• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

slish480

Novi član
Tu od
16 Stu 2017
Poruka
1
Pozdrav, zanima me cijena kućišta volana za IMT 542. I gdje bi se moglo nabaviti u Bosni ili HR? Ako ima tko kakve informacije sve će dobro doći.
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
I tak, par sati nakon generalke otišao alternator.... ajmo sad i to srediti pa da bude sve tip top....

Odnio sam ga električaru i kaže da ako njega pitam to ne vrijedi popravka i da rađe nabavim nešto malo bolje kad je već sve sređeno kak treba.

Što bi vi preporučili, od čega da stavim alternator? Nekako bi najrađe Boschov.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,532
I tak, par sati nakon generalke otišao alternator.... ajmo sad i to srediti pa da bude sve tip top....

Odnio sam ga električaru i kaže da ako njega pitam to ne vrijedi popravka i da rađe nabavim nešto malo bolje kad je već sve sređeno kak treba.

Što bi vi preporučili, od čega da stavim alternator? Nekako bi najrađe Boschov.

Na kakovog naletiš naravno da je dobar i da se da pripasati:icon_thumright:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Vi dva iz metropole bi samo nekog vraga pripasivali ....

Ako se mora onda neki stari kadilak dizel, ti alternatori su bili dobri, a šusa imaju dosta.
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Imao sam jučer u rukama neki od nekog stargo berlinga i činio mi se da paše original uz vrlo male modifikacije... čak je i remenica vrlo slična.... jedini nedostatak toga je bio što je bio neispravan pa sad tražim takav ispravan.... :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Remenica nije problem, ona se zamjenj.
Taj Citrač ima garant Valeo, a za njega bi djelovi danas sutra mogli koštati.... a nije stojo sve ove godine.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Mijenjam zupcanik druge brzine,zanima me da li odgovara od nekog drugog IMT traktora!? Hocu da kupim polovan dio zbog kvalitete!

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Evo kolko je moj ferđo nakupio prosle godine na laganim poslovima sati stim da je imo zimski san na pocetku godine i na kraju godine 12mj u odmori jos uvijek odmara danas upaljen jer je samo preparkiran:):)

 

muamer55

Novi član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
18
Pozdrav imam problem na imt 542 radena mu generalka motora 2015 godine i od tad ne funkcionise bas kako treba nema snage ni u pola kosto bi trebo da ima, mislio sam da je problem do bos pumpe skido je neki dan odnio bositi on kaze da je uredna pumpa i dizne.Sad ne znam sta bu drugo moglo bit ne trosi ulje traktor ni ti se grije ...
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Od čega se najlakše da pripasati alternator na IMT 542?

Htio bi staviti još jednu bateriju s koje bi napajao radna svjetla i radio tako da se ne moram misliti da li sam previše ispraznio i hoće li mi traktor upaliti ili neće.... Stavio bi baterijski izolator za punjenje tako da to budu dva potpuno odvojena stujna kruga, ali nekako si mislim da ne bi bilo loše staviti malo jači alternator jer mi se ovaj iako je nedavno servisiran čini slabašan.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nema to čini mi se , nejde to po vagi nego amperima ..vidi koliko trošiš i koliko prizvodiš ..to je to
 
Na vrh