• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Adaptere i pločice vjerojatno negdje imam, ali za povrat 3 cilindra jel ima još koji nisam siguran. Moram pogledati.

Ako sutra ne nađem pošaljem ti na pp broj od čovjeka koji ima pa ga zovi i dogovaraj se s njim oko cijene i dostave.
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
A šta da kažem.Hvala ti puno a imaš ja mislim i moj broj moba jer sam slao poruku ako ti nisi mjenjao svoj broj.TKS🙋‍♂️😊
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Nažalost dragi, imam još samo jedan adapter i povrat za 4 cilindra motor.
Ako adptere negdje nabaviš povrat nije problem, njega možeš napraviti i u gumenoj verziji.

Na pp šaljem broj telefona gdje bi trebalo biti sve.
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
Hvala puno!

Hvala na pomoći i pravoj informaciji.Uvik si spreman pomoć nama koji malo znamo o tim motorima.Za mene si doktor za te motore ma šta drugi mislili.LP 🙋‍♂️😊
 
Posljednje uređivanje:

Stankepro

Član
Tu od
7 Lis 2018
Poruka
38
Pozdrav moze mi neko pomoci i reci kako da uspjesno uzubima alnaser i zamajac na 533 cuje se tupo udaranje pito do cega je majstor reko da je zbog toga sto nece da uzubi te da treba stelovati inace na kaise je nisu sarafi
 

Stankepro

Član
Tu od
7 Lis 2018
Poruka
38
Ali problem je sto upali nakon 5 puta znaci kad okrene dovoljno mu je jednom i odma pali i ja zvao majstora skino alnaser sve vrti stavio ga nece onda ga on bio nastelovo i reko da je do toga da nece da uzubi
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Vidi se okom ako je oštećeno a dešava se ako je alnaser loš pa dobro ne uzubi.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Probat cu malo isturpijat bendix
Kao što su ti kolege rekle nema tu šta da se uzubljuje problem je u alnaseru,automat ne valja ili bendex a najverovatnije automat jer on prvo treba da izbaci rotor pa tek onda da okrene a on počne da okreće pre neko uzubi
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Da je alnaser popravljen na vrijeme to se nebi desilo. Moj ursus ima skoro 9000 rs pa nikad taj zubčanik na zamajcu nije diran.
 

Stankepro

Član
Tu od
7 Lis 2018
Poruka
38
Vidi se okom ako je oštećeno a dešava se ako je alnaser loš pa dobro ne uzubi.
Kako promijenit zamajac mora li se traktor polat...Ali kad izvadim alnaser on vrti znaci da nije do automata

Da je alnaser popravljen na vrijeme to se nebi desilo. Moj ursus ima skoro 9000 rs pa nikad taj zubčanik na zamajcu nije diran.
Sta me briga za tvog ursusa i koliko ima radnih sati ?
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Kako promijenit zamajac mora li se traktor polat...Ali kad izvadim alnaser on vrti znaci da nije do automata
Nemora da znači ako vrti mora se opteretiti. Nasloni se na dasku bendiks kad probavaš. Stradaju pomoćni namotaji tj špule pa onvrti naprazno a neće opterećen samo ponekad imao sam takav slučaj.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Ne valja automat na anlaseru .
Na 533 namotaj rotora je izmaknut ,izvučen iz statora ,lamele kolektora su produžene u odnosu na četkice i cijeli rotor ima aksijalni hod.Kod uključivanja prvo zatvori jedna strana mosta na automatu ,pomočni namota uvlači rotor-izbacuje bendiks ,anlaser radi na maloj snazi da pripomogne uzubljenju. Pred kraj hoda rotora, ako došlo do uzubljenja , prsten koji se nalazi na rotoru uz kolektor okida automat i zatvara drugu stranu mosta -glavni namotaj i anlaser vrti punom snagom.

Kad ga skineš radi uvjek ,bez opterečenja i pomočni namotaj vrti ko blesav .

Da budeš siguran montiraj sa skinutim poklopcem .Ako rotor ulazi do kraja onda uzubljuje .

Obično nagore kontakti .Nekad se potroše pa "geometrija" više ne valja i blokira okidanje .Nekadse izliže zub u koji udara prsten.

Za sve ovo i četkice moraju biti ok da bi radilo
 
Posljednje uređivanje:

Stankepro

Član
Tu od
7 Lis 2018
Poruka
38
Al čuje se buka unutra alnasera kao neko krčnje u tom fazonu...Postavit cu snimak pa ću poslat link
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Odnesi ti alnaser dobrom električaru nek sve pretrese od automata pa nadalje bedikiks pregledaj ako i dalje bude krčao gledaj zamajac
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Al cuje se buka unutra alnasera kao neko krcenje u tom fazonu...Postavit cu snimak pa cu poslat link
Čoveče kako ne kapiraš da se čuje buka odnosno krčanje zato što alnaser zavrti pre nego što ibaci rotor i uzubi u zamajac pa udara zub u zub,nemoj se zanositi da menjaš zamajac jer njemu nije ništa. Ako hoćeš da proveriš u čemu je stvar namontiraj alnaser bez poklopca i onda ručno na automatu pritisneš gornji kontakt da izbaci rotor a onda donji da zavergla i videćeš kako radi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Sta me briga za tvog ursusa i koliko ima radnih sati ?
Čovjek ti hoče pomoči, a ti umjesto hvala....

Princip rada je na svima isti i Dado je samo htel reči da ako su oštečeni zubi na zamajcu se moglo spriječiti popravkom anlasera.
 

Najnoviji postovi

Na vrh