• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
U pregovorima sam za ovaj traktor danas sam išao gledati traktor je solidan motor izgleda dobro cjena 26000 t.kn.dali je skup i neke mane ili savjet šta gledati kod kupnje

http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-542-oglas-4230904
jel je to negde oko 3400-3500 eura?.da je kod nas, ja bih ga odmah kupio.naravno ovako ga gledajuci sa slike.ja sam moj,starije linije '84 godiste,platio 3300 eura i pre prezadovoljan sam snjim.mali potrosac je,kod meni i veoma lak na volanu,tezak i stabilan traktor u odnosu na 539.a koliko ima radnih sati?zad po zimi kako upali...jel mastan po motoru(ako nije pran)...ma to ti je uvek macka u vreci...pa kako se kome posreci...kako se saltaju brzine..dal se cuje neki neobican zvuk iz menjaca...kako dize hidraulik...najvaznije je kako ga je sadasnji vlasnik koristio i odrzavao...i opet... treba puno srece...a cena mislim da je super.
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
jel je to negde oko 3400-3500 eura?.da je kod nas, ja bih ga odmah kupio.naravno ovako ga gledajuci sa slike.ja sam moj,starije linije '84 godiste,platio 3300 eura i pre prezadovoljan sam snjim.mali potrosac je,kod meni i veoma lak na volanu,tezak i stabilan traktor u odnosu na 539.a koliko ima radnih sati?zad po zimi kako upali...jel mastan po motoru(ako nije pran)...ma to ti je uvek macka u vreci...pa kako se kome posreci...kako se saltaju brzine..dal se cuje neki neobican zvuk iz menjaca...kako dize hidraulik...najvaznije je kako ga je sadasnji vlasnik koristio i odrzavao...i opet... treba puno srece...a cena mislim da je super.

ha radni sati ko zna sad sat radi a dali je uvjek radio tako da to negledam, danas je upalio a i nije neka zima, motor je čist nije pran malo na zadnjem semerngu bali i hladan baca bjeli dim i neradi mirno ali brzo je prestalo pumpa je rađena ima nove blombe dizne nisu rađene
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
ha radni sati ko zna sad sat radi a dali je uvjek radio tako da to negledam, danas je upalio a i nije neka zima, motor je čist nije pran malo na zadnjem semerngu bali i hladan baca bjeli dim i neradi mirno ali brzo je prestalo pumpa je rađena ima nove blombe dizne nisu rađene
pa dobro...to je manje vise i normalno...ipak traktor je 25 godina...a cudi me to sto kazes da i nije neka zima kod vas....kod nas u ovom je trenutku -13...a sutra ce u bitolju(40km juzije od mog grada) biti -25...inace...traktor ga trebas probati u oranju...onda vidis temperaturu...kako vuce...kako dize hidraulik...ja i nisam neki strucnjak, vec govorim od mog skromnog iskustva sa mojim 542kom.
a ...da.procitaj prve stranice u ovoj temi...tamo sam ja pitao na sta sve da gledam kad sam kupovao mog traktora.bilo je bas dobrih saveta na sta obratiti paznju prilikom kupovine.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Probaj ga opeteretiti nekak pa da vidiš dal izbacuje iz brzina.Najkritičnija je 4,ali mojem starom je izbacil iz druge,isto stara linija.Probaj ga voziti u svakoj brzini,eventualno ako ima koji oštećeni zupčanik budeš osjetil.Zagrij ga dobro,na radnu temperaturu,pa vidi kolko dima ima na iberlauf kraj radilice.Digni neki teži priključak na hidraulik pa da vidiš kak se ponaša,dal podrhtava,slabo diže,dal pumpa lupa.Još bi dobro bilo da ga moreš probati u oranju.
 
T

tuaregr10

Guest
U pregovorima sam za ovaj traktor danas sam išao gledati traktor je solidan motor izgleda dobro cjena 26000 t.kn.dali je skup i neke mane ili savjet šta gledati kod kupnje

Pozdrav svima :arrow:
Cijena je dobra, nije skup :weedman:. Pogledaj da li dobro podiže hidrauliku, da li mu radi špera i da li dobro odvaja kvačilo, odnosno da li se lako ukjuči kardan :?:. Na slici traktor lijepo izgleda, samo mi prednji desni kotač nekako čudno "stoji", pa to još dodatno pregledaj :supris:. Evo ovo je moje mišljenje i nadam se da će pomoći :oops:.
 
B

Bobo

Guest
Iskakanje iz 4. brzine se na tim malim traktorima s 5. brzinskim mjenjacem ne prihvaca kao nedostatak, jedino ako ti iz 4. ne izbacuje, dobio si jedan od rijetkih traktora sa dobro potrefitim mjenjacem. kod mene je mjenjac kupusan dva puta zbog tog problema i na kraju smo odustali, nizbrdo ne vozim u 4. i to je to...
 
T

tuaregr10

Guest
Probaj ga opeteretiti nekak pa da vidiš dal izbacuje iz brzina.Najkritičnija je 4,ali mojem starom je izbacil iz druge,isto stara linija.Probaj ga voziti u svakoj brzini,eventualno ako ima koji oštećeni zupčanik budeš osjetil.Zagrij ga dobro,na radnu temperaturu,pa vidi kolko dima ima na iberlauf kraj radilice.Digni neki teži priključak na hidraulik pa da vidiš kak se ponaša,dal podrhtava,slabo diže,dal pumpa lupa.Još bi dobro bilo da ga moreš probati u oranju.

Pozdrav hrvoje999 :arrow:
U svim brzinama ne smije izbacivati osim u 4. nizbrdo, uzbrdo nesmije :blackeye.
 
T

tuaregr10

Guest
Iskakanje iz 4. brzine se na tim malim traktorima s 5. brzinskim mjenjacem ne prihvaca kao nedostatak, jedino ako ti iz 4. ne izbacuje, dobio si jedan od rijetkih traktora sa dobro potrefitim mjenjacem. kod mene je mjenjac kupusan dva puta zbog tog problema i na kraju smo odustali, nizbrdo ne vozim u 4. i to je to...

Pozdrav Bobo :arrow:
U potpunosti se slažem s tobom :drinkers:. Mi imamo 542 stara linija 85. g. i nizbrdo izbacuje i 4. brzine :vragek:. Izbacivao je i kad smo ga kupili sa 1000 rs, i izbacuje i sad :blackeye. Prijatelj iz mjesta je prije imao isto staru liniju IMT 542 i isto je izbacivao je iz 4. brzine, a sad ima noviju 88. g. i isto mu izbacuje iz 4. brzine :toimonster:. Uzima se da je "normalno" kad izbacuje iz 4. brzine :p.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Bobo,ti bi moral znati.Koji je famozni uzrok tom izbacivanju,a i općenito,zakaj su ti 5 brzinski menjači tak na lošem glasu?
 
B

Bobo

Guest
Jako losa obrada zupcanika i "ogrlica" ne moze kako treba "zagristi" u zupcanik. Posto je 4. sinhronizirana ona je stalno uzubljena a ogrlica sece naprijed-nazad izmedju 4. i 5. brzine. Ja nr sumnjam da i hod biraca nije dovoljan, da uzubi kako treba. pa kad ides nizbrdo, on sam pod svojom tezinom izbacuje. Dok god drzis rucku uzubljenu, nema problema, nece izbaciti...

Rastavis NOV mjenjac a zupcanik od 4. se na osovini klima toliko da dobijes dojam da je 20 godina star... Nekada, ali samo nekada ce to dobro uzubiti ali te situacije su vrlo rijetke.

Ja 4. koristim stalno u voznji, jer mi je lakse iz 3. u 4. nego iz 3. u 5. pod teretom obavezno 4. koristim pri ubrzavanju i 4. sporom po ravnom berem kukuruze... nizbrdo ili 5. ili 3. nekad cak i 2. ovisi sto se vozi iza mene ;)
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ja sam to primetil kad smo menjali utvrđivače.Čak sam bil volje kaj bi sve rastavili,a kad ono tvornički zajeb.A daj mi reci,jel se to more ikak popraviti ili se najbolje pomiriti s tim?Jel 5.brzina sigurnija od 4. ?
 
B

Bobo

Guest
Gledano s prakticne i financijske strane, najbolje se s tim pomiriti...

Sve se moze popraviti. Jedan ciko iz NG je bio uporan (ne poznam ga osobno, pricao mi majstor koji mu je radio traktor) i pisao je mailove i zvao u IMT i utusio ih pozivima i oni mu poslali kompletan novi mjenjac a on je morao poslati svoj stari njima... No to je trajalo dosta dugo dok se to dogovori dok sta, i opet na kraju dobijes IMT traktor na kojem nesto drugo ne radi kako bi trebalo ;)


Ja sam se s tim pomirio i uopce mi sad ne predstavlja neki problem, pogotovo sto su izmedju 3. i 4. brzine nijanse. gdje treba povuci 4. se moze koristiti (oranje i branje 4. sporom, i kojesta drugo) samo nizbrdo nije sigurna.
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Na mom 542 (84god) nikada nije iskakala niti jedna brzina.Tu 4-tu brzinu rjetko i koristim.Nije je loše imati ali se jako lako može i bez nje
 
B

Bobo

Guest
Ti si na ravnom, tebi nema gdje izbaciti iz 4. Nizbrdo i pogotovo pod teretom, samo ode, nebitno jel brza il spora, samo iskoci. Nasloni ruku na njega i ne ide nikud...
 
M

micko IMT

Guest
pozdrav ljudi nov sam na vasem forumu pa neznam dali pisem na dobrom mestu ako ne radim to kako treba neka admini premeste temu gde treba... naime od skora sam postao vlasnik traktora imt 542 85 godiste sa 1500 radnih sati motor je perfektan samo sto je pukao blok kod bos pumpe pa je bio varen ali nije dobro zavaaren jel i dalje curka voda pomalo tako da mora da ga nosim kod varioca da mi to resi. trenutno sam u stadijumu rasklapanja traktora radi poboljsanja njegovog estetskog izgleda posto traktor nije vozen 12 godina pa je malo zapusten zbog stajanja evo malo slika da bi videli kako sam ga rasklapao

20090104021.jpg



20090104019.jpg



20090104017.jpg



20090104016.jpg


20090104013.jpg


20090104012.jpg


20090104011.jpg


20090102003.jpg


20090102003.jpg


20090102011.jpg



eto to bi bilo to sto se tice rasklapanja nadam se da sam dobro ubacio slike nisu bas neke ali eto bar sam se potrudio da slikam postupak sredjivanja i nadam se da mogu da racunam na vasu pomoc i savee i sugestije....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

micko IMT

Guest
skinuo sam je radi zamene lezajeva i semeringa sa njom jel je imala puno lufta na osovini. to mi nije nikakvo ulaganje a moze havariju posle da mi napravi. sve cu da pregledam i naj manju stavku koja bude bila neispavna menjacu da bi posle bio miran
 
M

micko IMT

Guest
skinuo sam ja sa njega i sedalo i ovu crvenu masku jedina koja je ostala na slici ali nisam mogao vise slika da ubacim pa se ne vidi. sad sam pogledao tvoj traktor i super si ga odradio samo sto ja pplaniram moju kabinu u sivo da farbam a ostalo sve u crveno kao kod tebe
 

Najnoviji postovi

Na vrh