• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Molim za pomoć oko IMT 542 curi mi nafta na bosch pumpi na dijelu ispod pumpe gdje je mali klipić za turažu ,pokušavao sam da mijenjam dihtung premazivao sam nekakvim silikonom,farbom i dobro sam dotezao ali nema efekta i dalje curi kap po kap pa kada ga negdje ostavim duže na jednom mjestu stvori se velika lokva nafte.Dali ima ikakvo rešenje dase zaustavi curenje nafte i dočega bi to moglo biti,gledao sam onaj metalni dio nije nigdje pukao,vijci su ispravni i dobro dotežu,bakrena podloška malo je se uvila ali mislim da to nesmeta.fotografisao sam ttp://img59.imageshack.us/img59/629/dscn1324ljpgRL=http://imageshack.us/photo/my-images/189/

Kako si opisao u tvom slucaju je rotaciona PVP.Smatras da naftu pusta ispod PVP.
U 99% slucajeva naftu pusta na gornjem poklopcu .Zato pokusaj za svaki slucaj obrisati PVP iza do bloka i provjeriti da se ne sliva odozgo.Malo je teze provjeriti ,al mozes pomocu ogledala.Kad budes siguran gdje pusta javi i pomoci cemo ti da rijesis problem.



Uploaded with ImageShack.us
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
dscn1328qn.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG] Evo slikao sam skinuti dio sa PVP na taj dio curi nafta 99 % a 1% da se sliva ispod poklopca ali provjerit ću i to čim prije sa ogledalom.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
m
evo skinutog dijela samo što nije dihtung original pravio sam ga ja od tesnita strai se pocijepao prilikom skidanja
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Ma jesam jednom sam pravio taj dihtunk izgleda da je bio predebel pa sam sada našao novu bakarnu pološku i novi materijala za dihtung i sve to izrezao međutim kada sam skalpao izgubio sam nekakvu malo podlošku od metala do se nalzi unutra između opruge i onog malog klipa.podloška izgleda sa jedne strane zaobljena a sa druge strane ravna a u sredini se nalzi udubljenje za onaj mali klipić.Ta mala podloška je ista kao ta plastika što se nalzi u toj opruzi.Imali ko takvu podlošku jer nemogu sada da vratim taj dio na PVP. ako ima neka mi pošalje poštom po preuzimanju plaćam.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
jesam druže lisnik e baš taj dio ako imaš koji pošalji poštom ako si voljan da ti ostavim adresu na privatne poruke taj dio može i u kovertu stati
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
samo neznam kada ga budem postavljao dali moram te vijke sa strane odvrtati ili ne ili da pokušao odozdo da naguram na onaj klipić
molim za pomoć jer traktor mi nemože iz garaže da makne još je iscurila nafta moraću ponovo sve da ozračim cijeli sistem
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
jesam druže lisnik e baš taj dio ako imaš koji pošalji poštom ako si voljan da ti ostavim adresu na privatne poruke taj dio može i u kovertu stati

Ostavi adresu i probacu da posaljem u koverti.

samo neznam kada ga budem postavljao dali moram te vijke sa strane odvrtati ili ne ili da pokušao odozdo da naguram na onaj klipić
molim za pomoć jer traktor mi nemože iz garaže da makne još je iscurila nafta moraću ponovo sve da ozračim cijeli sistem

Odvrnes vijak kao na slici i izvuces klipic .Ispred klipica ide taj dio.Ravni dio okreces prema klipicu.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Hvala na pomoći dihtung,podlošku i gumice od PVP sam dobio od jarana kada je pročitao na forumu moj članak odmah je se javio i rekao mi da to poseduje tako da Lisnik nije potrebno slati poštom VISOKO ti HVALA.Čekam Nedelju da to sve postavim pa da vidim kako će se ponašati dali će i dalje curiti nafta ako bude curila znači sliva se odozgo ispod poklopca.
 

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
klipovi i karike su gore sad će se kupovati nova glava jer od stare nema ništa ....
 
M

Miško 007

Guest
Onda uzmi novu i gotovo...
E sad ako ti se da zajebavat ako staviš od 549 glavu biće nešto jači...
 
M

Miško 007

Guest
ma i ić će nova!
pa el su potrebne neke promjene ili šta?

A newšto sitno jer su isti motori razlika je u glavi valjda samo neko bi trebao znati vise a možda je i radio negdje sam to čitao na ovom forumu.
Blok je isti..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
A newšto sitno jer su isti motori razlika je u glavi valjda samo neko bi trebao znati vise a možda je i radio negdje sam to čitao na ovom forumu.
Blok je isti..

Samo je fi klipa isti.Ostalo nista nije isto.Glava od 549 direktno na blok sa klipovima 542 nepase.Prvenstveno je razlika u komori i pretkomori.
 

Najnoviji postovi

Na vrh