• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Slazem se.Bolje je reparirati sa kvalitetnim lezajevima i novim pakungom nego kupovati novu.Inace nova je dosta skuplja od reparature a lezajevi neizdrze ni kako treba godinu.Obavezno stavi kvalitetne lezaje .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tcakaric

Član
Tu od
13 Srp 2011
Poruka
40
Dobar dan, moj savjet kolegi koji je raskopao 542 i ove slike stavio, ja bi ga na tvome mjestu i ofarbao kompletnog budući da si skido kabinu,blatobrane,haubu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
T

tuaregr10

Guest
Jesu li svi 542 sa 5 brzina mjenjačem????????

Pozdrav nihad :fball:
Sve 42 - ojke imaju pet - brzinski mjenjač, a 40 - etke imaju tro - brzinski :finga:.
 

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
ja nisam siguran više u tu teoriju jer sam vidio po oglasnicima 542 sa 3 brzine a i čitao sam nešto o tome ali sad nemogu naći nikako......baš me zanima ja imam 542 ali naravno s 5 brzina.
 
Posljednje uređivanje:

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Hmmm,zašto smo onda rođo i ja našli samo 3 u njegovog 542 P.:madmana:
Dakle 542 P,kupljen nov 2003 ili 2004 i ništa nije dirano po traktoru,:scratch
morat ćemo to pogledat detaljnije mada u knjižici koja je došla uz njega piše isto pet brzina,pa di su 4. i 5.?????????????:scratch
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
R 4 2
ł ł ł
---------
ł ł ł
1 5 3

4-ta i 5-ta su ti sinhronizirane
 

tcakaric

Član
Tu od
13 Srp 2011
Poruka
40
ja nisam siguran više u tu teoriju jer sam vidio po oglasnicima 542 sa 3 brzine a i čitao sam nešto o tome ali sad nemogu naći nikako......baš me zanima ja imam 542 ali naravno s 5 brzina.

Ovako neznam za ove nove linije 542 i 549, ali za one stare iz 80.-tih godina znam da 542 svaki ima 5 brzina, tj. sporohodne 5 naprije i 1 nazad, 5 brzohodnih i 1 nazad. Ako u oglasu piše da je 542 s 3 brzine to je možda greškom napisano. Jedino možda se radi o 540 on ima 3 brzine a traktor isto izgleda kao 542 da nema naljepnice o modelu nebi ih raspoznao i možda je na takav traktor greškom stavljena naljepnica od 542 i eto ti ga netko misli da je 542 s 3 brzine. Znam za 2 slučaja ljudi imaju 549 a naljepnice su im od 542 i svatko misli da je 542.
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Jesu li svi 542 sa 5 brzina mjenjačem????????
Nemaju svi 542 5 brzina.Oni prvi modeli iz ranih osamdesetih nisu imali svi 5 brzina....znam jer sam ja uvjeravo čovjeka da njegov 542 ima 5 brzina,al ispalo je da stvarno ima 3.Al svi noviji moraju imat 5 brzina ;)
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Našliiiiiiiiiii smoooooo:p:p:p:p
josix,Raspored je takav ali nas je zbunjivalo to što je hod (ulaz) ručice mjenjača u 4.i5. jako mali pa nismo vjerovali da je to brzina a nismo pokušali u kretanju do danas :madmana: kad ono ideeeeee :prayer:

Traktor je 2005.godište i čekalo se 2 mjeseca na isporuku a bio je 19.000 km.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Našliiiiiiiiiii smoooooo:p:p:p:p
josix,Raspored je takav ali nas je zbunjivalo to što je hod (ulaz) ručice mjenjača u 4.i5. jako mali pa nismo vjerovali da je to brzina a nismo pokušali u kretanju do danas :madmana: kad ono ideeeeee :prayer:

Traktor je 2005.godište i čekalo se 2 mjeseca na isporuku a bio je 19.000 km.

Eto vidiš, mora da ima :D

E sad lijepo daj nešto slika od dotičnog 542 P :partyman:
 
T

tuaregr10

Guest
Ovako neznam za ove nove linije 542 i 549, ali za one stare iz 80.-tih godina znam da 542 svaki ima 5 brzina, tj. sporohodne 5 naprije i 1 nazad, 5 brzohodnih i 1 nazad. Ako u oglasu piše da je 542 s 3 brzine to je možda greškom napisano. Jedino možda se radi o 540 on ima 3 brzine a traktor isto izgleda kao 542 da nema naljepnice o modelu nebi ih raspoznao i možda je na takav traktor greškom stavljena naljepnica od 542 i eto ti ga netko misli da je 542 s 3 brzine. Znam za 2 slučaja ljudi imaju 549 a naljepnice su im od 542 i svatko misli da je 542.

Pozdrav tcakaric :fball:
Svi IMT - i 542, i stare i novije linije imaju mjenječ sa 5 brzina, a koliko ja znam tako imaju i sve 49 - etke.
 
T

tuaregr10

Guest
Našliiiiiiiiiii smoooooo:p:p:p:p
josix,Raspored je takav ali nas je zbunjivalo to što je hod (ulaz) ručice mjenjača u 4.i5. jako mali pa nismo vjerovali da je to brzina a nismo pokušali u kretanju do danas :madmana: kad ono ideeeeee :prayer:

Traktor je 2005.godište i čekalo se 2 mjeseca na isporuku a bio je 19.000 km.


Pozdrav nihad :fball:
Hod ručice mjenjača za 4. i 5. brzinu je mali zato jer su 4. i 5. brzina sinhronizirane :D. Čekamo slikice traktora :p.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ni ja nisam mogal vjerovat kad mi je susjed koji ima 542 rekal da su 4ta i 5ta u sredini...
al jeb....biiiiip ga, kad se navikneš, šaltaš ko frajer :lol:
nama stavi slike da slinimo, a ti samo gasssss!!! :partyman:
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
ni ja nisam mogal vjerovat kad mi je susjed koji ima 542 rekal da su 4ta i 5ta u sredini...
al jeb....biiiiip ga, kad se navikneš, šaltaš ko frajer :lol:
nama stavi slike da slinimo, a ti samo gasssss!!! :partyman:

josix,da ne bude zabune,traktor je od moga amidžića a ne moj.

I eto nakon skoro 7 godina prvi put je ubačeno u 4. i 5. :madmana::madmana:
puno hvala za onu šemu,traktor sada ide ko lud a slike budu danas kako sam obećao.

Evo obećanih slika:
afeqgl.jpg

2els29z.jpg

mhu2xl.jpg

351tttd.jpg

am9vki.jpg

33kvsll.jpg

22jdc3.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
traktor je vidim u jako očuvanom stanju, nije ni jednom drvao palo na njega :)

hehe, sad se samo nadam da traktor ima dobre kočnice, pošto je otkrivena 5ta brzina, a znam da će se sad isprobavat kolko ide... :rolleyes:
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
traktor je vidim u jako očuvanom stanju, nije ni jednom drvao palo na njega :)

hehe, sad se samo nadam da traktor ima dobre kočnice, pošto je otkrivena 5ta brzina, a znam da će se sad isprobavat kolko ide... :rolleyes:

Da ima dobre kočnice a za brzinu se nebojim,on višenije mladac koji će divljati snjim,ima 41 godinu a i profesionalni je vozač.Ali ima jednog malca a neznam dali mu je otkrio tajnu :vragek:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Sad kad znas za 4 i 5 mehanicari ce da imaju posla.:prayer::partyman::lol::lol::lol::lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh