• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta
B

Bobo

Guest
I ja ti opet kazem da je 2.4 bar previse za zadnje gume... odskakivat ces kao lopta po cesti s tako napumpanim gumama ;)

Dakle, prednje na 1.8 do 2 bara a zadnje na 1 do 1.2 bara... U ekstremnim slucajevima zadnje mozes i na 1.5, ali ih drzi na oko 1 bar uvijek...
 
B

BobanNB

Guest
Tako je Bobo, čak je i 1,2 u zadnjima puno, ali nije puno pošto vuče jednosovinku.
 
M

Mata imt 540

Guest
ja bi svoje zadnje možda trebao popumpat na 1,5 bara jer kad napunim punu samoutovarnu onda mi sjednu onak srednje gume a napumpane su na 1,2 tak negdje ali sad ništa pošto više nebude košnje valjda :) tak da sad če ostat kak jesu jedino druge god malo dopumpat po ljetu i onda na jesen popustit kad če bit oranje i to sjetva opet na 1,2 :) a prednje su mi napumpane na 2 bara jer mi je rekel vulkanizer da je to čist dosta :) da ako su više napumpane da onda skače ko lud a ako su pre malo onda se više troše i teže je skretat :) kaj je i očito ne
 
S

strongboy

Guest
uradicu kako vi kazete ;) ispustit cu vazduh i dotjeracu ih na 1.8 prednje do 1,5 zadnje.nego jel ste videli do sad ovakvog zelenog imt-a? :) meni je simpatican ;) Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Taj zeleni ima torpedo motor, te je od obicnog 549 duzi za nekih 20-ak cm. kud je prednjom vucom okretnost ugrozena, a ovi ga jos produzili... Cijenom je puno skuplji od 549dv s rakovica motorom, naime radi se o sajamskoj cijeni od 18 000€

Ovo je slikano na sajmu u Gudovcu prije par godina, i taj traktor je koliko cujem netko i kupio...
 
S

strongboy

Guest
Zdravo,kako ste :) odavno me nema,al evo konacno da malo sednem za kompom i da vidim sta ima ;) .Usput,veceras kod nas u Prilep-u pocinje festival piva :partyman: ,a ja bih dodao i rostilja :lol: ,pa cu veceras biti na trgu :drinkers: :drinkers: .inace jedna od najstarijih pivara u makedoniji je bas iz prilep-a.al bice piva iz mnogo brendova iz makedonije i inozemstva.nadam se da ce biti i neko hrvatsko pivo :) .ok nije mi bila namera da o tome pricam, nego da opet nesto pitam.u nekom od ranijih postova sam pitao koje ulje da sipam u motor svog IMT 542.predlozili ste mi da to bude ina 5.al mi jedan prijatelj rekao da je to suvise gusto ulje.evo ima skoro 2 i pol mjeseca kako sam kupio traktor, a snjime sam odradio tek 6-7 radnih sati ;) .ovim hocu da kazem da ja traktor skoro i ne koristim po jakim vrucinama, vec najvise u jesen,kadkad u zimu,i u proljecnim radovima u polju.tako da, dali se slazete samnom da ipak sipam neko ulje slabijom gradacijom....kad sam bio u trgovini,svi prodavaoci mi preporucili ulje 20-50W,objasnjavajuci mi da su sad jako velike vrucine,(kod nas i do 40 C),al te vrucine za mene su "neradne".jer imam iskustvo sa svojim tomom vinkovicem,kad sam jednom prilikom sipao 20-50W,da ga zimom nisam mogao ,ili jedva mogao startovati motor,a traktor se dugo vremena nije mogao zagrijati.pa sad...ne bih hteo da se opet isto ponovi i na imt-u.racunajuci da imt nije puno odradio, i da nema potrebe od gusceg ulja kako ga ne bi trosio....ne znam.... sta mislite o tome?hvala.Pozz.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Evo moji kompići sa 542:
[youtube:u0y3o52c]5HOLUGoEqJw[/youtube:u0y3o52c]
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
pa mi u traktore sipamo preko ljeta ina super 5 a preko zime super 3,jer je rjeđi...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Jeli se ta dva ulja mogu mjesati ili se prvo mora isprazniti staro da bi se stavilo drugo?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
ja se nesječam kad je zadnji puta nasuto, i promjenjeno ulje na mom ursusu :oops:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
mora biti svake godine,poslije zime,tj. prije sezone,a to ti je minimalno...mi ga mijenjamo na 533 i 539 2 do 3 puta tokom godine..i svaki put i filtere.
 
B

Bobo

Guest
Jucer sam bas mijenjao ulje na 549, a par dana prije i na 539...

U 539 ide super 3 bez obzira na godisnje doba i vanjske temperature, a u 549 od prvog dana ide super 5 i to je to... Ulje mjenjam na svakih 200 sati otprilike i obavezno filter.

Jedan covjek u selu u 539 sipa super 5 i mijenaj ga svakih 70 do 100 sati najvise... da vidis koliko dobrog rabljenog ulja od njega dobijem ;)
 
S

strongboy

Guest
ok.hvala vam ;) sipacu super 3 ili neko drugo iste gradacije (sae 30).nije zbog toga sto je jeftinije,nego mislim da je adekvatnije sae 30 posto najvise radim na umerenoj vajnskoj temperaturi,kad vec nema ove ljetne vrucine.bas je juce ,i danas padala kisa,posle nekoliko meseci sushe,a najavljuju da ce i iducih dana padati kisa,pa cu preorati neke strnjake,i promeniti ulje,jer ce tada motor biti propisno zagrijen.naravno obavezno ide i novi filter.hvala vam na savetima.pozz
 
S

strongboy

Guest
zdravo :) juce sam kupio ulje koje cu sipati u traktor sledecih dana.bugarskog je porekla,sae 30,ima neke oznake koje ja ne razumem, al mi prodavac(a moj prijatelj,ucili smo nekad zajedno), rekao da je dobrog kvaliteta.kolicina je 10 litara,u metalnoj kanti.platio sam ga 1000 denara,sto bi u eurima bilo 16.26 eura. sto je prilicno jevtino.pa evo poslikao sam ga,pa ako neko razume oznake ili specifikacije, nek mi objasni sta znaci..ili dal bar valja po onome sto pise :) Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link. pozzz
 
B

Bobo

Guest
Cim sam kantu vidio, najezio sam se...

Nemoj na ulju sparati, a kako vidim po pakiranju da i proizvodjac na njamu spara, tako da ono... ne bih ja to sipao u traktor...
 

Najnoviji postovi

Na vrh