• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
taj elektro prekidač je ispod akumulatora , iza kutije s osiguračima ...ušerafljan u mjenajč
za početak skini žice s tog prekidača i kratko ih spoji .
a kad zamjeniš prekidač , žice vrati narag ..da traktor ne bi sam otišao ..xd
 

mekanicar

Novi član
Tu od
12 Stu 2013
Poruka
19
Nemoze traktor nikuda pobjec ako tu sklopku izbacis i spojis zice... To je samo jedan od ranih pokusaja sigurnosnih sustava na traktorima i nije nuzan... Samo gubitak vremena i to obicno kada vremena nema :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nemre pobjeć,to bježi onima koji pale traktor odozdola,pravilno je sjest stisnut kvačilo i palit.
Na mom imt-u je šalter otpojen više od 20godina i nikada nikome nije pobjegel ili zgazil nekoga.
Sve je do odgovornog vozača,a sve ostalo je izazivanja sreće.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,249
Daj ne budali, ko pametan bi svaki čas skakutal u kabinu i tiskal kvačilo kad ga treba upaliti radi rada sa kardanom.
Šalter mora biti, da se mene pita na to bi kontrolori na tehničkom trebali pažnju obratiti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Šalter netreba biti (tak da možeš upaliti u brzini izbjegneš krčanje ) a ako treba zaštita da ne upali bolje blokirati ručicu za gašenje ili šalter na kuplung kak veli Oficir . Ako zablokira automat anlasera tak svejedno taj šalter ne pomaže a i kak je Indijski kvalitetan bolje da ga nema !!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pametan i odgovoran nebu skakal u kabinu svaki čas,ili bu puknul u ler na velikom ili na malom mjenjaču izvana ,tak svejedno.
E kad dojde alkohol u krv i žurba onda dolazi do grešaka.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Točno Oficir samo se treba prilagoditi i paziti da nenastradaš jer vele da vrak nikad ne spi ako imaš IMT-jca :icon_fU:
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Daj ne budali, ko pametan bi svaki čas skakutal u kabinu i tiskal kvačilo kad ga treba upaliti radi rada sa kardanom.
Šalter mora biti, da se mene pita na to bi kontrolori na tehničkom trebali pažnju obratiti.

slažem se 100%

kao mali sa nekih 2,5 god. sam upalio trakotor, pazili su na mene, djed je stajao pokraj kabine , traktor je upalio, pregazio djeda, pa mamu koja me je uspjala skinuti sa traktora, pa prošao kroz štalu i zaglavio se na ulazu u podrum

prekidač je bio prespojen, traktor je IMT 533, koji je sa hladnim motorom u 3mjesecu upalio bolje nego i jedan benzinac
točno je da vrag ne spava
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,249
Šalter netreba biti (tak da možeš upaliti u brzini izbjegneš krčanje ) !
Izbječi možeš tak da prvo šaltaš veliki, a tek onda mali mjenjač.
Al ti to več ionak znaš :icon_thumright:

Pametan i odgovoran nebu skakal u kabinu svaki čas,ili bu puknul u ler na velikom ili na malom mjenjaču izvana ,tak svejedno.
E kad dojde alkohol u krv i žurba onda dolazi do grešaka.
Pqametan nebu takvu glupost napisal i potvrdl javno da prekidača netreba.
Nisu samo djeca nastradala, i bunt odraslij je bil siguran da je traktor bil u leru pa ih je zgazl traktor
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Daj ne budali, ko pametan bi svaki čas skakutal u kabinu i tiskal kvačilo kad ga treba upaliti radi rada sa kardanom.
Šalter mora biti, da se mene pita na to bi kontrolori na tehničkom trebali pažnju obratiti.

@Muha, možeš li mi ovo objasnit sa skakanjem u kabinu zbog kardana. Vozio sam Imt-e al sam po cesti i naganjo tanjurče i brane (drljače) po polju pa sam tu neuk.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Rješenje za taj prekidač nek bude on na svom mjestu i dodati prekidač koji ga premoščuje pa kod paljenja po starom reduktor u ler a tko neće tak desna ruka na bravu a lijeva tiska premošteni prekidač :drink:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,249
@Muha, možeš li mi ovo objasnit sa skakanjem u kabinu zbog kardana. Vozio sam Imt-e al sam po cesti i naganjo tanjurče i brane (drljače) po polju pa sam tu neuk.
Kako ne.
Opče poznata stvar je da ja nemam pojma o radu s traktorima, ali da bi odvojil klip od kukuruze posudim traktor i stroj.
Pošto nemam ekipu, a i netreba mi je, ja napunim kukuruzom kanti koliko skupim, ispod stavim korito i upalim traktor (naravno kardan prije uključm jer smatram da to ne stvara opterečenje alnaseru kod pokretanja) pa mrvim dok je kukuruze u kantama ili dok iz korita nejde van (kaj je prije).
Nakon toga gasim, pa opet palim .... i tak po nekoliko puta dok ne završim.

Eto, tu je primjer nepotrebnog uskakanja i iskakanja kod mene, a ono za dečicu koju svi volimo imati uz sebe da se uče odmalena ne želim ni pričati
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Djeca i ljudi koji ne poznaju rad stroja na kojem se nalaze nemaju kaj biti blizu ili na tom stroju,bez prisustva nekog tko je upoznat i zna kak kaj radi!
Stojim iza toga i nemre mi netko reč da je djete krivo kad se desi sranje.
Problem nastaje kad svi misle da znaju sve oko traktora pa pokušavaju sami a ustvari nabadaju oko traktora.
Traktor nije igraonica i trebao bi biti strogo zabranjen za djecu!
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ja svoju djecu učim da stroj nije igračka, ali im pokažem gdje postoji opasnost. Ako ih makneš od okoline u kojoj boraviš (radiš) djete otupi. Zato imamo dijecu koja se dopisuju na face-u a neznaju šta je traktor, krava ili kako nastaje kobasica......
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Za ruljenje kokuruze umjesto 542 koristim elektromotor i opet mi prekidač netreba :icon_thumright: I nema dima naračito u zatvorenom prostoru i ekološki je :icon_fU: I nije masno ispod !!
 

Najnoviji postovi

Na vrh