• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Muha
Ovakav set za generalku 539 imam doma... Još iz početka devedesetih ak se ne varam... Komplet dihtunge, radilicu, leteće, klipnjače...
Čuvaj to pod ljučem, to je danas teško nabaviti, a za par godina buš prodal pod suho zlato IMT fanovima
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
Diht masa ili dihtung od 1mm ak i tolko...nez da ima neke velike uloge.
Mislim na ovaj sta je meni propustio.
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
137
Kupio sam IMT539 sa kabinom ,prije dvije godine i dobro mi služi , mislim da je 1982. Sad je došlo vrijeme za servis:
Konstantno kapa ulje na prednjem i zadnjem semeringu.
Kvačilo lovi nešto malo pri dnu, za pokrenut kardan ga moram ugasit.

Na volanu ima malo luta.

Pritisak ulja je dok je hladan na dva bara, nakon sat vremena frezanja je na 0.8 do 1.2.

Pitanje je gdje kupiti dijelove , postoje li gdje originali, isplati li se otići u BIH iz HR? Komplet set volana je oko 800 kn a brtve 200 kn ali me brine da lufta bude nakon godinu dana i da ulja bude kapalo nakon godinu dana.

Nije mi bitna cijena dijelova, samo da kvalitetno riješim probleme.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Pitanje je gdje kupiti dijelove , postoje li gdje originali, isplati li se otići u BIH iz HR? Komplet set volana je oko 800 kn a brtve 200 kn ali me brine da lufta bude nakon godinu dana i da ulja bude kapalo nakon godinu dana.
Imaš u Sekri još Kron i Ruen lamela, capice su smeče Indijsko ali boljeg nema. Probaj zvati Sekru ako je još kaj ostalo dobrih dijelova.
Volan najbolje da popraviš svoj ako nije ubit do kraja.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,119
Nebi se baš ja složil sa nijednom tvojom tvrdnjom ;)
Ja sam probal sa indijancem i tak je tijesno napravljen.
To je moje iskustvo, a tebi svaka cast, vjerujem da imas iskustvo sa IMT om.

Nisi mi nikad odgovorio da li treba rajbati pikse kad se mijenjaju na volanu i rukavcima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Ja sam probal sa indijancem i tak je tijesno napravljen.
To je moje iskustvo, a tebi svaka cast, vjerujem da imas iskustvo sa IMT om.
Probal sam i ja, možda je bil Turčin ali ne vjerujem.
Prije da je Indijanac.

Sa slike možeš vidjeti koji dio je najstariji i koji može zapinjati, ali ne zapinje ni on jer je na poklopcu utor za njega iskopan ;)
Ovo je novo kučište na slici.
Iako, moguče da je taj tvoj bil drugačiji, napredniji ... ;)



Nisi mi nikad odgovorio da li treba rajbati pikse kad se mijenjaju na volanu i rukavcima.
Ne sječam se ni da si me to pital, možda sam pročital ali zaboravil odgovoriti

U volan sam ja znal ugrađivati pikse od rukavaca jer su dulje i po mom mišljenju kvalitetnije i obavezno sam trebal rajbati i jedne i druge.
Ove današnje treba jako malo, nekad je dovoljno sa šmirglom prejti, a one nekad je trebalo dost vrteti i materijala skinuti.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,634
Može, Vidiš da se može regulirati ova polugica za spajanje sa polugicom kočnice. Podesi ju tako da se zrak za prikolicu zatvara prije nego počnu kočiti kotači traktora. Tako će ti prikolica početi prije kočiti i neće ti gurati traktor.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,634
Pa na ovome ventilu kaj je na slici. Odšarafi kontra maticu i onda okrećeš polugicu, aku ju zašarafiš onda je kraća, a ako ju odšarafiš onda je duža. Složiš ju tako da kad počinješ pritiskati desnu polugu kočnice da ventil zatvara zrak prema prikolici, a kočnica traktora još ne počne kočiti.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,119
Ja sam danas promijenio tu krumpirnatu piksu na indijanskom volanu....

Kupio sam engleske Sparex pikse i stavio sam piksu od rukavca kako je Muha savjetovao.
Morao sam ju skratiti 9mm i prorajbati jer se stisla prilicno kad sam ju nabio u kuciste.

Ujutro cu vidjeti hoce li ispod traktora opet biti lokva ulja.
Naravno, semering je novi kao i dihtung poklopca.

Pomozi Boze!
 

Prilozi

  • 20220507_180107.jpg
    20220507_180107.jpg
    55.5 KB · Pregleda: 22
  • 20220507_180119.jpg
    20220507_180119.jpg
    83.3 KB · Pregleda: 21

mic_hael7187

Član
Tu od
21 Ožu 2022
Poruka
83
Pa na ovome ventilu kaj je na slici. Odšarafi kontra maticu i onda okrećeš polugicu, aku ju zašarafiš onda je kraća, a ako ju odšarafiš onda je duža. Složiš ju tako da kad počinješ pritiskati desnu polugu kočnice da ventil zatvara zrak prema prikolici, a kočnica traktora još ne počne kočiti.
to je ova matica IMG_20220507_214348.jpg
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,634
Tako je, Nju otpusti, a onda polugicu koja ide u nju poštelaj (produži ju) tako da ti ventil počinje prije reagirati. Nije to neka nauka samo moraš malo progruntati i vidjeti kaj se dešava kad pritišćeš desnu polugu kočnice.
 

Najnoviji postovi

Na vrh