Napumpaj 4 5 puta i kresni, nemoj puno pumpat shebat ćeš membranu....
E ako je to u redu onda diraj ventile, a ne ti pačaš ko budala oko glave a ono đavlije sito koje će mene u grob otrat...Heben sito i onaj ko ga izmisli i šporko gorivo i livak i gazu pumpu i šaraf na pumpi i kuglicu s njega koju san izgubija i spojeve goriva koji mi svagdi kape i traktor i sve!
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Pozdrav ,drugovi ! Evo ,kak sam prije mjesec dana ovdje tražio savjet za kupnju traktora ,a financije su me ogranicavale na 533 pa sam se bojao za dijelove... Uglavnom ,dečki su me posavjetovali a posebno Muha ,pa se ,nekako osjećam dužan kazati kak je na kraju ispalo . Dakle ,ipak sam pljunuo dvajest iljada i uzeo 542 iz 85g, zasad sve zgledi Ok ,pa kak nam dadne Bog i sreća junačka ! Još jednom svima hvala na sugestijama ,a ako ,nedajbože, bude nekih kvarova ,nadam se da će se opet javiti ljudi dobre volje .
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Mislim da se nisi zeznio. Gabaritima jako slicni traktori, ali 542 u svakom slucaju puno mocniji
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Hvala Marko . Praktično sam slučajno kupio ,išao sam kod čovjeka kojeg ooznajem i ispade da on prodaje i ,eto, dogovorili se .Al kako nikad nije sve divno i krasno ,danas sam vidio potencijalni problem . Naime ,tamo smo probali hidrauliku i orali smo ,iako je zemlja ko beton ,ore ko puška ,bez dima .. Ali nisam se sjetio vaditi mjerač od ulja i danas ,doma, vidim da pljucka ulje van kad se izvadi mjerač . Nije to neki mlaz i pritisak ,jednostavno pljucka i na leru i pod gasom jednako . E ,sad bi volio da me neko utješi i kaže da to nije tak strašno tj. da to ne znači da mu je kompresija katastrofa ,jer velim ,ima snage i ne dimi plavo ,samo malo crno kod dodavanja gasa . Ajmo ,dečki ,jel to pljuckanje ulja znak da je na izdisaju ?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Nemaš brige, ako ne dimi na odušak bijeli dim i na mjerač samo gas.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Nemaš brige, ako ne dimi na odušak bijeli dim i na mjerač samo gas.
Hvala Mane ,nema dima na mjeraču a na odušak sam vidio da malo ,nakratko, baci kod paljenja i kod naglog dodavanja gasa . Nisam ja baš iskusan s traktorima ,radim malo poljoprivrede i nadam se da me bude poslužio . Radim maksimalno 1 jutro zemlje (češnjaka) godišnje . Valjda nisam uzeo krš ,koji mi neće moći odraditi ni tih 50-100 sati godišnje .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Dok ne baca ulje na odušak dobro je. Vidjet ćeš kak će po zimi palit.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Jbg.sad pali na zub . Znam da po toplom vremenu svi dobro pale ,al stvarno ne vergla ,jedan-dva okreta i upali.
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
Pozdrav ,
Imao sam motor na brodu od traktora IMT533 a sada imam ugrađen motor od traktora IMT 539.Zanima me ako mi netko može pomoći i kazati mi da li sprice od bosch pumpe koje sam imao u rezervi od 533 pašu na 539 s tim da se promjene samo dizne i prestelaju na propisani tlak.Na ovom motoru 539 imam linijsku pumpu.Hvala unaprijed 21530 151517423.jpeg
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Pozdrav ,
Imao sam motor na brodu od traktora IMT533 a sada imam ugrađen motor od traktora IMT 539.Zanima me ako mi netko može pomoći i kazati mi da li sprice od bosch pumpe koje sam imao u rezervi od 533 pašu na 539 s tim da se promjene samo dizne i prestelaju na propisani tlak.Na ovom motoru 539 imam linijsku pumpu.Hvala unaprijed View attachment 21530 View attachment 21530
Ne pašu
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
Hvala na infu neki govore da paše neki evo da ne paše ali prodavač u firmi Masiva mi kaže da pašu samo treba promenit dizi i preštelat na odgovarajući tlak.LP
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Tijelo dize je potpuno isto. Jedino kaj bi trebalo je ugraditi one redukcije za šuplje vijke, ali to vidim več ti imaš na svojim dizama i staviti uloške za klipnu pumpu te poštelati tlak na njima.
Inače to radi i s ulošcima od 533 ali radi boljeg sagorjevanja i rada motora je bolje staviti odgovarajuče uloške.

Uglavnom, paše.
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
Muha! Stari drugaru hvala na odgovoru.Ma i ja gledam i mislim se mozda bi radilo i sa dizama od 533 jer izgledaju potpuno isto jedino je vjerovatno druggi kut paljenja kod ovih dizi 533 za razliku od 539. Ovaj prodavač iz Masive mi je rekao kad sam mu nekidan narucio tri dize za 539 da su to kineske i da ih treba radi kuta paljenja naštelat na 130 bara🙁😕 i da ne smijem mijesat ove postojeće koje su Srpske još od Juge i one su nastelane na 160 bara prosle godine kad sam brusio glavu i mjenjao brtvu glave.Kaže moram ih mjenjat sve tri da budu iste vrste.Motor inace pali i radi ka sate ali eto zelim imat sprice u rezervi.Znas kako je to na moru kad motor zasteka.Kupio sam i one visokotlacne čelične cijevi od bosch pumpe do sprica jedino jos trazim onu spojnu cijev od povrata viska goriva koje sam spojio na rezervar.Dobro si primjetio nemam one adapter šarafe jer ono je slika pumpe i dizi sa interneta ali uvjek mogu prebacit sa postojećih sprica jer mislim da je to konusni narez i nema tu brtve nego brtve idu na ovu spojnu zajednicku odvodnu cjev koja je na kraju kod mene spojena na gumeno crijevo i ide gore kao povrat u rezervar
 

Prilozi

  • 20190912_110545.jpg
    20190912_110545.jpg
    104.5 KB · Pregleda: 27
  • 20190912_110834.jpg
    20190912_110834.jpg
    111.8 KB · Pregleda: 27
  • 20190912_110956.jpg
    20190912_110956.jpg
    98.5 KB · Pregleda: 25

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
A kaj sad, kakve su takve su. Da su barem Češke. Nemam iskustva s Kineskim ulošcima pa nemam pojma kak budu dugo, ali sudeči po večini stvari iz Kine.....

Ispod onih redukcija ( adaptera) dolaze bakrene pločice, ne brtvi na konus i bez njih bu na spoju puštalo
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
Aha znači ipak imaju bakrene pločice ispod.Onda ih treba nabavit zajedno sa ovim redukcijama (adapterima).Pitat ću ove u Masive imaju li ih nije to neka cijena sigurno.A kažeš da su Češke dize bile bi bolje.Ovaj iz Masive hvali Kineske znaš ono svaki cigo svoga konja hvali .Kaže da su ih prodali 2000 komada i da se nitko nije žalio.Ja kažem mozda ste ih zato i prodali toliko jer ih ljudi brzo zamjene jer su jeftine 45.00 kn sa PDV om😁😁LP
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Pločice vjerujem da budu riješili i da buš ih nabavil, ali redukcije posebno i cijev povrata ne vjerujem.
To jedino rabljeno da uzmeš.
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
Da rekli su mi da nemaju niko gotovu ovu cijev povrata nego Poljoprema Zgb kaže da ih sami rade prema uzorku koji im pošalješ a tako nesto rade ovdi u firmi Vjetar u Sinju ali to neće bit baš jeftino.A može li se negdje ti nać ove polovne adaptere i bakrene pločice.Šta misliš ti kao "stari" majstor i mačak😊😊🙋‍♂️
 
Na vrh