• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Pošto su me neki forumaši pitali, a neki planiraju nekad (ako bude sreče još ovo leto) u vezi zamjene vodene pumpe kak si olakšati Da probam slikovno pojasniti.

Skine se cijev sa kompresora, otpusti se na priključku ključem 27 kontra matica sa kompresora i priključak se okrene prema dole.
Brusilicom se pobrusi kolko je potrebno vodena pumpa i skine se dole.
Ako staru pumpu treba puno brusiti jer u tvornici nisu priključak ušarafili u glavu kompresora do kraja, prije ugradnje nove pumpe vode potrebno je priključak ušarafiti u glavu još jedan krug.
I pumpa vode ide gore bez puno muke i bez skidanja glave kompresora.

 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,200
Svaka cast....ovo je pomoc (iskustvo) svima s "raketama"...😉
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ja danas na poslu pijem kavu, malo čitam kaj ima di po portalima kad zvoni mobitel😳ali poziv iz Amerike, ja gledam kaje sad.
Ko zove? 🇺🇲🇺🇲🇺🇲🇺🇲✌️✌️
The United States of America🙂✌️
Ono direktno iz NASE zoveju u vezi rakete, da mi vele da mi odobravaju zamjenu vodene pumpe.
Jer nije samo tak kak neko misli da je dirat po raketama samo tak, to je sve proces, moraš se najvit, tražit odobrenje, ovakvo onakvo, pa čekaš, postupak da boli glava, ali ajde i to se nekak pregrmi🙂🍺🍻🚀🚀
Nemam kaj odma moram doma sposla jer buju vidli kaj delam, sve to oni prate, sve imaju u sustavu o modelu 539R.
Pa se odma primil posla sa pumpom da sam bez brige idućih 40 let🍻🍺👍✌️

Evo i koja slika🙂
Nisam puno mogel slikat jer nije bilo puno vremena. Ali za neki dokument ima. 🙂👍🍺🚜🚀

Znači nova pumpa je pjesma sad.








































 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
To sam baš ja htel komentirati, uz sav taj trud (oko slikanja) on ostavi limeni propeler i onaj hrđavi lim ispod pumpe, a tam na jednom mjestu vidim da je tanani ko papir.

Ali dobro, svaka čast kaj si to napravil jer ona pumpa je bila gotova (y)
Sad raketa može na mjesec

Kaj fali ovom limenom?
Lakši je, manje trpe lageri ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Sad više nije orginal. Pumpa koju si ugradil je Pobjeda, orginalna je bila Pobeda
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Nemam ja kaj gledati, ja sam ih se dost premetal.
Ovo danas je smeh, ali oni žuti su bili ok. Trajali su godinama i još uvijek ih ima u službi
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,917
Ko je bral kuruzu s jednorednim beračem tom nije baš dugo trajalo😉
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
To se slažem s tobom, kak i u šumi kad se grana nabije unutra.
Ali opet je plus kaj peraje spucaju i obično ne unište hladnjak vode. Onaj limeni kad ga ufati
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,773
Skidaj odmah tu žuto zelenu izolir traku :cry: 😖 i postavi primjerenu izolaciju, ili bužir ili ništa ;)🙃
 

Najnoviji postovi

Na vrh