• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta
N

nooby

Guest
ŠANANA kaže:
petar kaže:
Neko te ljepo odero za 160e, pa to je previše...
Altenator staviš s zastave kojih ima po otpadima i dvorištima i gas

ja
mislim da on misli ak neće taj stari alternator funkcionirat kojeg je
stavio, da onda ode 160€ pošto novi toliko negdje odprilike košta ;) :D


Tako je. Ako ovaj ne bude funkcioniral, kupujem novi. Teško je naletit na staro a ispravno, a svako ko prodaje reći će ti da radi bolje nego novi.
 
B

Bobo

Guest
Pa koliko je tesko spoji ti univerzalni mjerni inistrument na izvode alternatora, namotati metar spage na remenicu i potegnuti? Ako "unimer" pokazuje preko 12V to je TO... Nema tu neke mudrosti...
 
N

nooby

Guest
To je napredna tehnologija.

Ja koristim samo čekić, sjekač i pokoji ključ. :? :lol: :lol:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Bobo kaže:
Pa koliko je tesko spoji ti univerzalni mjerni inistrument na izvode alternatora, namotati metar spage na remenicu i potegnuti? Ako "unimer" pokazuje preko 12V to je TO... Nema tu neke mudrosti...

A šta sa uzbudom? Staviš ispitivač od 12v s štipaljkom ;)
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
pozz...
ovako,našao sam si jednoga 542, veli čovjek da ga je dobio pod račun i sad ga prodaje jer mu ne treba... kaže da je 81.godina,a ja čitam na netu da su se 542 proizvodili od 1986.. :scratch :scratch kaže da je traktor u orginalnom stanju, nije rađena generalka niti je šta drugo prčkano... ima kabinu i kompresor, a sad mi vi recite jel puno dati za njega 2500€ ?? :scratch više ću znati kada ga odem pogledati,pa ga možda i poslikam da ga i vi malo pregledate... :D :D
 
S

strongboy

Guest
Mrki88 kaže:
pozz...
ovako,našao sam si jednoga 542, veli čovjek da ga je dobio pod račun i sad ga prodaje jer mu ne treba... kaže da je 81.godina,a ja čitam na netu da su se 542 proizvodili od 1986.. :scratch :scratch kaže da je traktor u orginalnom stanju, nije rađena generalka niti je šta drugo prčkano... ima kabinu i kompresor, a sad mi vi recite jel puno dati za njega 2500€ ?? :scratch više ću znati kada ga odem pogledati,pa ga možda i poslikam da ga i vi malo pregledate... :D :D
to sto pise o godini u kojoj su poceli da se proizvode 542-ke, mislim da je rec o modelu-liniji .evo na primer,moj imt 542 je proizveden 1984 god...znaci proizvodio se i pre '86-te ;) inace 2500 eura nije puno al treba uzeti u obzir broj radnih sati traktora.a ako uzmemo u obzir da prastari 533 ide i do 3000 eura onda 2500 e za 542 svakako da nije mnogo.al opet,sve zavisi u kakvom je stanju traktor.ja sam svoj kupio za 3300 eura/2000 rh/kabina/kompresor/solidne gume(zadnje skoro nove)...ajde ga poslikaj pa cemo vise znati..naravno bobo ce dati zadnje mislenje jer je strucnjak za imt.meni je puno pomogao savetima kad sam ja kupovao svoj imt.
 
N

nooby

Guest
Bok Mrki.

Traktor može biti i iz `81. U mom selu ima jedan iz `76.

Ako ima malo radnih sati, ako nije obavljao najteže poslove i ako je uredno održavan cijena je OK.
Ne brini za starost, tad su i materijali bili bolji.
 
S

strongboy

Guest
nooby kaže:
Bok Mrki.

Traktor može biti i iz `81. U mom selu ima jedan iz `76.

Ako ima malo radnih sati, ako nije obavljao najteže poslove i ako je uredno održavan cijena je OK.
Ne brini za starost, tad su i materijali bili bolji.
potpuno se slazem.jedino kod starijih serija mozda nedostaje 5 brzinski menjac ili nozna gas...a materijal je daleko bolji nego kod ovih najnovijih IMT-a(bar tako svi kazu...i nema razloga da im se neveruje).a ako je u kom slucaju i radio najteze poslove onda bi sigurno nesto do sad vec bilo cackano po njemu...u najmanju ruku remont motora ;) .al kako kaze vlasnik da nije nista do sad popravljano, izgleda da je traktor ili ocuvan i neizradjen ili pred generalku.treba ga pazljivije i strucnije pregledati... ;)
 
N

nooby

Guest
Nožni gas i nije neki problem. Vidim da je Bobo to vrlo jednostavno riješio na 539.

Da, vjerojatno ima 3 brzine što je mali nedostatak, ali ništa strašno. tako i svi manji IMT imaju, navikneš se.
 
S

strongboy

Guest
nooby kaže:
Nožni gas i nije neki problem. Vidim da je Bobo to vrlo jednostavno riješio na 539.

Da, vjerojatno ima 3 brzine što je mali nedostatak, ali ništa strašno. tako i svi manji IMT imaju, navikneš se.
e da ;) naravno bolje je da ima ali moze se i bez toga.
 
N

nooby

Guest
Strongboy, jel imaš dovoljno prostora na IMT, ako voziš nekog?

ja baš pokušavam smislit neku inovaciju za sjedenje na njemu u vožnji. Imao sam dasku iza kabine, između blatobrana, ali ju poteznica za plug ili grabilicu redovito strga. :(
 
S

strongboy

Guest
nooby kaže:
Strongboy, jel imaš dovoljno prostora na IMT, ako voziš nekog?

ja baš pokušavam smislit neku inovaciju za sjedenje na njemu u vožnji. Imao sam dasku iza kabine, između blatobrana, ali ju poteznica za plug ili grabilicu redovito strga. :(
za sada nemam bas prostora da vozim jos nekog..mada sam vozio brata pored mene,zezanciju mi pravi kutijica za alat...neko pametan je postavio sa desne strane sedista pa kad neko sedne na ljevi deo sedista, ja se radi te kutije ne mogu pomaknuti u ldesno.sad imam nameru da tu kutiju postavim sa ljeve strane u visini sedista,tako da ce se pored kutije za alat koristiti i kao pomocni deo na kome ce sedeti suvozac.znaci suvozac bi iskoristio deo mog sedista i kutiju.a ja bi se onda mogao pomaknuti u desno do samog blatobrana.tada bi sasvim komotno sedele dve osobe u kabini.a ovako me ubija ta kutija.poslikacu je kad budem otisao na selo.samo treba paziti na kutiju da je ne dodirne poluga(poteznica) hidraulike.resitcu to i onda se slobodno moze vozati jos jedna osoba samnom.
 
N

nooby

Guest
Vidio sam na jednom 542 kabinu koja je tako široka da unutra možeš sjedit na blatobranima. Prava stvar. Lako bi se dalo stavit tapecirung na blatobrane i ugradit nešto da se imaš za šta držat.

Meni nije praktično imat suvozača na sjedalu u kabini.

Smislit ću već nešto da postavim iza. Možda da jedna strana daske za sjedenje ne bude fiksna pa ju poteznica podigne, a ne trga.
 
S

strongboy

Guest
evo nasao sam neku sliku, pa se odprilike moze videti kako je to neki tip resio.super izgleda.a sedenje na blatobranu je veoma zamorno.moze se sediti ako nema kabine,a kad ima tesko si ga onom ko sedi na blatobranu jer ce svo vreme biti podvijen i nece moci da ispravi kicmu zbog stakla i krov kabine.mislim da je dodatak sedistu pravo resenje.evo slike.uvecaj je pa ces bolje pogledati kako je neko resio to.moja je kabina ista kao ova sa slike. naravno ne bi mogao da orem ili bilo sta drugo radim ako imam suvozaca u kabini.suvozac dolazi u obzir samo u transportu kada ne koristim komande hidraulika, jer ako sedim skroz desno, onda nemogu da dohvatim rucice hidraulika.
 
N

nooby

Guest
Strongboy, hvala na brzom odgovoru i fotki, svako iskustvo je korisno.

Znam da je samo za transport, za to i smišljam nešto.

Mrki, traktor na fotki izgleda dobro, ali limarija je najmanje bitna. Obavezno isprobaj mehaničke komponente, motor, hidrauliku, mjenjač,... pa ćeš vidit na čemu si.

Nadam se da je dobar ulov.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Mrki, traktor na fotki izgleda dobro, ali limarija je najmanje bitna. Obavezno isprobaj mehaničke komponente, motor, hidrauliku, mjenjač,... pa ćeš vidit na čemu si.

Nadam se da je dobar ulov.[/quote]


hehehe,nadam se i ja :D :D :D još da je spustit za 200 evrića,našlo bi se i za :drinkers: :partyman: :gitarist:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
pozz...

ja kupio traktor :D :D :D :D išao sam ga gledati jučer i čini se u dosta dobrom stanju,treba naravno promjeniti nešto,crijevo za zrak, jedan ležaj kotača, kupiti sajlu za nožni gas koja je pukla i još par sitnica....

e sad, par pitanja za vas.... nema na njemu onaj priključak za ,npr. prikolicu kipericu za kipu,rekao mi je dati to jedno crijevo koje ima viška,al da si ga sam ugradim.... pokazao mi je gdje ide,ispod sjedala jedan šaraf se skine i tu se spoji to crijevo,jel tako ili...?? :scratch
mislim odmah kad mi dođe traktor promijeniti sva ulja, pa bi molio da mi netko od vas koji imate 542 kaže koje ulje i koliko stavljate u motor,hidrauliku i ostalo gdje ide...
i zanima me još nešto,nudi mi jednu kosu,bočnu,kaže da je za 533/539,ali i da paše na 542,gledali smo nosače i rupe pašu na šarafe.. jel može ta kosa na 542?? :scratch :scratch
to je stara linija,imala je nekad davno ispuh straga,ali je prepravljeno da ima ispuh ispred kabine,u zrak... ne sviđa mi se kako je napravljeno, ružno je za vidjeti,pa da vas pitam jel znate koliko možda košta novi ispuh??
 
Na vrh