• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
imao sam i ja 75Ah i palio je, ali je već bio pri kraju i kada sam ga verglao jer nije htio zapaliti(zaštopani filteri goriva),popizdio sam,izvadio ga i stavio u starog forda koji mi služi za ići u polje,a kupio novoga Toplinog 100Ah,EN 900 A ,i mali pali ko nov!! platio ga 719,00 kn
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
jel postoji neka shema za složiti struju na 542?? i ako je netko ima da mi je pošalje,može na pp...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
pozzz... danas sam primjetio nešto što ne bi trebalo biti normalno....
namotao sam volan u lijevo,do jaja, i kada sam išao u rikverc,lijevi kotač mi se je doslovno poravnao sa osovinom,mislio sam da ću ga otkinuti... kada sam krenuo naprijed, kotač je normalno išao,pri punom motanju volana u lijevo... jel bi to trebalo još navinuti ušarafiti jabučicu u onu cijev šta ide do volana,iako su obje jednako ušarafljene ili je to nešto drugo??
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Mrki88 kaže:
pozzz... danas sam primjetio nešto što ne bi trebalo biti normalno....
namotao sam volan u lijevo,do jaja, i kada sam išao u rikverc,lijevi kotač mi se je doslovno poravnao sa osovinom,mislio sam da ću ga otkinuti... kada sam krenuo naprijed, kotač je normalno išao,pri punom motanju volana u lijevo... jel bi to trebalo još navinuti ušarafiti jabučicu u onu cijev šta ide do volana,iako su obje jednako ušarafljene ili je to nešto drugo??
Pogledaj dali imaš graničnike, i provjeri ležaje i piksne u rukavcima
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Mrki88 kaže:
pozzz... danas sam primjetio nešto što ne bi trebalo biti normalno....
namotao sam volan u lijevo,do jaja, i kada sam išao u rikverc,lijevi kotač mi se je doslovno poravnao sa osovinom,mislio sam da ću ga otkinuti... kada sam krenuo naprijed, kotač je normalno išao,pri punom motanju volana u lijevo... jel bi to trebalo još navinuti ušarafiti jabučicu u onu cijev šta ide do volana,iako su obje jednako ušarafljene ili je to nešto drugo??
Sasvim "normalna" stvar na IMT 540/542. To se i meni događalo par puta na 542 i nešto rjeđe na 540 sve dok mi nije otišao navoj na rukavcu i ispao kotač (sreća da je iza bila jednosovinka prikolica i da nisam išao brzo).
Za početak provjeri da li ti kotač ima lufta (kao na autu kad provjeravaš da li je otišao ležaj, znači probaš ga zanjihati u smjeru osovine, a ne bi bilo loše i da skineš onaj poklopac i pogledaš da li je matica dovoljno stegnuta na rukavcu, odnosno da li je navoj uredu). Ako nigdje nema lufta nema potreba da išta mijenjaš, nego samo trebaš navariti neku pločicu kao graničnik na unutarnjoj strani rukavca. Taj graničnik vjerojatno već imaš, ali se s vremenom povinuo ili šta već...po meni najjednostavnije bi bilo da podigneš prednji kraj traktora u zrak da možeš lakše okretati kotače i pogledaj si kako ti stoji desni kotač u odnosu na osovinu kad okreneš volan skroz u desno, i otprilike tako napraviš graničnik na lijevom kotaču. Ako na početku i staviš preveliki graničnik neće ti biti problem malo ga pobrusiti... Zanimljivo da nikad nisam imao problema s desnim kotačem, već stalno s lijevim :scratch
A jesam se raspisao, ali nadam se da sam pomogao :D
 
B

Bobo

Guest
Stvar je u puzu... ako ne odrzavate prednji trap ( piksiranje, podmazivanje, promjena ulja u puzu itd...) onda se na IMT traktorima koji imaju dvije uzduzne spone, proklima desni kotac i u voznji, pogotovo kad se nosi neki tezi prikljucak, krene klimati lijevo desno. Ili usporiti, ili staviti nogu na krajnik spone da se taj kotac umiri. Ljudi u nedostatku novca da odnesu puz na popravak, tjeraju spur "van" dakle, da prednji tockovi gledaju svaki u svoju stranu i onda se ta tresnja ne dogadja, ali to jede gume, lezajeve, volan je tezi...

ovo sa skretanjem previse, se moze napraviti i na 539 i to dodje s godinama, kad se puz volana pojede. kad smo donjeli puz s popravka, traktor mi vise nije bio okretan kao prije. prije mi je kotac mogao dirati onu "viljusku" koja drzi trap, a kad je puz popravljen, ne ide joj ni blizu. Sad kad se puz vec pojeo, sad opet kotac moze dirati po toj viljuski kad skrenem skroz u lijevo...

Dakle, ili se kontrolirati pa ne skretati toliko jako, ili povariti granicnik, ili odnijeti puz da se pretrese... nista strasno, ali ako ti se dogodi nesto kao M.M. ali pri nekoj vecoj brzini, jao si ga tebi... Poznanik je zbog loseg puza uspio polomiti felgu na 539, a "cika Mato" je na ursusu 355, zbog iste stvari izgubio prednji tocak u tanjuranju, susjed sa ursusom 335 uredno kida rukavce... Dogadja se to ljudima, meni na srecu jos nije.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Mrki88 kaže:
http://img223.imageshack.us/img223/3036/dsc00051iqw.jpg

evo na ovo sam mislio kad sam rekao da mi kapa ulje iz kočnica.... od kud to dolazi??
ispod su kočnice masne,ali nisam mogao slikati,ne vidi se dobro...

bobo,jel znaš možda od kud tu ulje??
 
B

Bobo

Guest
Nisam prije vidio poruku...

Nemam pojma odekle tu ulje?!? jel kapa iz desne papucice ili odakle?

Koliko mi je poznato da u zracnom sistemu ne bi trebalo biti ulja, mozda voda koja se iz zraka kondenzirala... Cisto sumnjam da ti je pune boca vode, pa da ti vodu tjera u papucice, al posto kazes da je ulje, pojma nemam o cemu je rijec...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
A možda je kompresor loš pa ''troši'' ulje. I tako završi tu..
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
639
to se i meni dešavalo da tera ulje u papučice ili u spremnik za zrak kad oču ispustit zrak prvo ulje izcuri a onda zrak.
pa smo promjenili semering na kompresoru neznam točno koji i kakav jer nisam bio doma kad je montirano.
 
B

Bobo

Guest
petar kaže:
A možda je kompresor loš pa ''troši'' ulje. I tako završi tu..

Koliko los mora biti da tamo gore natjera ulje?!?

Papucice od kocnica na 542 su dosta vilslje od kompresora, prije bi valjda ulja bilo u boci nego u papucicama, zar ne?
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
bole kaže:
to se i meni dešavalo da tera ulje u papučice ili u spremnik za zrak kad oču ispustit zrak prvo ulje izcuri a onda zrak.
pa smo promjenili semering na kompresoru neznam točno koji i kakav jer nisam bio doma kad je montirano.

ajd molim te,saznaj koji semering, pitaj onoga tko ga je mijenjao,ako nije problem.......
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
Mrki88 kaže:
bole kaže:
to se i meni dešavalo da tera ulje u papučice ili u spremnik za zrak kad oču ispustit zrak prvo ulje izcuri a onda zrak.
pa smo promjenili semering na kompresoru neznam točno koji i kakav jer nisam bio doma kad je montirano.

ajd molim te,saznaj koji semering, pitaj onoga tko ga je mijenjao,ako nije problem.......
Ma njemu je curio semering tamo gdje je pogonska remenica kompresora, ako ima ulja u sistemu to je zbog loših karika.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
Bobo kaže:
IMT nema pogonsku remenicu kompresora :scratch ...
Svejedno, i dalje stojim kod toga, da ako ima u zračnom sistemu ulja to je do karika na kompresoru.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
Bobo kaže:
To stoji... Al ovo o remenici mi ne moz' "prodat" ;)
Znam, i ja sam se poslje sjetio da nema remenice :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
DF&Torpedo kaže:
Bobo kaže:
To stoji... Al ovo o remenici mi ne moz' "prodat" ;)
Znam, i ja sam se poslje sjetio da nema remenice :D
ali ima zato zupčanik i nema semeringa, jer ima centralno podmazivanje.
 
B

Bobo

Guest
O ovome ne bih znao nista, ali istina j da ima poseban dovod ulja za podmazivanje... tek sam se sad toga sjetio kad sam pocitao tvoj komentar...
 
Na vrh