• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
@sugarray evo ovakav jedan majušni semerigič rješava curenje kroz tu rupicu a moreš ti i čačkalicu nabit nutra ak te volja nebi bilo prvi :)
 

Prilozi

  • 20220219_173539.jpg
    20220219_173539.jpg
    19.5 KB · Pregleda: 52

Mihael1982

Novi član
Tu od
20 Sij 2018
Poruka
27
Pozdrav, molim vas malu pomoć ne mogu nigdje pronaći informaciju , naime imam imt 533 (englezer) na kojem nikad nije bio spojen sat rada i sad bi ga spojio ,a ne znam gdje ušarafi sajlu. Koliko sam skužio spaja se na pinjon na bregastoj , ali ne mogu pronaći gdje. Na bregastoj imam onaj dio gdje je pričvršćena AC pumpa ali tamo nema izlaza za pinjon. Ako mi netko može objesniti ima sliku gdje se vidi kao je spojeno bilo bi super. Hvala.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,815
Ako pogledaš ovaj video:
Pinjon.jpg vidiš priključak za sajlu:
 

Mihael1982

Novi član
Tu od
20 Sij 2018
Poruka
27
Ako pogledaš ovaj video:
View attachment 46445 vidiš priključak za sajlu:
Primijetio sam to na videu ali ja na tom mjestu imam ovakav nosač AC pumpe i na njemu je AC pumpa , tak da sam zbunjen. Jel moguće da se na taj motor ne može spojiti sat rada?
 

Prilozi

  • nosac-ac-pumpe-imt-533-slika-49289843.jpg
    nosac-ac-pumpe-imt-533-slika-49289843.jpg
    22.6 KB · Pregleda: 16
  • nosac-ac-pumpe-imt-533-slika-49289842.jpg
    nosac-ac-pumpe-imt-533-slika-49289842.jpg
    25.3 KB · Pregleda: 15

Blue_Fatal1ty

Aktivni član
Tu od
7 Sij 2022
Poruka
101
Ako pogledaš ovaj video:
View attachment 46445 vidiš priključak za sajlu:
To nije s44 motor. Kod njega se to tu ne nalazi.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Kod mene taj dio izgleda kao na ovoj slici (slika je s neta)
Dobro ti imaš 533, ovaj nosač ak je orginalni onda nema predviđeno za sat ili je sa motora od nekog stroja.skini dole taj nosač i vidi dal imaš u osovini pogona boš pumpe utor za sajlu. Ako imaš kupi deugi nosač sa lripremom za sajlu, akonemaš utora u osovini treba ti i osovina koja se ušarafi u bregastu.
 

Blue_Fatal1ty

Aktivni član
Tu od
7 Sij 2022
Poruka
101
Dobro ti imaš 533, ovaj nosač ak je orginalni onda nema predviđeno za sat ili je sa motora od nekog stroja.skini dole taj nosač i vidi dal imaš u osovini pogona boš pumpe utor za sajlu. Ako imaš kupi deugi nosač sa lripremom za sajlu, akonemaš utora u osovini treba ti i osovina koja se ušarafi u bregastu.
Da meni treba ta osovina jer kad stavim pinjon nema ga šta vrtit. Pa sam mislio ako ko zna koja je to i kako izgleda.
 

Mihael1982

Novi član
Tu od
20 Sij 2018
Poruka
27
Dobro ti imaš 533, ovaj nosač ak je orginalni onda nema predviđeno za sat ili je sa motora od nekog stroja.skini dole taj nosač i vidi dal imaš u osovini pogona boš pumpe utor za sajlu. Ako imaš kupi deugi nosač sa lripremom za sajlu, akonemaš utora u osovini treba ti i osovina koja se ušarafi u bregastu.
Meni bi onda trebao ovakav nosač ac pumpe ukoliko na bregastoj imam utor za sajlu.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220220-133914_Chrome.jpg
    Screenshot_20220220-133914_Chrome.jpg
    26.2 KB · Pregleda: 41

Sini

Član
Tu od
20 Ožu 2011
Poruka
65
Poštovanje Mihael1982! Pronađi i kupi rabljeni nosač AC pumpe koji ima priključak za sajlu. Tvoj ekscentar za pogon pumpe unutar nosača vjerojatno nema priključak za sajlu. Kada kupuješ nosač uz njega kupi i taj ekscentar pogona sa priključkom za sajlu. On se šarafi u bregastu osovinu pa svoj jednostavno zamijeniš drugim odgovarajućim. Inače, to je vjerojatno MF koji je na svojem početku tvornica IMT sklapala od MF dijelova i u papirima se vodi kao MF FE-35 proizveden u IMT Jugoslavija. Ako je onda hauba ima poklopac sa oprugama koji se otvara pritiskom na dva gumbića.Na svim odljevcima kućišta je MHF žig, pogotovo na trubama sa zadnje strane. Moj je takav 1964. godina i motor je original Perkins bez IMR žiga na bloku.Na njemu također nije bilo priključka za sajlu obrtomjera pa sam nabavio nosač pumpe i ekscentar pogona od IMT 533 i ubacio.Poslije je IMR preuzeo proizvodnju motora za IMT 533 po Perkins licenci i stavljao žig IMR-a na blok. Napravi isto i sve štima. Pozdrav!
 

Mihael1982

Novi član
Tu od
20 Sij 2018
Poruka
27
Hvala na odgovoru. Da radi se o takvom traktoru, samo je hauba zamjenjana pa ima klasični poklopac. Bacit ću se u potragu na nosačem i probati složiti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Sve je to ok al kad ti dobiš pumpu od bošiste a on ti veli odmah da kad se ugradi pumpa da si ga sam poštelaj na ovom šerafu na membrani kakav je to posel? Druga stvar je da je traktor pokazival prije remonta 2100- 2200 okretaja sad odjednom kazaljka se okrene do graničnika a i nemiran je jako na 1500 do 1700okretaja.
Ako ne možeš naučiti bošistu da nije dobro složil pumpu onda ga mjenjaš boljim bošistom ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Za delati budu dobri i lampaši, ali za vožnju po cesti ga moraš sa najjačim led barovima okititi ko božičnu jelku
 

Najnoviji postovi

Na vrh