• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

• Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
216
Hvala ,prika ,a mogu li se ti utvrđivači mijenjati bez rastavljanja traktora na pola ? Mene brine da me ovaj ,ako dođe ne počne uvjeravati da i za ovo zaglavljivanje treba otvarati mjenjač . Može li uopće toliko jako zaglaviti da se nemože odglaviti kroz čep ?

CetojevicM

Novi član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
29
Pokrov mjenjaca treba skinuti da bi se zamjenili utvrdjivaci, a da se skine pokrov mjenjaca potrebno je kuciste volana odvrnuti i podignuti kako bi se mogao izvuci pokrov mjenjaca.
Meni se nikad nije desilo da ga nisam mogao odglaviti kroz otvor pored rucice mjenjaca

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
216
Dečki ,puno vam hvala svima još jednom . Kak sam i mislio ,majstor nije došao ,ali sam odblokiro sam . Kak je rekao majstor Muha ,veliki zupčanik gurno naprijed ,trebalo mi je cijele 3 sekunde .

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
16,717
Ma sad kad si jednom odblokiral više ti nikad ne bude problem. Više vremena izgubiš s čepom nego s odblokiravanjem.
Zamjenom utvrđivača (koja je veliki posel za napraviti najviše zbog struje) nebudeš riješil problem mješanja brzina. Taj problem se rješava malo pažljivijim (čitaj sporijim) mjenjanjem brzina.

Marko355

Dobro znana faca
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
3,728
Ursus je poznat po "mješanju" brzina, a nije mi se to dogodilo sigurno 8-9 godina, ako ne i više. Sjećam se situacije kad sam zadnji puta to napravio, samo se ne sjećam koliko sam imao godina.

Uvijek pri mjenjanu brzina držim ruku NA mjenjaču i nikad ga ne vučem gore dok mjenjam i otkako tako radim nikad pomješane brzine.

Pretpostavljam da isto vrijedi i za IMT-ove.

Na svom 533 sam do sada odradio 100 radnih sati, istu metodu koristimpri mjenjanju i na njemu nisam nikad pomješao brzine.

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
216
Ma ,mene zaj.ebava lijeva noga zbog išijalgije pa nekad ne stisnem kvačilo do kraja . Sad bum napravio drugu papučicu da kuplung bude mekši ,ovu se ne usudim rezati i variti jer mi je sumnjiv (porozan) materijal . Neko je ovdje stavljo slike te modifikacije papučice ,pa mi je dao ideju .

dzoret

Novi član
Tu od
21 Ruj 2016
Poruka
5
Pozdrav, kočioni ventil na IMT542 nalazi se ispod kočione papučice u kabini,kako ga mogu provjerit dali radi s obzirom da nemam prikolicu sa zračnim kočnicama ?

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
14,985
Čuješ jel ispusti zrak kad staneš na pedalu.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
14,985
Ako kompresor radi i instalacija je ispravna, ventil na papuči drži pod tlakom vod do priključka za prikolicu.
Kad pritisneš pedalu, mora se čuti slabi "kss". Kad je prikolica priključena, ispušta se malo više zraka, pa je taj zvuk jači.
Probaj s napumpanim spremnikom i ugašenim motorom.

Najnoviji postovi

Na vrh