• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,586
a ostale marke traktora u toj klasi su očito tipski namjenjeni za pojedine poslove :icon_scratch:

zato si ga i kupio....:(think):
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
misliš na 533 :icon_question: to mi je bio jedan od većih zajeba u zadnje vrijeme
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
MOMCI MIR.
539 kao mali traktor na gospodarstvu zna se za koje poslove služi. Tko radi imalo ozbiljniju poljopriverdnu proizvodnju bez 70-80 ks traktora ne može, naravno, svako gospodarstvo treba i traktor poput malog 539.
539 s priključcima namjenjenim njemu kao takav može obaviti sve, od oranja do berbe ali zna se na kojim maksimalnim površinama.
Nema tu nikakve mudrije i suvišno je trošiti riječi i prepirati se oko toga. Svi smo mi započeli sa malim ferkom i svima su na m poznate njegove mogučnosti. Ima posla u kojem je jednostavno NEZAMJENJIV, a ima posla u koji nemože!


koliko konja, toliko i jutara mora obraditi :icon_lol:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja ne znam zasto se tu Željko kz naljutio pa pise usklicnike kad ja nisam ni vrijedao niti se ljutio. Ma znam ja da veliki i ozbiljni poljoprivrednik ne moze bez velikog traktora, ali priznajte da je fergo jedini traktor s kojim mozete raditi sve poslove. To tvrdim i pri tome ostajem a neka se ljuti tko god zeli. Pozz

Nisam se naljutio :(inlove): Isprika ostalim kolegama na potrošenom vremenu :drink:
 

tv830.mk

Član
Tu od
16 Tra 2012
Poruka
43
Danas sam primetijo na jedan imt 539 na tablici sa podatcima sta je do brave pishe imt 539.389 sta znace te brojke 389 bas me interesira sta to znaci :D
 

tv830.mk

Član
Tu od
16 Tra 2012
Poruka
43
rok upotrebe
389 dana rada

ama to je u dole gde je broj taktora a ovo je u polju za tip odnosno model imt 539 na drugog tu pishe samo imt 539 drugo nista a na ovaj imt 539.389
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Nažalost nemam slika kak smo to ja (ustvari ja baš i ne, možda mrvicu) i Zbalija i Puknuti delali kod našeg forumaša Mrkog uz pomoć komparatora.

Možda ima Puknuti, bum ga pital, pa stavim ako ima.

muhanicar-u slikano je samo ugradnje dodatne pumpe
i mjerenje sa komparatorom lufta K-T para
 
T

tkristic

Guest
Imt 533 gubi snagu

Pozdrav momci,

dakle imam imt 533 koji mi u zadnje vrijeme gubi snagu...Filter sam oprao, tj. stavio sam novi nedavno i čist je kao suza...Izbaciva užasno crn dim, ali ne miješa vodu i ulje, ne grije se, samo što gubi snagu....Dali trebam slati Bosch pumpu na reparaciju ili su dizne pa možda samo 2 klipa rade ili karike pa ne izgara dobro...nemam pojma...HELP?:(y):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
muhanicar-u slikano je samo ugradnje dodatne pumpe
i mjerenje sa komparatorom lufta K-T para

Kaj niste čoveku luft na poluosovinama poštelali ili samo niste slikali?
Sram vas bilo, nepete više s menom na teren :icon_wink:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
trn dim je zbog loseg rada dizni ili pumpe [rastelovana]. skini dizne prvo i odnesi na proveru. mozda se mogu samo nastelovati ali najverovatnije moraju ulosci zameniti. onda ces videti siguran sam veliku razliku u radu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Pozdrav momci,

dakle imam imt 533 koji mi u zadnje vrijeme gubi snagu...Filter sam oprao, tj. stavio sam novi nedavno i čist je kao suza...Izbaciva užasno crn dim, ali ne miješa vodu i ulje, ne grije se, samo što gubi snagu....Dali trebam slati Bosch pumpu na reparaciju ili su dizne pa možda samo 2 klipa rade ili karike pa ne izgara dobro...nemam pojma...HELP?:(y):

Kolko ima sati i kak radi kad upali hladan?
I jel uopće pali hladan?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Pozdrav momci,

dakle imam imt 533 koji mi u zadnje vrijeme gubi snagu...Filter sam oprao, tj. stavio sam novi nedavno i čist je kao suza...Izbaciva užasno crn dim, ali ne miješa vodu i ulje, ne grije se, samo što gubi snagu....Dali trebam slati Bosch pumpu na reparaciju ili su dizne pa možda samo 2 klipa rade ili karike pa ne izgara dobro...nemam pojma...HELP?:(y):

Ako je poceo odjednom da gubi snagu onda kreni prvo od lanca.Cest problem kod 533 gubljenja snage je spaner na lancu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako je poceo odjednom da gubi snagu onda kreni prvo od lanca.Cest problem kod 533 gubljenja snage je spaner na lancu.

Slazem se nama se to dogodilo prije 12god gubil je snagu i dimil je fest pod opterecenjem,promjenili smo lance lancanike klizac,dihtung i uloske dizni i drugi traktor,puno bolje pali a dimi samo hladan i pod uelikim opterecenjem,e ak bus uloske dizni mjenjal daj si provjeri kompresiju da vidis kakav je motor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Kad se lanac omakne za jedan zub obično teško pali.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kad se lanac omakne za jedan zub obično teško pali.

Znaci ne diram nis dok ne vrisne nesto?
Ma meni pali super palil sam ga na -9 i nakon 4 okretaja motora zapali bez problema.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Znaci ne diram nis dok ne vrisne nesto?
Ma meni pali super palil sam ga na -9 i nakon 4 okretaja motora zapali bez problema.

Kad lanac olabavi obicno se cuje kako klepti(lupa) po razvodnoj kuti.Najvise se primjeti kad se gas smanjuje i dodaje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh