• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Prvi put čujem da na AC pumpi ima semering
Za sve postoji prvi put ;)

Bjež od IPM-a čim dalje, to danas više ne valja. Uzmi radije bilo koju drugu.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Ja na mojem 549 imam IPM pumpu već 4 godine i bez greške, suha ko barut. To je sve očito kako naletiš može svaka nekim čudom biti dobra. Mene zanima kako bi se elektro pumpa goriva uklopila na mjesto AC pumpe šta je velečasni Puknuti pričao?
 
R

Rotez40

Guest
Slicna situacija ,luft upola manji ali ga ima,i problemi sa težim okretanjem volana,prednji kraj sređen(ocisceno,podmazano,novi lezajevi),segmenti nisam primjetio luft izgledaju uredu,volan nisam otvara ,...sto mi je radit?
 

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
Pozdrav, imam cudan problem ili nemam. Akumulator mi se ispraznio na traktoru i mrtav je e sad, da ne idem odma kupovati drugi, sam gledao malo oko alternatora i ima par stvari koje me cude.Prva stvar kad dam kontakt akumulator lampica ne svijetli i kad se upali ne svjetli. Ja pomislio zaruljica ili zica od pobude ne radi međutim kad stavim stopicu od pobude na masu lampica svjetli uredno. Al kad prebacim na ugasen traktor na d+ ona se ugasi .. Zar nebi trebala svijetlit kad traktor ne radi ? Ako ko zna sta je tu problem ili nije neka pomogne.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Trebala bi, najvjerojatnije imaš kvar u alternatoru.
Za početak skini regler i vidi stanje četkica i kolektora.
 

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
Sta je to pukla cetkica a ? ili ? Se moze kaj pomoc ili novi. I dali zato ne svijetli lampica od akumulatora ili moze biti jos kaj.
23724
 

Prilozi

  • 87980179_204833674226405_6797955458788229120_n.jpg
    87980179_204833674226405_6797955458788229120_n.jpg
    43.7 KB · Pregleda: 0
Posljednje uređivanje:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Novi regler je 50 kn, tako da je najlakše od tud krenuti. Jer ova četkica sigurno ne sjedi na kolektoru više. Mogu se promjeniti i četkice pa onda vidjeti. Ako su skroz potrošene onda normalno da lampica ne svijetli.
 

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
Je regler je sad sam pritisao ga malo bolje da love obadve cetkice i fila mali ko veliki .. Hvala svima :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
S obzirom na kvalitetu današnjih reglera za 50 kuna bolja opcija je staviti nove četkice za 35 kuna.
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Da li netko zna karakteristike kompresora zraka na IMT 542? Kad bi se stavio drugi rišlag ventil koji protok L/min i koji pritisak bi se dao dobiti od tog kompresora?

Razmišljam za pneumatske škare i tresače maslina napraviti tank koji bi se kopčao na hidrauliku i spojiti ga preko drugog rišlag ventila na kompresor traktora.... Znači imao bi ventil koji bi prebacivao da li kompresor druka pritisak na 4 bara u svoju instalaciju za prikolicu ili druka pritisak na 8-10 bara u moj tank od recimo 200L koji je na hidraulici....

Za tresač piše da treba 8bara pritiska i cca. 200L/min dok radi... a za škare 10bara i 100L/min protoka.

Gledam kako iskoristiti postojeći kompresor jer sam od par ljudi čuo da je je "prst-palac" dobar za to, ali nikakve konkretne podatke.... a ako to ne bude moguće onda ću složiti i kompresor na kardanu i bok....
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
:unsure:
Nikako da učvrstim desni kotač, stalno se vraća luft, koliko je fi osovine na koju ide matica da nabavim podloške i koja rascjepka ide za učvršćivanje šarafa?
IMT 549 - rukavac kotača desni
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Ako ti je navoj na rukavcu ili na matici loš jedino rješenje je popravak navoja.
Ili vatrogasno rješenje, podlaganje pločicama debljine po potrebi i umjesto rasjepke ide čavel.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
Čavel je i bil, samo matica vrti na mjestu, metnem pločicu ali maticu vrne nazad, moram naručiti novi rukavac, drugač nejde.
 

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63

Evo bar sto se benzinskih motora tice slobodno moze na start sprej. E da je jos takav test na dizelskim bilo bi zanimljivo :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh