• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Obično se to mjeri između dvije najudaljenije remenice.
Ko ima jače prste moze jače stisnuti 🤭

Bitno da nije napet da možeš svirati na njega, a ni prelabav da se klima ko zub.
Remen na 533 je 17mm, a na 539 13mm pa obično ovog manjeg treba češče kontrolirati jer se novi razvlače ko žvakaća.
 

Vlado2112

Član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
77
Imam jedno pitanje u vezi termometra. Lani sam ugradio Eimtrak termometar iz Masive koji je iz određenih razloga neispravan i zamijenio bih ga. Imam Teleoptikov koji je sigurno kvalitetniji ali nemam za njega original žicu i onu sondu koje je na glavi motora. Zanima me dali mogu iskoristiti Indijsku sondu koju imam trenutno na traktoru? Nisam još skidao ništa dolje dali se samo može zašarafiti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Imam Teleoptikov koji je sigurno kvalitetniji ali nemam za njega original žicu i onu sondu koje je na glavi motora
Ako nemaš "žicu" i sondu onda nemaš ništ jer ta "žica je ustvari kapilara.....
Uglavnom taj termometar je za baciti u smeče.
 

Vlado2112

Član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
77
Kužim da je za smeće ako nemam kapilaru ali imam je od Indijskog termometra, dali bi mogao tu kapilaru iskoristiti? Nisam ga još skidao dolje ali na Teleoptikovu je navoj na koji se šarafi kapilara.
Trenutno je traktor na popravku pa ne mogu provjeriti.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Ne kužiš ti ništa ili mi ne kužimo kakav ti sat imaš. Žica iliti kapilara je sastavni dio sata i dolazi sa novim i nemože se koristit ni na jednom drugom satu osim na onom u koji je stavljena. Osim ako nije riječ o satu na struju kao što je na 540,542 itd...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,845
Pogledaj ima li to osjetilo na jednom kraju "rezervarčić" koji ide u mašinu, a na drugom mijeh koji gura kazaljku. Ako to možeš izvaditi onda još imaš kemijanja povezati sa kazaljkom
 

Vlado2112

Član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
77
Ma nije uopce ni bitno vise ali ajde da se objasnim kad vec pisemo.
Dakle imam mehanicki termometar Teleoptik proizveden jos u Jugi bez kapilare,sonde temp kako god.
Ali na njega se ta ista kapilara sarafi nije direktno spojena sa satom niti kazaljkom.
Iz tog razloga sam pitao dali mogu iskoristiti kapilaru koju imam od Indijca koji je krepao. Nisam skidao to dolje jer nemam traktor pa ne znam dali je kapilara direkt spojena na kazaljku ako je onda naravno nista, kupit opet Indijca i mijenjat ocito svake godine. valjda sam bio dovoljno jasan sto me tocno zanimalo. A sve to naravno pitam jer je Teleoptik sigurno bolji a nema ga novog za kupit, Indijac je 50 kn i takav i je.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,703
Daj poslikaj tu tvoju kapilaru koju si opisao i pokaži nam, ja to još nisam vidio, nikad. Molim te.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,845
..................
Iz tog razloga sam pitao dali mogu iskoristiti kapilaru koju imam od Indijca koji je krepao.
Rezervarčić + kapilara + mjeh je jedna cjelina i to ne možeš odvajati. Možeš ....... i onda baciti!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
I nije ni sluga ondašnjem teleoptikovom instrumentu koji je pokazival u stupanj točno.
Ko zna jel to sve skupa iz iste pekare izašlo ko i ovi kaj na njima Masiva piše.....
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,703
Ma nije uopce ni bitno vise ali ajde da se objasnim kad vec pisemo.
Dakle imam mehanicki termometar Teleoptik proizveden jos u Jugi bez kapilare,sonde temp kako god.
Ali na njega se ta ista kapilara sarafi nije direktno spojena sa satom niti kazaljkom.
Iz tog razloga sam pitao dali mogu iskoristiti kapilaru koju imam od Indijca koji je krepao. Nisam skidao to dolje jer nemam traktor pa ne znam dali je kapilara direkt spojena na kazaljku ako je onda naravno nista, kupit opet Indijca i mijenjat ocito svake godine. valjda sam bio dovoljno jasan sto me tocno zanimalo. A sve to naravno pitam jer je Teleoptik sigurno bolji a nema ga novog za kupit, Indijac je 50 kn i takav i je.
Imaš li ti ovo sa slika u prilogu?
image.png.81f54fa800069972ae1cea0941faffdb.png
image.png.1114a95572586a96f5aac02b12e7c95c.png
Ako imaš, te ako si precvikao/prekinuo tu "žicu" ili kako ti to nazivaš, baci i zaboravi. To ti cijelo vrijeme sugeriramo. Ako nas još uvijek ne razumiješ reci, bude ti pojašnjeno do detalja.
 

Vlado2112

Član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
77
Plus, imam samo Teleoptikov termometar, žicu nemam.
Na traktoru imam Eimtrak Indijski sat koji je spojen ali više ne pokazuje točno.
Znači htio sam skinuti Indijski sat i staviti Teleoptik na postojeću kapilaru od Indijca.
Na Teleoptikovom satu postoji navoj na koji se valjda šarafi ta kapilara pa sam pomislio da se samo odšarafi sat i stavi drugi kao i traktometar na sajlu. Ali dobro ako ne ide onda sve komplet mijenjam i gotova priča.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Imam pitanje..
Nakon kaj sam osvježil prednji trap na red bi trebala dojt i glava volana.
E sad kak se meni čini glavnina lufta na volanu dolazi od toga da ovo "rame" ima lufta tj. šeče gore - dolje kak sam označil na slici. Isto mi je i sa druge strane. Koja je procedura sa zamjenom toga?
20220522_225743.jpg
Drugo u nekom videu sam čul da kada se radi oko glave volana na 539 treba paziti da kuglice ne poispadaju u getribu, kak to rasturiti, a da one ostanu di i jesu. Jel dobro njih promjeniti ili je bolje stare ostaviti? Segmente ne bi mijenjal jer mi dođe muka od turskih dijelova...
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
962
Kupiš piksne i semeringe za ruke, otvoriš volan, odspojiš vreteno od segmenta, skineš stup volana i paziš da ti se glava ne odšarafi i ispadnu kuglice, zamijeniš piksne i semeringe, složiš sve obrnutim redom, nafilaš ulje ili tekuću mast, iiiiiiiii... opet imaš luft.

Onda sve opet rastaviš i promijeniš kuglice u stupu i glavi volana iiiiiiiiiiiiiiii opet imaš lufta...

Onda opet sve rastaviš i promijeniš vreteno i glavu volana i segmente iiiiiiiiii opet imaš lufta....

Stavr je samo u tome koliko si uporan i koliko lufta možeš tolerirati ;)
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Ma luft mene ne muči previše bitno da mi kotači ne laprdaju po cesti(to sam fala Bogu rješil sa remontom prednjeg trapa), to zna biti neugodno..
Muči me najviše kaj to ima lufta pa tu slini mazivo iz glave, a i malo bi se reduciral luft sigurno u isto vrijeme i bi ju malo dovel u red...

Znači glava volana se ne mora skidat dolje sa getribe? Može se sve napravit na traktoru?
 

Najnoviji postovi

Na vrh