• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kaj pušta dok miruje a ne dok radi tak je obično sa vodom u svakom slučaju pakung ne dihta iz nekog razloga mislim da bi kolega Oficir to riješil .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, pušta dok miruje, ali nisam to primjetil do sad od kad je počelo smrzavati preko noći.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kaj oba traktora e baš te krenulo nema druge nego riješiti jer ti budu stradali ležaji a onda propeler zagrli kiler :(emo):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dobro, za 539 se ne čudim, on ima još original pumpu od 2001., jednom reparirana, tak tu vjerojatno ide nova na prolječe.
Ali na 565 je pumpa stara možda 3 godine i več ima malo lufta, ali nije apsolutno nikaj puštalo sve do ovih minusa.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Ja sam čul da ak je pre jaki antifriz da oče vodena prdnuti sad , al je to istina ili ne nebi znal , morem vam dati primjera kolega je v traktor nalijal isto novog antifriza , nije ga nekaj jako redil z vodom i prdnula vodena , a drugom kolegi je isto tak na autu prdnula vodena pumpa .
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
antifriz ima veci viskozitet od vode i nadje najmanji prolaz. zato se razblazuje na procenat koji je preporucen.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Mozda se na onih -15 pakung skrutil i antifriz je nasel neku rupicu i pomalo curka iz pumpe..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@univerzal....to se desi ako je u sistemu bila stalno voda pa dok deneč antifriza onda procuri, ali kod mene je antifriz konstantno u traktorima.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nema veze kaj je antifriz unutra,ivan kc je dobro napisal,pakunzi su ti pri kraju i tvrdi i kad se zgrije nebi smjel curkat,a ak velis da ima lufta na lezajima trebat ce to sanirat ili novu pumpu,prije proljeca.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Istina i Bog, ova je nekakva Indijska bila nabrzinu stavljena na 565, dal sam joj 3 godine, tak je nekak i zdurala, bude remont na prolječe, stavim ovu našu Vin-prom gore, valjda bude podurala jedno par godin.

Samo kaj me muči to kaj budem novu boju zguljil dok budem šerafil...cccc :D:
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Bolje ti je da staru ako imaš orginala zrepariraš nego stavljti svašta nešta . Pakung i ležajevi su kolko i runda pijače .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja bih rađe kupil novu pumpu nego prešal pakung na staru makar je jeftinije ali to prešanje zna biti jako bolno naročito kod IMT-a .:icon_scratch:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Ja sam prosle godine repariral originalnu pumpu od 539 iz 2000.-te i durala je jednu godinu..
I to kaj mi je rodak zabadava obradil peraju na drebangu i s presom napresal osovinu, jos da sam to platil, nula bodova..
Samo mi je zal kaj sam dva puta skidal haubu i hladnjaka dolje, nikad vise..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Novo je ipak novo..
Za tih 250-300kn se ne isplati nekaj kemijati..

No uvijek ima onih koje vole plačat dvaput..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja sam prosle godine repariral originalnu pumpu od 539 iz 2000.-te i durala je jednu godinu..
I to kaj mi je rodak zabadava obradil peraju na drebangu i s presom napresal osovinu, jos da sam to platil, nula bodova..
Samo mi je zal kaj sam dva puta skidal haubu i hladnjaka dolje, nikad vise..
primjer iz prve ruke , kaj se desilo , zašto je puštala , ajmo analizirati stvar ..puno je ovdje kandidata za i protiv reparacije
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Prvo je pocela samo pomalo pustati, znaci gdje koja kap, ali dok sam ugasil traktora. Dok je radil onda nije..
Onda je pocela cviliti, i dalje sam vozil, onda nakon tjedan dva je dobila lufta, znaci dok primem rukom ventilatora, pocel se cimati..
I jednog dana vozim gnojnicu 10 km od kuce i probam ventilatora, kad ono mice se cijeli centimetar lijevo desno.. Ali zanimljivo da jos uvijek nije curila dok je traktor delal..
I vracam se kuci i prvo primjetim da mi se zapalila kontrolna lampica, pogledam na sat a ono temperatura blizu 100.. Ugasim traktora i vidim opal remen, a iz pumpe tece..
Znaci vec je dobila toliko lufta da je zbacila remena dolje (dobro, on je isto bil 14 god star), a nakon reparacije je napravila cca 200 rs..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
U tvom slucaj si stavio škart lezaje ili si se negdje zaj.. u montazi.Problem novih pumpi si inace nekvalitetni lezaji.Kad se pumpa renovira nebi se trebao koristiti cekic kao sto vecina radi..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Stvarno se ne sjecam kakve sam lezajeve stavljal, al cekic nisam koristil prilikom repariranja, pomocu prese smo izbili i ubacili osovinu..
Ali velim, prvo je pocela pustati samo kad sam traktora ugasil, znaci par kapi je kapnulo, onda je pocela cviliti, pa nakon svega toga dobila luft..
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Repariral sam puno pumpi i nije ni jedna procurila da bi se sjećal kad sam točno delal .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
imam i staru originalnu doma, samo neznam dal je več bila koji put reparirana ili ne, pošto je stara bila kojih 22 god. dok sam ju skinul dole.
 

Najnoviji postovi

Na vrh