• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta
N

nooby

Guest
Znakovi mogu biti povećana buka iz tog djela koja je uzrokovana povećanim zazorom na sklopu.

Super je tako osluskivat po starom IMT-u, svaki dan neka nova buka ili skripanje. Kad se malo napravis gluh, odmah je zivot ljepsi i manje trosis zivce.

A to mora malo zujat, to je normalno. Tesko je tu nesto uocit, barem je u mom slucaju bilo tako. Bilo je sve Ok, i onda u oranju odjednom krs i lom.
 
B

Bobo

Guest
Moguce je profi provjerom izbjeci moguci krs i lom, a lom konusno-tanjurastog para je cest kvar na 540 542 i 549 traktorima, tako da bi ga se cesce trebalo pregledavati (jednom godisnje recimo) jer taj sklop trpi dosta opterecenja a nije dobro dimenzioniran s obzirom na povecanu tezinu (540 542) i snagu (549)...

Kad se otvori diferencijal, konusni zupcanik se ne bi trebao klimati u lezaju i treba biti sto manji zazor izmedju konusnog i tanjurastog zupcanika. Tanjurasti zupcanik sa svoje lijeve i desne strane ima tanke metalne plocice i ako se zazor medju zupcanicima promjenio na vise ili manje od propisanog, plocice se potrebi prebacuju s jedne na drugu stranu i tako priblizava/udaljuje tanjurasti zupcanik... Plocice se ne smiju odstranjivati s osovine, jer ce se tanjurasti zupcanik klimati i setati ce po osovini, pojesti osovinu, a i brze ce se trositi...
 
B

Bobo

Guest
Cuj, skida se kabina, skida se sjedalo, skida se poklopac hidraulika i onda se tek krece sarafati i kopati po traktoru... Pa treba to sve vratiti nazad... To se u pravilu ne dira ako sve radi i ne dolaze ti nikakvi "novi" zvukovi od ispod sjedala... Ako skidas kabinu ili radis nesto drugo, (mjenjac, pumpa hidraulika) onda usput mozes pogledati i konusno-tanjurasti par u kakvom je stanju i provjeriti dotegnutost vijaka...

Moze se to i bez skidanja kabine, al onda nemas mjesta i smetas sam sebi ;)
 
N

nooby

Guest
Prokletinja opet nece upalit! :evil:

Jucer sam ga vukal po cijelom dvoristu u krug dok sam ga dovukal pred nizbrdicu. Prije 2 godine je dobio novi automat na alnaseru i sad opet kad okrenem kljuc samo cujem rostanje.

Stvarno mi nekad dode da ga gurnem u kakvu duboku provaliju!

Gorio u paklu ko ga sastavi! :twisted: :evil:

I jos bi presal preko svega da se nije dogodilo i ono najgore - ne radi mi vise brisac! :)

Do davola!
 
D

Demox

Guest
Tako ti i treba kad si kupio traktor sa ful opremom (kabina) :lol:
 
N

nooby

Guest
Demox kaže:
Tako ti i treba kad si kupio traktor sa ful opremom (kabina) :lol:


Nekad mi se cini da ce mi ta ful oprema samo odletit sa traktora.
Kad radi na ler gasu, kabina se skupa sa blatobranima tako trese da je strasno za vidit.

Mozda bi to mogal iskoristit. Posjednem na blatobrane zenske da se drndaju pol sata i kazem da ce se tako rijesit celulita. :D

Vidim na televiziji neku reklamu za stroj protiv celulita koji te trese preko nekih remena. Ako neko moze popusit tu foru, onda ce i ovo. :lol:

Samo jos moram smislit cijenu i promotivnu kampanju.

Tko kaze da IMT nije svestran i multifunkcionalan stroj?! :mrgreen:
 
S

strongboy

Guest
juce smo sa jednim prijateljem izvadili prednji trap i odneli ga majstoru.popravak ce kostati 80 eura stim da sve bude njegovo,da on nabavi djelove,i uradi ga onako kako je on rekao, za dusu.pa u nedejlu cu ga namontirati na traktor i videti sta je majstor uradio za te pare ;) .evo kako izgleda moj IMT ocekujuci svoj prednji trap ;) .
 
N

nooby

Guest
Pozdrav ljudi!

strongboy, ako nije gnjavaža, napiši dojmove nakon sastavljanja i probe.

Moj IMT postaje sve teži na volanu pa me zanimaju pozitivni efekti obnove i jel se dobije išta na lakoći okretanja?

Zahvaljujem.
 
S

strongboy

Guest
nooby kaže:
Pozdrav ljudi!

strongboy, ako nije gnjavaža, napiši dojmove nakon sastavljanja i probe.

Moj IMT postaje sve teži na volanu pa me zanimaju pozitivni efekti obnove i jel se dobije išta na lakoći okretanja?

Zahvaljujem.
juce smo namontirali prednjicu.mogu reci da je laksi sada na volanu.mada je moj imt bio i pre toga veoma lak na volanu.ako kazem 5 puta laksi nego kod komsijskog 533,necu da preteram.probao sam ga po asvaltu i nema ama bas nikakve lufte.majstor je to sredio-svaka mu cast.popravak prednjice me kostao 80 eura.u medjuvremenu sam se raspitao i kod drugih dreara, i trazili mi od 100 do 120 eura...prezadovoljan sam.
 
N

nooby

Guest
strongboy, hvala na info.

Nadam se da cu i ja, ako ne prije, onda druge godine imat priliku učinit isto.

Pozdrav.
 
S

strongboy

Guest
nooby kaže:
strongboy, hvala na info.

Nadam se da cu i ja, ako ne prije, onda druge godine imat priliku učinit isto.

Pozdrav.
sto prije-to bolje i jeftinije ;) jel po mom mislenju cim se sve teze okrece volan, to znaci da je naprezanje u sistemu upravljanja sve vece a to ce svremenom prouzrokovati veca ostecenja.zato,sto prije sredis to,to bolje i jeftinije ;) .pozdrav.
 
S

strongboy

Guest
danas sam opet provozao imt da vidim kako ce se ponasati u voznji.super je i pri maksimalnoj brzini nema problema vise sa prednjicom.traktor je sad kao neki drugi traktor...iznenadjen sam brzinom koju moze da postigne...a dok nisam sredio prednjicu najvise 10-ak km /h.a sad u 5toj brzini gas do daske :roll: .naravno to je bilo probe radi.a bio sam i na njivu na kojoj cemo saditi duvan iduce nedelje, da vidim u kakvom je stanju...vec se osusila po povrsini..a dole ima vlagu.al povrsinske grudve su se veoma isusile...pa cu je za koji dan podrljati kako bi se grudve isitnile da bi oranje pred sadnju bilo sto bolje. ;)
 
N

nooby

Guest
Stvarno pravi stroj!

Nažalost, kod mene je prednji trap na listi čekanja budući da ima još podosta ostalih stvari za sredit. Neki dan je stavljen drugi alternator - rabljeni, sa auta. Nadam se da će funkcionirat, ako ne, ode 160€. :(

Pozdrav
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Neko te ljepo odero za 160e, pa to je previše...
Altenator staviš s zastave kojih ima po otpadima i dvorištima i gas
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
petar kaže:
Neko te ljepo odero za 160e, pa to je previše...
Altenator staviš s zastave kojih ima po otpadima i dvorištima i gas

ja mislim da on misli ak neće taj stari alternator funkcionirat kojeg je stavio, da onda ode 160€ pošto novi toliko negdje odprilike košta ;) :D
 
Na vrh