• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Bobo kaže:
Obrisan neispravan link.
Bobo, ova gornja poteznica (neki dan sam cuo novi termin: pulfer) Jel' to ide na 539? Koliko je to cvrsto? Gdje se moze nabaviti?

Usput, spominjete nekakvu stvar sto ide iza pluga i koja radi pripremu tla. Jel' ima negdjke kakva slikica?
 
B

Bobo

Guest
@Strongboy: Ako si ih pomaknuo samo par mm, onda je to jos ok, Ali svakako ubuduce kocnice stelaj u bubnjevima, nikako na sipkama. Navoji na sipkama sluze da poravnavanje papucica na istu visinu kad su kocnice nastelane...

@Smiljan: Ova gornja poteznica je rucne izrade. Stara je tocno koliko i moj 539. Vrlo ju je lako napraviti.

Ako zelis, imas i originalnu IMT kod mene u jednoj trgovini. Kosta nekih 500-tinjak Kn i mogu ti reci da je dosta jaka. Ali, opet... ne isplati se davat 500Kn za nesto tako jednostavno, sto ti lokalni bravar moze napraviti bez pol problema. Ako je ova moja na kojoj se moj otac ucio variti izdrzala 28 godina, onda stvarno ne vidim razloga zasto ju sam ne napraviti ili dati bravaru 100-200 kn i to je to...
 
S

strongboy

Guest
Bobo kaže:
@@Strongboy: Ako si ih pomaknuo samo par mm, onda je to jos ok, Ali svakako ubuduce kocnice stelaj u bubnjevima, nikako na sipkama. Navoji na sipkama sluze da poravnavanje papucica na istu visinu kad su kocnice nastelane...
OK ;) .ostavicu ih ovako...nekad kad budem imao vise vremena,i kad vec prodju radovi oko jesenje seidbe,onda cu skinuti zadnje kotace i provjeriti u kakvom su stanju kocnice(gurtne).pa ako je potrebno nastelacu ih kako si mi opisao,a ako su istrosene,zamenicu ih novim ili dati da se zameni i iskuje nova obloga gurtni.pozz
 
A

Alen

Guest
Neznam kako na 542 ali na 533 i 539 netreba rastavljati da bi se štelalo.... Ja to radim šarafcigerom.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Da, radi se šarafcigerom, napisao je bobo.
Samo mislim da stisneš kočnicu na 3 zub i dotegneš te zvjezdaste matice kolko možeš obe. Il tak nešt slično.
Uglavnom da budu isto naštelane.

@strongboj: Zašto ti je mastan oko čepa za ulje? Obriši to i vidi za koliko će se zamastit ponovo, jel mu treba godina dana il 2 sata.
 
S

strongboy

Guest
petar kaže:
Da, radi se šarafcigerom, napisao je bobo.
Samo mislim da stisneš kočnicu na 3 zub i dotegneš te zvjezdaste matice kolko možeš obe. Il tak nešt slično.
Uglavnom da budu isto naštelane.

@strongboj: Zašto ti je mastan oko čepa za ulje? Obriši to i vidi za koliko će se zamastit ponovo, jel mu treba godina dana il 2 sata.
obrisano je oko cepa za ulje.to crno je nesto kao boja..neznam sta al je izbrisano i nema tu ulja.
kad ga malo vise opteretim, videcu dal ce s epojaviti ulje. inace pre 7-8 dana vozio sam seno(prilicno daleko i los put),nije s epojavilo nista oko cepa.
 
S

strongboy

Guest
a sta mislite o drljacima?imam nameru da kupim 4-krilne drljace.neki mi kazu da su preteski za 542.ja imam 3krilne za TV420 i vuce ih bez problema.valjda je 542 bar za toliko jaci da vuce jos jedno krilo vise :lol:
 
B

Bobo

Guest
Ja imam 3-krilne i radim s 539 s njima bez problema. Imaju ljudi u mom selu i 4-krilne i nitk ose ne buni... Nije to tezak prikljucak za vuci. Ako ti 3 krila nije dovoljno, uzmi si 4 vuci ces ih bez ikakvih problema.
 
S

strongboy

Guest
k
Bobo kaže:
Ja imam 3-krilne i radim s 539 s njima bez problema. Imaju ljudi u mom selu i 4-krilne i nitk ose ne buni... Nije to tezak prikljucak za vuci. Ako ti 3 krila nije dovoljno, uzmi si 4 vuci ces ih bez ikakvih problema.
thanx ;)
 
M

Mata imt 540

Guest
ma ide bez problema i sa 4 krila ja sam sebi doma napravio četverpkrilne i kaj lagane su ko pero ....radio sam ih od onih kaj su prije konji vukli ne one drvene nego željezne :) da nebi krivo mislili

i bobo jedno pitanje kaj 577 možda ima 6 brzina ili ? hvala na odgovoru
 
B

Bobo

Guest
Sto se drljaca tice... moj susjed ima napravljeno od 5 takvih "konjskih" krila, i ne rade bas nesto posto su klinovi kratki... samo s njima pokriva sjeme, za to su i vise nego dobre.

Sto se 577 tice, ako je starija tipa, onaj prvi stari, onda ima 6+2 mjenjac.
 
M

Mata imt 540

Guest
pa ovakva je linija ko i moj 540 i ovaj 542 u ovoj temi :)
 
B

Bobo

Guest
Dakle, prva serija... koliko sam upoznat da taj traktor ima 6+2 mjenjac. a da je 10+2 bila nadoplata ili tako nesto... ne mogu se sjetiti...

Kad bi clan Bubu mogao reci par rijeci, koliko sam skuzio da i on o IMT-u zna dosta, a ima bas takav 577 i prica da ore s njim u 5. sporoj :scratch
 
M

Mata imt 540

Guest
aha :scratch pa dobro uglavnom može imat a i ne mora :)
 
S

strongboy

Guest
zdravo.sto je ovo na slici?i cemu sluzi?vidim da ima neke klemice,kao nesto za struju.izgleda mi kao da bi tu trebali biti spojene dve zice....al sta bi te zice trebale da pokazuju.kakav bi to mjerac mogao biti..... :scratch Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Da tu idu zice. Mislim da su to zice koje su spojene na kontakt kljuc da se ne moze traktor upaliti ako obje rucice(mjenjac brzina, spori hod/brzi hod) nisu u neutralnom polozaju. Pretpostavljam, posto nemas spojen taj indikator, da traktor mozes upaliti bez obzira jeli u brzini ili u neutralnom polozaju?
 
S

strongboy

Guest
Smiljan kaže:
Da tu idu zice. Mislim da su to zice koje su spojene na kontakt kljuc da se ne moze traktor upaliti ako obje rucice(mjenjac brzina, spori hod/brzi hod) nisu u neutralnom polozaju. Pretpostavljam, posto nemas spojen taj indikator, da traktor mozes upaliti bez obzira jeli u brzini ili u neutralnom polozaju?
da mogu ga upaliti nezavisno dali je mjenjac ili reduktor u brzini ili u leru.hvala ti ;).a da jos nesto pitam...sada je ljeto, pa nema potrebe od grejaca prilikom startovanja motora.al kad dodje zima...kako se taj grejac ukljucuje i iskljucuje?sad kad startujem motor klucem okrecem u ljevo.al primetio sam da kljuc ima mali hod i u desno.jel se okretanjem u desno ukljucuje grejac ,ili.....?
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Meni u uputi pise da se grijac ukljucuje pokretanjem u desno i to je upravo taj hod kojeg spominjes. A kako to radi, to jos ne znam posto nikada nisam palio traktor kada je vani hladno :) Ja sam ponosni vlasnik novoga IMT539 koji ima svega 25 radnih sati i dva mjeseca zivota :) ;)
 
B

Bobo

Guest
Ako imas dvije bravice, onda je lijeva kontakt bravica, i preko nje palis svijetla, a desnom palis traktor.

na desnoj imas polozaje S,N,H,HS I oni znace START, NULTI POLOZAJ, GRIJAC, PALJENJE S GRIJACEM


Kad traktor palis, po ljetu ga pali polozajem "S", a po zimi daj gas do pola, kljuc u "H" polozaj 10-ak sekundi i onda ga samo skroz okrenes u "SH" polozaj, da grijac radi prilikom paljenja.

Trebas imati plocicu na traktoru "STARTOVANJE PRI HLADNOM VREMENU" a ja cu ti ju za svaki slucaj sutra uslikati. Sve je lijepo objasnjeno...
 
S

strongboy

Guest
Smiljan kaže:
Meni u uputi pise da se grijac ukljucuje pokretanjem u desno i to je upravo taj hod kojeg spominjes. A kako to radi, to jos ne znam posto nikada nisam palio traktor kada je vani hladno :) Ja sam ponosni vlasnik novoga IMT539 koji ima svega 25 radnih sati i dva mjeseca zivota :) ;)
.cestitam ti na novog traktora i nek odradi bar 15000 radna sata.a i mnogo vise :) naravno bez kvarova.zaista se radujem sto si kupio novi traktor.Kod nas se kaze "SO ZDRAVJE DA SI RABOTIS SO NOVIOT TRAKTOR".u prevodu bi bilo od prilike:uz zdravlje da radis sa novim traktorom. :) .a hvala ti i na odgovoru. ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh