• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
418
Pobuda svjetli, prvo pogle kak ti je remen našpanat,da znamo dalje dati dijagnozu 💪😉odlično izgeda, pravi odabir si odabral.
Nema do rakete, ko got kaj veli😉nadamo se da si ozdravil da konačno guštaš u vožnji bezvremenske rakete🍺🙂
Eto, stavljen novi remen i novi alternator :) onaj stari je bio toliko loš da se mogao baciti u smeće. Probali promjeniti prvo remen ali ostala ista priča.
 

Prilozi

  • IMG_20220109_105131.jpg
    IMG_20220109_105131.jpg
    54.1 KB · Pregleda: 34
  • IMG_20220109_105142.jpg
    IMG_20220109_105142.jpg
    45.6 KB · Pregleda: 34

lepoglavaX

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
49
Izbočena prema van.
Objasnil ti je Plus kaj da napraviš.
Staviš ga u neki odgovarajuči fi komad, u njemu ga malo doradiš i kuglicom ili nečim sličnim još malo udubiš da ide s prstima unutra do dosjeda.
Podljepiš ga diht masom i nakon kaj si ga stavil unutra nekim izbijačom ga po sredini tog izbočenja izlupaš da bi se zacvikal u dosjedu i onda nemre van.
Zamjenil brtvu radilice bje na spojničkima , ležajeve ,lamele i sad kod sastavaljanja zadnja 2,5 cm je stal nikak da pogodi spojnička u ležaj, jel ima neka caka ?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
vrti zamašnjak da ujdu zubi. 2.5 cm je puno. nemoj probavati stavljati šerafe i siliti. ono možeš malo ako znaš.probaj dignuti malo motor ili mjenjač ili spustiti da skoči.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,686
scentrilal sam sa spojničkom dok još nije bila montirana.
Mjenjač u brzinu, uključi kardan i na njega stavi patetnterice, možeš si pomoči sa dva šarafa koji ti budu kao vođenje, vrtiš motor pajserom i pomalo gurkaš, osjetil buš kad kotači krenu i onda samo okreneš otraga za patetnterice da osjetiš da je kardanska uzubila.
Ako imaš pravac motor bu sam skočil na mjesto
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,119
Bok dečki...

Nekaj sam šarafil po traktoru, nakon 6-7 godina (IMT533, tanka špera, dupli kuplung)...

Ne sjećam se više kak se skidaju trube da se promijene semeringi na poluosovinama jer mi ulje podmazuje kočnice.

Vjerujem da se semeringi ne mogu zamijeniti bez skidanja trubi i da treba grijati one prstene kaj drže ležaj....

Da li se prvo skida desna truba pa lijeva, radi špere ili je svejedno?

Molim vas da mi osvježite pamćenje.
Hvala lijepa!

Inače u planu imam zamijeniti komplet doboše i pakne pa ako imate kakav savjet, uvijek je dobrodošao jer kočnice su mi za drek-

Uzeo bih makar nove doboše i svoje stare papuče pa dal nanitati neki mekši materijal da bolje koči jer nikad mi traktor nije stao bez da nisam stao cijeli na brenzu. Kad su kočnie hladne onda blokira čim takneš brenzu, a nakon par kočenja moraš stati na njh svom težinom.
Doboši su poderani i svakako idu noviu, e sad da li treba kupiti npr. indijske doboše i indijske pakne ili je dosta novi doboši pa nanitati originalne IMT papuče koje su sad gore?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
kaj ti curi na oba dve strane?
daj slike doboša?ak si ih uspil poderati svaka čast? ja koji svoga vozim kao tenka (više stiskam brenze nego vrtim volan) i otac ga tako vozi več 45 godina nije uspil poderati doboš.
samo nanetaš nove pakne na papuče (ali to treba znati) nemoj lijepiti to ne ne valja.
ako trebaš skočiti cijelom težinom na brenze ima više problema. ili su pakne stare i tvrde. ili je sve zahrđalo jer taj traktor niš ne radi.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,119
kaj ti curi na oba dve strane?
daj slike doboša?ak si ih uspil poderati svaka čast? ja koji svoga vozim kao tenka (više stiskam brenze nego vrtim volan) i otac ga tako vozi več 45 godina nije uspil poderati doboš.
samo nanetaš nove pakne na papuče (ali to treba znati) nemoj lijepiti to ne ne valja.
ako trebaš skočiti cijelom težinom na brenze ima više problema. ili su pakne stare i tvrde. ili je sve zahrđalo jer taj traktor niš ne radi.
Desna curi i masti po paknama a lijeva je puno manje.
Kad skidam i rihtam onda ide sve novo i gotovo. Mrzim mijenjati dio po dio svako malo.
Sad sam stavio novi komplet volan i kuplung te oba semeringa radilice.

Traktor je star 43 godine i dobosi su original. Pakne sam mijenjao vec triput ali nikad brenze nisu bile kako spada. Nadam se kupnjom kompleta rijesiti problem konacno.
Slike dobosa nemam. Mjerio sam promjer i potroseni su preko propisane mjere. Zub sam pobrusio.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,119
Mjenjač u brzinu, uključi kardan i na njega stavi patetnterice, možeš si pomoči sa dva šarafa koji ti budu kao vođenje, vrtiš motor pajserom i pomalo gurkaš, osjetil buš kad kotači krenu i onda samo okreneš otraga za patetnterice da osjetiš da je kardanska uzubila.
Ako imaš pravac motor bu sam skočil na mjesto
Nista na silu, da ne podrobis lezaj spojnicke na zamasnjaku.

Ja sam malo vise dignuo i prednji i straznji dio koji se spaja jer spojnicke padnu prema dolje pa ciljaju ispod rupe u lezaju i lamelama.
Ako je razmak dijelova traktora 3 cm ili vise, onda nisu usli zubi u lamele. Okreci kardan otraga dok je ukopcan pa ces tako okretati zube prema lameli.
Obicno lad si tako blizu treba samo podici mjesto spoja i cimati traktor.
Najbolje ga primiti za dimnjak i klimati lijevo-desno.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,428
Ja sam sa nitanjem iz domaće radinosti imao komplikacija da su mi pucale ferode nakon određenog vremena eksploatacije.
Ugradnjom novih pakni koje su bile u kompletu nanitane sam riješio problem, bile su indijske(smeđa kutija) feroda je bila deblja i bijele ili krem boje tako nešto.
Doboš je poželjno promjenit ako je vec izderan jako jer neka ga stisne prikolica(jednoosovinka), a treba zakočiti, puca ko led i nije to baš ugodno za iskusiti... Makar ako još ima dost mesa ja bi ga samo istokaril i gas dalje
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,965
Daj već jednom zamjeni sat za časove rada,mislim da imaš od 533 koja ima lijevi smjer vrtnje,a 539 ima desni, znači invasticija od "par kuna" Da i ako budeš mjenjao,stavi par slika
 
Na vrh