• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Da ima dobre kočnice a za brzinu se nebojim,on višenije mladac koji će divljati snjim,ima 41 godinu a i profesionalni je vozač.Ali ima jednog malca a neznam dali mu je otkrio tajnu :vragek:

Nemoj me krivo shvatiti ali - profesionalni vozač sa 3o-tak godina kupio novi traktor i tek nakon 7 god.otkrio da ima još 2 brzine:scratch:scratch:scratch:scratch:scratch:scratch.Malo mi je to puno čudno:confused::confused:
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Nemoj me krivo shvatiti ali - profesionalni vozač sa 3o-tak godina kupio novi traktor i tek nakon 7 god.otkrio da ima još 2 brzine:scratch:scratch:scratch:scratch:scratch:scratch.Malo mi je to puno čudno:confused::confused:

I meni,i pitam ga ja kako nije ranije pokušao sa tim brzinama,kaže da zbog malog ulaza mjenjača u te brzine jednostavno nije vjerovao da su to te brzine.
Činjenica je da ima traktor od malih nogu,ali eto šta reći...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dobar ti je taj amiđa...definitivno...7 god tjerati traktor u 3., a ima 5...sad tek bude traktor pjevao :D
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Dobar ti je taj amiđa...definitivno...7 god tjerati traktor u 3., a ima 5...sad tek bude traktor pjevao :D

Haha,a on se čudi kako je 540 kojeg ima od djetinjstva brži od ovog novog i onda psuje i tehniku i nove traktore:axe::axe: :rolfer::rolfer:
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
materijal za humorističnu seriju snimit, nema kaj :lol:

Haha,da dobro kažeš a ipak nemože se reći da je čovjek laik jer ima 2 traktora 2 kombajna,samohodni berač i svu silu priključaka :rolfer::rolfer::axe:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ima jedna izreka,
čovik se uči dok je živ...

može se svakom dogodit, ali ovo je stvarno smješan splet okolnosti...

:)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Jako smiješno,pa zar nitko u okolici nema 542 pa da se moglo nekak saznat da ovaj ima još negdje sakrite 2 brzine?
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Jako smiješno,pa zar nitko u okolici nema 542 pa da se moglo nekak saznat da ovaj ima još negdje sakrite 2 brzine?

Ne baš,ima par 540 u selu i 1 549 ali vlasnik je živio u NJemačkoj pa ga se nije moglo ni pitati.Vjerujem da je rođo prilikom kupnje mislio da je to trebao doplatiti za 5 brzina jer za DV verziju su mu tražili još 3.500 km a nije znao da 5 brzina dolazi kao standardni mjenjač.Ali zato sada koristi te brzine da sve zviždi:rolfer::rolfer:
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
zato treba citati malo i uputstvo o odrzavanju i rukovanju....bilo cega...pa i traktorima.ako ga kupis polovnog prijasni vlasnik ce ti reci...(osim naravno ako ga nisi kupio do pre izvesnog vremena od ovog coveka o kojem je rec) :D.al kad nesto kupis novo....ja uzivam da citam uputstva,pogotovo novih stvari.bio sam decak 17tak godina kad smo kupili novi tomo vinkovic.ta mala knjizica "uputstvo...." procitao sam je nekoliko puta i na svim jezicima,osim albanskog jer nisam nista mogao da razumem,a rado bih i na tom kad bih ga razumeo...tako da...;)
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Slažem se,za bilo što novo dobije se uputstvo pa ga treba i pročitati nije ono bez veze napisano.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
nije mi jasno da čovjek tolike godine nije barem probal.
hehe onda probaj da nadjes gde je 7ma...ako si vec probao da nadjes 6 tu:rolfer:
salim se naravno.ma covek verovatno nije ni znao da postoje 4ta i 5ta
:p
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Mislim da je mislio da je 5 brzina mjenjač opcija za koju mora doplatiti jer su mu za DV tražili još 3,500 km :rolleyess:
 
T

tuaregr10

Guest
josix,da ne bude zabune,traktor je od moga amidžića a ne moj.

I eto nakon skoro 7 godina prvi put je ubačeno u 4. i 5. :madmana::madmana:
puno hvala za onu šemu,traktor sada ide ko lud a slike budu danas kako sam obećao.

Evo obećanih slika:

Pozdrav nihad :arrow:
Traktor od tvoga rođaka izgleda lijepo i očuvano :weedman:. Sad kad znate za 4. i 5. brzinu, "iskoristite sve što vam traktor pruža" :).
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Mislim da je mislio da je 5 brzina mjenjač opcija za koju mora doplatiti jer su mu za DV tražili još 3,500 km :rolleyess:
...ima ispisano raspored brzina i na onu plocicu na instrument tabli...nije moguce da nisu pogledali u nju 7 godina;)
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Hm,nema šemu na instrument tabli već dole kod mjenjača a preko toga je tvornički postavljena guma i samo ima rupe za dvije ručice mjenjača :rolfer: :madmana:
 

tcakaric

Član
Tu od
13 Srp 2011
Poruka
40
Pozdrav tcakaric :fball:
Svi IMT - i 542, i stare i novije linije imaju mjenječ sa 5 brzina, a koliko ja znam tako imaju i sve 49 - etke.

Pozdrav,slažem se sa tobom,pa to sam ja i rekao da svi 542 i 549 imaju 5 brzina.

Traktor super izgleda,nisam znao da su se proizvodili i 2005.-te. Takva je moja linija iz 1988. ovdje mi se sviđa jer vidim da ima hidraulični volan,pa vjerujem da je lagan i nemuče ga kugle i luft u kućištu volana. A što se tiče brzina kad raspališ u 5-oj do kraja ( samo ako imaš kakavu ravnu cestu ) ide ti nekih 32-33 km/h provjereno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Volan se okreće malim prstom na asvaltu dok stoji,fantastično je lagan i nikad nikakvih problema s njim.Uh da mi je takav na moj 558....
 

Najnoviji postovi

Na vrh