• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Ovako piše:u 10l vode staviti 0,5-1kg kaustične sode i 0,25l petroleja. rastvor sode otapa kamenac a petrolej masnoću.
-postupak:
uliti rastvor u traktor
pokrenuti motor da radi 1-2 sata
ostaviti traktor bar 12 sati da miruje (preko noći)
ponovo pokrenuti motor 1-2 sata
ispustiti rastvor
ispirati uređaj za hlađenje čistom vodom dok ne počme teći ćista voda na izlazu

taj postupak nisam nikad radio jer nisam ni imao potrebe

majstor koji mi je popravljao auto mi je rekao da je za motor pogubna kombinacija lošeg jeftinog antifriza i kišnice jer nastaju štetni spojevi koji s vremenom nagrizaju glavu i nastaju oštećenja.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ovako piše:u 10l vode staviti 0,5-1kg kaustične sode i 0,25l petroleja. rastvor sode otapa kamenac a petrolej masnoću.
-postupak:
uliti rastvor u traktor
pokrenuti motor da radi 1-2 sata
ostaviti traktor bar 12 sati da miruje (preko noći)
ponovo pokrenuti motor 1-2 sata
ispustiti rastvor
ispirati uređaj za hlađenje čistom vodom dok ne počme teći ćista voda na izlazu

taj postupak nisam nikad radio jer nisam ni imao potrebe

majstor koji mi je popravljao auto mi je rekao da je za motor pogubna kombinacija lošeg jeftinog antifriza i kišnice jer nastaju štetni spojevi koji s vremenom nagrizaju glavu i nastaju oštećenja.

Sve je ok.Jedino taj majstor mislim da je pogrešio što se tiče kišnice.Meka voda je uvijek bila bolja od industrijske.Ima manje kamenca.Inače u imndustriji se koristi meka voda (kišnica).
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nisam nikada hladnjak čistio iznutra niti kompletan sustav hlađenja motora. Hladnjak sam jedino čistio izvana kak osam već rekao,krpom ili peruškom prvo skinio naslage trave i prljavštine ,zatim donjeo miniwash i prao. da li bi antifriz očistio sustav od kamenca?

Inače što se mene tiče hladnjak je bolje isprašivati zrakom.Ako je u sisitemu antifriz nema se šta ispirati.Voda ima kamenac a antrifriz štiti od kamneca.
Ako je neko izlivao rashladnu tečnost iz vozila koje dojde iz vana zna o čemu govorim.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Sve je ok.Jedino taj majstor mislim da je pogrešio što se tiče kišnice.Meka voda je uvijek bila bolja od industrijske.Ima manje kamenca.Inače u imndustriji se koristi meka voda (kišnica).

majstor je mislio na to da kišnica iako je meka sadrži razne štetne spojeve (za razliku od destilirane vode) jer ipak sadrži raznu nečistoću s krova (pa i ptičji izmet koji je agresivan)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Najčešći problem je čep.Većina ljudi gleda dihtung na gornjem dijelu čepa koji nije toliko ni bitan.Bitan je gumeni dihtung na vrhu čepa jer on dihtuje.On najčešće se raspadne usljed odvrtanja i zavrtanja čepa+ temperatura.

Ne samo dihtung xx puta sam vidio popucalu oprugu, ili je cak ni nema. a ona je ta koja pritisce donji dio cepa.
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Ljudi pitanje, jel bolje uzet IMT540 ili deutza ili pak zetora 6911 svi tri su 26000 kuna dal je pretjerano za kojeg od ta tri ta cifra, slušam savjete
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ljudi pitanje, jel bolje uzet IMT540 ili deutza ili pak zetora 6911 svi tri su 26000 kuna dal je pretjerano za kojeg od ta tri ta cifra, slušam savjete


Pitaš gluposti :madmana: sva ti su različita,,,,,,,,, ovisi šta ćeš radit,,,, strojevi ovise o stanju i godini proizvodnje,,,,,, istrošenosti itd.
Tvoje pitanje je,,,,,,,,,, kao da si vegetarijanca pitao šta je bolje kupit,,,, npr. bekona ili krmaču,,,,, a on zna da je oboje svinjetina :mrgreen:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Jako loše si postavil pitanje.Koji Deutz?Za IMT 540 prevelika cifra po meni?Imaš slike kakve od tih traktora ili bar znaš v kakvom su stanju?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Zetor,zemi Zetora,po meni najbolje.Deutz je tak tak,IMT 542 mi ima stari i ja nisam oduševljen s njim.Osim te pete brzine nisam nikaj preveč zanimljivog u odnosu na druge traktore zametil.Iskakanje iz ranih brzina ko naručeno i tak.Deutz isto hoće iskakati iz brzina,pogotovo reduktora.Samo usporedi kabinu IMT-a i tog Zetora i sve ti je jasno.Po slikama se vidi da nije nekaj previše održavan,gume su mu loše,prednje rasparene,sic poderan.Na temelju takvih sitnica mu spusti još malo cenu i vozi.Em je jači od ova dva i rekel bi za dlaku bolji.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Pa ako je rekel da su svi jednaki,znači da bi i stanje otprilike trebalo biti isto,ali opet da dela generalku na bilo kojem od njih cijene dijelova bi trebale biti slične,nebih rekel da su neka odstupanja.Teško je to tak napamet govoriti,jer niko osim njega ne vidi kakvi je traktor pa se pretpostavlja da su v sličnom radnom stanju budući da nije navel neke detaljnije informacije.Daj,kolega nekaj detaljnije još pa da vidimo kaj ti se nudi.Slike ili tvoji općeniti dojmovi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,249
Pa ako je rekel da su svi jednaki,znači da bi i stanje otprilike trebalo biti isto,ali opet da dela generalku na bilo kojem od njih cijene dijelova bi trebale biti slične,nebih rekel da su neka odstupanja.Teško je to tak napamet govoriti,jer niko osim njega ne vidi kakvi je traktor pa se pretpostavlja da su v sličnom radnom stanju budući da nije navel neke detaljnije informacije.Daj,kolega nekaj detaljnije još pa da vidimo kaj ti se nudi.Slike ili tvoji općeniti dojmovi.
Odstupanja nekih velikih nema (ovisno o kvaliteti ugrađenih dijelova) ali nije baš isto na svakom od navedenih generalku složiti. A nije ni motor sve na traktoru.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Nije,ja sam se uvjeril ovo leto v to.Par zupčanika igra veću ulogu neg sve ostalo na i u traktoru.Najbolji prenos i diferencijal od ova tri bi bil na kojem?I najlošiji na kojem?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,249
Nije,ja sam se uvjeril ovo leto v to.Par zupčanika igra veću ulogu neg sve ostalo na i u traktoru.Najbolji prenos i diferencijal od ova tri bi bil na kojem?I najlošiji na kojem?
Imt-eove petobrzinske getribe baš i nisu bog zna kaj (kad se samo sjetim smještaja 4 i 5 :madmana:)
Torpedo i mjenjač :roll:
Zetor nije tak preloš, ali i on ima nekih dječjih bolesti.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
I ja sam po.....l kad sam otvoril poklopac menjača.Peta još kak tak prima zupčanik,al četvrta samo trećinu pogonskog,a i sinhroni nisu nekaj.Dal bi se to dalo kak rešiti v kućnoj radinosti?Ili na bilo koji način?Inače,kaj se tiče omjera,dosta dobro su raspoređeni,osim prve koja je malo sporija nego na 539 pa zato troši više v oranju,al to i nije tolka mana kad se zeme v obzir ovo iskakanje iz četvrte.Nekad bi v šumi dobro poslužila,al dok sam natovareni,nema šanse da zdrži,a da ne izbaci.Za transport je odličan,bez daljnjega.Za Zetora neznam,al čini mi se da bi IMT trebal biti dosta brži od oboje.Deutz je dosta spor.Mislim da je max brzina oko 23 km/h.
 

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
542

nedavno kupljen imt 542 81god i sada se ćeka generalka i sve ostalo....
p021211112701.jpg
 

Prilozi

  • P021211_11.27_[01].jpg
    P021211_11.27_[01].jpg
    58.4 KB · Pregleda: 638
T

tuaregr10

Guest
nedavno kupljen imt 542 81god i sada se ćeka generalka i sve ostalo....

Pozdrav Hrco :fball:
Čestitam na kupnji traktora :D. Traktor je sada u dosta lošem stanju, ali kad se obnovi vjerujam da će lijepo izgledati :finga:. Čekamo slike nakon obnove ;).
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
hvala, ma već je on u radioni prvo motor onda ostalo slika se sve tako da ćete sve vidjeti :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh