• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta
S

strongboy

Guest
Mrki88,cestitam ti na kupnju traktora,i nek te dugo sluzi :) .ja kad sam promenio ulje u motoru, stalo je 7 litara(od prilike,al tu ti je sipka pa nakon 6-tog litara postepeno doljevaj i povremeno mjeri novo.ja neznam tacno al su mi rekli da u menjacu ide 32litara hidrol 85.pogledaj u ranijim postovima u ovoj temi i ima te podatke.a crevo za kipanje se prisrafi tu ispod sjedista sa ljeve strane...tako je kod mene.
ok pozdrav ;)
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
evo našao sam,transhidrol 85... i piše da to ide za mjenjač i hidrauliku... jel se to ulijeva sve skupa na isto mjesto ili uz te 32 litre još moram i za hidrauliku uzimati??? :scratch :scratch :scratch
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Mrki88 kaže:
evo našao sam,transhidrol 85... i piše da to ide za mjenjač i hidrauliku... jel se to ulijeva sve skupa na isto mjesto ili uz te 32 litre još moram i za hidrauliku uzimati??? :scratch :scratch :scratch
Sve ti ide isto..
 
S

strongboy

Guest
da hidrol se uljeva sa jednog mesta.a nezaboravi da promenis i ulje u procistacu zraka.ide ulje kao za motor,ili slicno njemu.preporucio bih ti da promjenis u filter ulja(obavezno),ali i filtere goriva.ja sam jos nakon 5-6 radnih sata nakon sto sam ga kupio, imao problem za filterima goriva. ;)
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
strongboy kaže:
da hidrol se uljeva sa jednog mesta.a nezaboravi da promenis i ulje u procistacu zraka.ide ulje kao za motor,ili slicno njemu.preporucio bih ti da promjenis u filter ulja(obavezno),ali i filtere goriva.ja sam jos nakon 5-6 radnih sata nakon sto sam ga kupio, imao problem za filterima goriva. ;)

ma,kod mene se podrazumijeva mijenjanje filtera svaki put kad se i ulje mijenja, to se čini logično,bar po meni....
 
N

nooby

Guest
Mrki, čestitke na kupnji!

Što se tiče kose, i ja imam na 542 kosu za 539, ali potrebne su male preinake.

Ta kosa se pričvršćuje na traktor odozdola na vijke ispod diferencijala i ispod motora, nešto ispred volana. Tu 542 i 539 imaju nešto drukčiji raspored vijaka, a mislim i da je 542 nešto duži, pa i to stvara problem. Ali da se napravit. Kosa ima ploče za pričvršćivanje, i te ploče liježu odozdola na traktor na gore navedenim mjestima. Mi smo napravili te ploče nove, tako da pristaju na traktor, a ostalo su sitnice koje prilagođavaš kad smontiraš kosu, npr. skratili smo pomoćnu stepenicu za ulaz u kabinu jer je zapinjala kosa, spigali smo onu šipku što drži greben u okomitom položaju kod transporta i takve sitnice. Jedino možeš imat problema sa dizanjem grebena pomoću hidraulika pri košnji. Bio je problem tamo gdje jedan lančić prenosi podizanje poluga hidraulika na na poluge kose. Tu smo ubacili nešto duži/kraći lančić, i svaki put kad idem kosit koristim onu vintu za nagib poluga hidraulika tako da desna bude što viša.

Izgleda komplicirano, ali kad složiš, nema više problema.

Ajme, što sam se raspisao. Nadam se da će bit neke koristi od toga.

Pozdrav
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
nooby kaže:
Mrki, čestitke na kupnji!

Što se tiče kose, i ja imam na 542 kosu za 539, ali potrebne su male preinake.

Ta kosa se pričvršćuje na traktor odozdola na vijke ispod diferencijala i ispod motora, nešto ispred volana. Tu 542 i 539 imaju nešto drukčiji raspored vijaka, a mislim i da je 542 nešto duži, pa i to stvara problem. Ali da se napravit. Kosa ima ploče za pričvršćivanje, i te ploče liježu odozdola na traktor na gore navedenim mjestima. Mi smo napravili te ploče nove, tako da pristaju na traktor, a ostalo su sitnice koje prilagođavaš kad smontiraš kosu, npr. skratili smo pomoćnu stepenicu za ulaz u kabinu jer je zapinjala kosa, spigali smo onu šipku što drži greben u okomitom položaju kod transporta i takve sitnice. Jedino možeš imat problema sa dizanjem grebena pomoću hidraulika pri košnji. Bio je problem tamo gdje jedan lančić prenosi podizanje poluga hidraulika na na poluge kose. Tu smo ubacili nešto duži/kraći lančić, i svaki put kad idem kosit koristim onu vintu za nagib poluga hidraulika tako da desna bude što viša.

Izgleda komplicirano, ali kad složiš, nema više problema.

Ajme, što sam se raspisao. Nadam se da će bit neke koristi od toga.

Pozdrav

hvala nooby na odgovoru... a ništa, morat ću to napravit sad kad sam uzeo tu kosu... novu ploču nije problem napravit,a ni stepenicu za kabinu odrezat,imam s druge strane :D jedino mi to malo nije jasno sa tim lančićima i hidraulikom,ali dobro, imam ja šogora koji se puno više razumije u to od mene tak da se nadam da neće biti problema... :D
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
e dečki,na ovom traktoru kaj sam kupio su dosta loše zadnje gume,gotovo ni nema ripni ali mogu poslužiti ovo ljeto za košnju i baliranje... koliko koštaju nove zadnje gume za 542?? kak je ono oznaka, 12.4 28"?? :scratch
 
N

nooby

Guest
Bok ljudi. Evo i moje pile!

Puuuno hvala AGRIPLUS65 na pomoći sa slikama.

Slika 1: Stražnje gume. Ovakve su već godinama. Mogu se raspast već sutra, a i trajat još dugo. Spašava ih što su jako rijetko na asfaltu i što traktor svake godine ima sve manje radnih sati.

Slika 2: ˝Novi˝ alternator i novi remen

Slika 3: The pila

Slika 4:Sjedalo za suvozača
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Mrki88 kaže:
e dečki,na ovom traktoru kaj sam kupio su dosta loše zadnje gume,gotovo ni nema ripni ali mogu poslužiti ovo ljeto za košnju i baliranje... koliko koštaju nove zadnje gume za 542?? kak je ono oznaka, 12.4 28"?? :scratch
 
N

nooby

Guest
Mrki,
što se tiče lančića za kosu: Na strani 6 ove teme ima slika koju je postavio Bobo (neću pokušavat kopirat ni izvodit ništa da kaj ne sje...) na kojoj je plavom i crvenom bojom označio stabilizatore i graničnike. Tu gdje se na desnoj poluzi hidraulika vijkom pričvršćuju graničnik i podizač hidraulika dolazi i lančić koji ide prema desnoj osovini na kojoj se sastaje sa polugama kose koje služe za podizanje grebena pri košnji. Meni je taj lančić bio predug. Maksimalno smo ga skratili, no još uvijek da bi mogal normalno dizat greben moram uz pomoć vinte na desnom podizaču poluge hidraulika maksimalno podignut desnu polugu.

Gume su obično 12.4-28, a vidio sam i manje (11.nešto-28). Na mom su 13,6-28 pa možeš vidit kako mu te stoje.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
nooby kaže:
Mrki,
što se tiče lančića za kosu: Na strani 6 ove teme ima slika koju je postavio Bobo (neću pokušavat kopirat ni izvodit ništa da kaj ne sje...) na kojoj je plavom i crvenom bojom označio stabilizatore i graničnike. Tu gdje se na desnoj poluzi hidraulika vijkom pričvršćuju graničnik i podizač hidraulika dolazi i lančić koji ide prema desnoj osovini na kojoj se sastaje sa polugama kose koje služe za podizanje grebena pri košnji. Meni je taj lančić bio predug. Maksimalno smo ga skratili, no još uvijek da bi mogal normalno dizat greben moram uz pomoć vinte na desnom podizaču poluge hidraulika maksimalno podignut desnu polugu.

Gume su obično 12.4-28, a vidio sam i manje (11.nešto-28). Na mom su 13,6-28 pa možeš vidit kako mu te stoje.


hvala nooby na trudu... :D
jučer sam kosio sa šogorovim zetorom(stari 4711, pitaj boga koja godina) pa sam prostudirao te lančiće i kak to ide... čini mi se da nije teško to izvesti... nadam se da će uspjeti...

nego,ja sam pitao jel zna netko cijenu za gume 12.4-28"???? :scratch :scratch
 
N

nooby

Guest
Ah, da za cijenu pitaš. Čitam a ne mislim :oops:

Ne mogu ti pomoć, ne znam ni ja, a trebal bi znat kad su i moje u extra stanju. Bojim se ić pogledat u trgovinu da mi se novčanik ne preplaši i pobjegne iz džepa. :)
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Ne mogu ti pomoć, ne znam ni ja, a trebal bi znat kad su i moje u extra stanju. Bojim se ić pogledat u trgovinu da mi se novčanik ne preplaši i pobjegne iz džepa. :)[/quote]

hahahaha :D :D :D :D znam kako ti je.... ajd nauči se stavljati slike,pa mi poslikaj detaljno svoju kosu,najviše me zanima ovaj prednji nosač, jel si morao samo izbušiti druge rupe da pašu na šarafe ili si morao i veću tablu nosača napraviti da bude bliže zadnjem kraju,pošto kažeš da je malo duži 542 od 539???
 
N

nooby

Guest
Pogledat ću doma kosu. Ne znam sad napamet, davno je slagana, a tu ploču nikad ni ne skidam sa traktora jer ničem ne smeta.

Bit će valjda i slika. Moram nać i kupit USB kabel za mobitel.
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Gume za traktor od oko 1200 kuna pa na više cijena po komadu za zadnje prednje od 350 pa nadalje.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Ronin kaže:
Gume za traktor od oko 1200 kuna pa na više cijena po komadu za zadnje prednje od 350 pa nadalje.

hvala ronin..... :D
 
N

nooby

Guest
Pogledao sam kosu. Prednja ploča pristaje bez ikakvih korekcija, što je i logično budući da 542 i 539 imaju isti blok motora (stvarno moram počet mislit prije nego pišem :oops: ).

Jedino ima jedna poluga koja se pričvršćuje na jedan od vijaka koji spajaju motor i zvono kvačila. Nju treba malo preoblikovat.

Vidit ćeš sve kad počneš montirat kosu na traktor. Ona će ti sama pokazat gdje zapinje i što treba napravit, i nema nekih kompliciranih radnji. Samo moraš prepigat tu polugu (mi smo varenjem ubacili dio).
 

Najnoviji postovi

Na vrh