• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sami nekakvi mazni traktori...:D:
Malo bez vode pa zaribaju, kakvi su to traktori???
Znamo za 560 koji je više radil bez vode nego s vodom, evo ga ide još i dan danas, nije nikaj motoru koji je mastan koda je z katranom namazan!
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,216
Ja sam svojeg prošlu zimu palil bez vode zbog akumulatora,delal je kojih 10-15 min
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni kaže jedan lik koji ima Imt-ove traktore da mogu raditi 10 min bez vode..

Takve manevre moze netko imat ili preporucat ko nikada nije antifriza kupil i imal u sistemu.
Od čega se sistem može zaštopat?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
moj 539 je delal oko 4-5 min bez vode,i to vecinom na leru ili pola gasa, onda sam skuzil da nekaj nije u redu jer je pocelo gadno smrdjeti ulje na njemu...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
I moj 539 je i sad pred par dana delal par minuta bez vode, jel smrad nece povuci u blok tekucinu..
Jel bude trosil tekucinu ako mu termostata izvadim van, ili samo nebude postizal radnu temperaturu na vrijeme?
Ako je problem samo u postizanju radne temp, a da ne trosi tekucinu bez termostata odmah ga bacam van zauvijek..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
termostat ako ti je ispravan najbolje je da ostane tamo gde i jeste ali moze se probusiti i naloziti jedna rupa ispod termostata i vijkom zatvoriti. kad sipas vec vodu odvrnes i vazduh izadje i sistem je pun takoreci i nece na suvo raditi ni pumpa ni motor. bez tecnosti unutra nije preporucivo raditi uopste jer pumpa prvo vrti na suvo a dihtung moze progoreti i doci do krivljenja i glave i bloka jer se nikad sve ravnomerno nezagreva. prema tome rad bez tecnosti bolje zaboravite a olaksati sipanje tecnosti ima uvek resenja
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
A da jednostavno nalijete antifriz u traktore? Ja sam napravio tako i ne zabrinjava me ispuštanje vode i naljevanje... Ovako cicijašite za 100 kuna a bez brige si.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Onda popraviš to di curi pa ne bude curelo. Meni su neki filozofirali da mi bude pocelo cureti kad nalijem antifriz pošto nije prije bil nutra pa nigde niš ne curi vec dve ili tri godine...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ma vecina sipa vrucu vodu zima da bi upalili motor ali mnogo bolje ocistiti sistem antifriz unutra i grejac vode na 220V i pali ko mina . ali znajuci to niko uloziti nece jer sto bi kad vruca voda u startu manje kosta.ali treba i dugorocno gledati i sta je lakse i bolje
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
A da jednostavno nalijete antifriz u traktore? Ja sam napravio tako i ne zabrinjava me ispuštanje vode i naljevanje... Ovako cicijašite za 100 kuna a bez brige si.

Pa u mojemu i je antifriz, al sad sam stavljal novi kad mi je pred mjesec, dva zacvikala vodena i tekucina je iscurila van, pa sam onda nasul vode i sad to zamjenil s antifrizom..
A primjetil sam da mi je pocel pustati tekucinu na onom koljenu iza bos pumpe, a to ne mogu zamjeniti ako ne skinem pumpu dolje, eh sunce ti i Imt-u i svemu..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zakaj meni na 565 i 539 sad dok su ovak veliki minusi bili preko noći pušta na vodenu pumpu??
Vidim u garaži da je mokro ispod njih, a inače nikaj nije curelo dok je bila normalna temperatura vani???
Antifriz je u obadva oko -30 složen, šteta da mi iscuri, ne pale se sad baš često, evo danas smo tovarili bikove pa smo ih palili nakon skoro tjedan dana.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,216
Ja sam čul od suseda kaj je inžinjer u viaduktu,rade -17 u svakom stroju i nikad se ne zmrznu a znate da su uvjek na otvorenom...nasuli u kombinirku oko -30 i prdnula vodena
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,492
Onda popraviš to di curi pa ne bude curelo. Meni su neki filozofirali da mi bude pocelo cureti kad nalijem antifriz pošto nije prije bil nutra pa nigde niš ne curi vec dve ili tri godine...
Bi al kad nema postenih crijeva za kupit i jos k tome fiat je na njemu pa ni oblik ne odgovara 100%.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zakaj meni na 565 i 539 sad dok su ovak veliki minusi bili preko noći pušta na vodenu pumpu??
Vidim u garaži da je mokro ispod njih, a inače nikaj nije curelo dok je bila normalna temperatura vani???
Antifriz je u obadva oko -30 složen, šteta da mi iscuri, ne pale se sad baš često, evo danas smo tovarili bikove pa smo ih palili nakon skoro tjedan dana.
zato jer pretjeruješ , ako ima mjera treba je se držati ...nemožeš pretjerivat pa napraviti mušku stranu panta fi 16 a rupu fi 15 ..nejde to tak ..za sve postoji mjera
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jebo me vrag ak te razmem kaj hočeš reči:icon_scratch:

Ne razmem u čem pretjerujem??

Celu godinu je antifriz u traktorima, dobro nije baš do -30, ali do -25 sigurno drži tak da nemam straha od smrzavanja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh