• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
nooby kaže:
Pogledao sam kosu. Prednja ploča pristaje bez ikakvih korekcija, što je i logično budući da 542 i 539 imaju isti blok motora (stvarno moram počet mislit prije nego pišem :oops: ).

Jedino ima jedna poluga koja se pričvršćuje na jedan od vijaka koji spajaju motor i zvono kvačila. Nju treba malo preoblikovat.

Vidit ćeš sve kad počneš montirat kosu na traktor. Ona će ti sama pokazat gdje zapinje i što treba napravit, i nema nekih kompliciranih radnji. Samo moraš prepigat tu polugu (mi smo varenjem ubacili dio).

hahaha.... ajd molim te,ubuduće pazi šta pišeš... :D ja jučer već našao ploču,čeličnu,1 cm debelu, koju sam mislio iskoristiti za novu ploču... kad sam je vidio,prvo sam pomislio koliko ću potrošiti brusnih ploča i borera i živaca dok je ne oblikujem.... :x :x
hvala što si pogledao.... :)
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
dečki,hoćete biti tak dobri da mi kažete kakve priključke koristite za 542.... :D
kakav plug,10",12" ili veći?? tanjurače?? kose?? roto freze?? ili bilo šta drugo s čim radite da znam šta da tražim po oglasniku,koju veličinu priključaka...
inače,kod mene je sve uglavnom ravnica,a zemlja je srednje teška... nemam puno zemlje pa mi ne treba ništa pretjerano, onako, da se mali ne muči.... :D :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
plug IMT 2×12 visoki klinres.
Tanjurača 20 diska..
Kosa kakva,bočna,roto kosa??
Freza do nekih 160cm tako da pokriva trag..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Mrki88 kaže:
Kosa kakva,bočna,roto kosa??


kakvu koristiš...
A gle ja imam IMT 540.Na njemu sam prije imao bočnu kosu,a kasnije sam kosio s roto kosom 165cm.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
marko hurlimann xa86 kaže:
Mrki88 kaže:
Kosa kakva,bočna,roto kosa??


kakvu koristiš...
A gle ja imam IMT 540.Na njemu sam prije imao bočnu kosu,a kasnije sam kosio s roto kosom 165cm.

i kak se ponaša traktor s njom?? jel sa bubnjima ili diskasta?? ko je proizvođač?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Bubnjasta 2 bubnja,3 noža po svakome,Pootinger.
Pa ide dosta dobro s njome,sada s tom kosom kosi IMT 539 3 spora ili 1 direkt.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
marko hurlimann xa86 kaže:
Bubnjasta 2 bubnja,3 noža po svakome,Pootinger.
Pa ide dosta dobro s njome,sada s tom kosom kosi IMT 539 3 spora ili 1 direkt.

jesi ju kupio novu?? koliko šuške si dao??

još samo to i više te neću gnjaviti... :D :D :D :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Nisam kupio novu, i na žalost se ne sječam koliko je bila cijena,bilo je to pred 7godina ;)
Ti sam pitaj kaj trebaš :D
 
N

nooby

Guest
Sorry, Mrki, ali moje zrno graška u glavi se često pregrije pa radim sranja. :?

Ako kupuješ brane (drljače), na ravnom bez problema vuče one sa 4 krila.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
nooby kaže:
Sorry, Mrki, ali moje zrno graška u glavi se često pregrije pa radim sranja. :?

Ako kupuješ brane (drljače), na ravnom bez problema vuče one sa 4 krila.

plug, tanjurače ili roto freza... to mi je zasada u planu,drugo budem posuđivao od šogora.... :D :D :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
nooby kaže:
Sorry, Mrki, ali moje zrno graška u glavi se često pregrije pa radim sranja. :?

Ako kupuješ brane (drljače), na ravnom bez problema vuče one sa 4 krila.
Može vući po ravnici, no ne preporučujem 4 krila jer je jako teško zavlačiti jarke poslije oranja s njima.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
danas mi je došao traktor..... :D :D :D :D kosu smo smontirali za sat vremena, i radi ko novo... evo sad sam pobjegao u kuću, kiša pljušti ko luda...
a troši ko upaljač, natočio sam ga do čepa,pokosio dvije rali i još se vozikao nekih 30-ak km,a nije ništa potrošio...
samo sam ja,budala, dolijevao malo ulja i nisam dobro čep zatvorio,sreća da sam vidio na vrijeme, na pokazivaču bilo ispod minimuma... :oops: :madmana:
ima 6700rh,a čovjek veli da pokazivač ne radi nekih 5,6 godina... na motoru nije ništa dirano,a nije jako ni masan za svoje godine... :D :D žao mi je kaj nemam usb kabel za mobitel da stavim koju sliku,ali biti će i to.... :D :D :D
 
N

nooby

Guest
Drago mi je da si zadovoljan traktorom i nadam se da će te dobro služit.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
..ja.. kaže:
jesi slikao mobitelom pa su tako male slike,ili?

da,jesam..... ma neka stara kanta od sony ericcsona...
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
strongboy kaže:
moj imt 542 sa pticje perspektive :lol:

Pa strongy...ovo mi više liči na perspektivu žirafe :lol: :lol: :lol:
šala mala,,,odlična fotka!
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
problem...
promijenio sam ulje i filter, i sad mi tamo gdje je šipka za kontrolu razine ulja zna izbaciti malo ulja,jel da promjenim onu gumicu u šipki ili šta??
imam zračne kočnice,al jučer mi se je pojavilo ulje,baš kao da kapa iz njih... morao sam promijeniti jedno crijevo za zrak koje se spaja na kočnice,pa sad si mislim,da ga možda nisam dovoljno stegnuo pa mi kompresor tu baca ulje?? jel to moguće?? :scratch :scratch :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh