• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ti opleteni lajtunzi su po mome razmišljanju ništ koristi. Ja da imam traktor iskoristil bi samo oka i gore navukel silikonsko gumeno crijevo i šelne na spoj pa dok traje.
Tak mislim iz razloga jer kak AC pumpa radi tak druka lajtung a on se uvjek nekud glođe (zato ga je konstruktor i zamislil u opletu da bi dulje trajal). Problem je kaj je lajtung masa a obično prolazi blizu struje ili ako se ne pazi kod ugradnje dodiruje se s strujom. Nakon nekog vremena glodanja poglođe žicu i eto ti vatrometa i požara....
@Kupljenec vidim da je i kod tebe ovaj stari blizu struje pa pripazi kod ugradnje.

@StricVujc, takve AC pumpe su nekad bile u nabavi, navodno Talijanke i uvjek su slinile na spoju pumpe i čašice. Vidiš da i ovdje čašica stoji ukoso jer ju je netko nekad moral do tud pritegnuti da bi brtvila.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,419
To se vrlo jednostavno riješi da se to crijevo ne proglođe tako da se podmetne nešto između njega i gdje se struže... Kaj nije bolje da se crijevo da oprešat na lajtunge nego da se priteže šelnom?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja sam danas malo šerafil po traktoru,i opral sam ga. ;)
Onaj veliki šeraf pritegnul,i zamjenil lajtung.
Priprema.

Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr

Baš je masno dosta.

Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr

Novi lajtung.

Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr

Odrezal komad šlaufa za tam di se glođe,kak je rekel @MUHA i zbog struje.

Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr

To bu tak nekak.

Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr

Već je na mjestu.

Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr

Idem prati malo.

Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr

Mašina je spremna.

Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr

Našpricano sa posebnom tekućinom za odmaščivanje.

Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr

Baš je masno.

Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr

Opran malo.
Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr

Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr

Odma je bolje.

Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr

Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr

Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr

Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr

Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr

Malo i zadnje strane.

Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr

Još koja.

Selo i traktor by Bus Aron, on Flickr
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Znam da bi, to mi je želja da ga polakiram, ak bu sve po planu na zimu ide komplet lakiranje. 😉👍
Čak mi i želja staviti servo volan, hirdaulični.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ljudi su se svakak snalazili, trakom omatali, podlagali ili ko @Kupljenec crijevo navlačili ali za mene je jednostavniji i jeftiniji način onak kak sam napisal i kak je @Ivan KC složil.
Dobro je i ovak, u svakom slučaju bolje nego da ničeg nema.

Našpricano sa posebnom tekućinom za odmaščivanje.
Kakvu si to specijalnu tekučinu za odmaščivanje koristil?

Znam da bi, to mi je želja da ga polakiram, ak bu sve po planu na zimu ide komplet lakiranje. 😉👍
Čak mi i želja staviti servo volan, hirdaulični.
Traktor na oko stvarno izgleda savršeno očuvan i po mom bi ga se isplatilo polakirati, nema previše posla da se to napravi, samo još malo bolje pranje i mislim da bi mu trebalo novu instalaciju staviti.

Susjed je kupil u Bosni servo volan i uz podosta pripasivanja i skračivanja uspel je to nekak namontirati. Za raditi s tim je to preporod ali je taj proizvod koji je on kupil nedovršen pa ga treba dorađivati ali radi za sad dobro.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa sad neznam kak se zove ovo za odmaščivanje točno, ali mogu doznat za par dana. Uglavno neka opasana kemija, kad ju našpricaš počne se pjeniti i kao da kipi, uglavno ak ju predugo ostavis pojede farbu i hrđu, pogotovo aluminijske djelove, kak je meni alternator i kućište filtera jer sam predugo ostavil. Uglavno jače od onog ivasola 300% ak ne i više, koristi se za masnoću najviše. Kaj se lakiranja tiče to bi prek zime svakak napravil, znači sivo motor i felge, a ovo crveno kak je, stim da bi sve predihtal di kaj masno bude i kapalo od nafte i ulja. A volane sam gledal ima neki kit za kupiti kaj se stavlja tam na kompresor pumpa, e sad jel je to ko montiral ili nije neznam, al možda bi to stavil.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Pa sad neznam kak se zove ovo za odmaščivanje točno, ali mogu doznat za par dana. Uglavno neka opasana kemija, kad ju našpricaš počne se pjeniti i kao da kipi, uglavno ak ju predugo ostavis pojede farbu i hrđu, pogotovo aluminijske djelove
Najvjerojatnije Dimer, dvije odvojene komponente koje izmučkeš i u željenom omjeru mješeš s vodom.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Ili Mafrasol. 1dcl na 10l vode smo koristili za pranje kamiona. Za masne stvari se je postotak povećaval.
Jednom prilikom sam s čistakom masne dijelove od jednog motora i pozabil sam penzla prek noći u tome.
ujutro dok sam došel na penzlu nije ostala niti jedna dlaka.
Našprical sam jednog Indosa s tim i doslovno se počela cediti farba z njega. Sreća pa je ionak bil predviđen za kompletni remont.
 

Stručko1942

Član
Tu od
29 Svi 2019
Poruka
38
Ne nije, ovo ti je baš za odmaščivanje jako masnih radiona, mješa se 1 litra toga i 10 litri vode, al je još prejako.
Što se tiče čašice za gorivo, teško da ćeš zaustaviti da bali jer su mnogi pokušavali.. To ti je isto kao naprijed na remenici ili na sredini traktora. Pa čak je inžinjer znao da će kapiti te na sredini imaš jednu rupicu i na njoj žica preko koje se cijedi ulje. Eventualno prije nego sta dođeš na tehnički ako budeš registrirao od dole kao i ja prođi sa starom krpom da ne kapi tih 10ak minuta kolko već bude. I ne bacaj novce na gluposti- ako budeš radio instalaciju, radije radi od svojih kabela nego kupiti gotov set jer su užasno loše kvalitete.. možeš sa povećalom prekidat žicu...
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
920
Zadnji kotač, curi ulje pa bi trebao zamijeniti semering, savjeti, iskustvo? Hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh