• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
dobar dan ja sam mali poljiprivrednik iz medimurja zovem se patrik i imam jedan problem na imt 542 pa sam se nadao da bi mi vi pomogli;)

:rolfer::rolfer::rolfer::finga::finga:
A kako da ti pomognemo kad ga držiš za sebe??????Šta je problem??????:scratch:scratch:madmana:
 
Z

zmijacoop

Guest
Rukovanje i održavanje imt 542

POštovanje svim forumašima :gitarist:
danas sam kapario 542 iz 82 godine, ali se slabo ratumijem u njega :confused: pa vas molim da mi netko savjetuje gdje nabaviti priručnik za rukovanje i održavanje istog i sheme struje sa kakvim objašnjenjem jer je na ovome sva potrgana:madmana:

hvala
:partyman:
 
Z

zmijacoop

Guest
Pogledaj ovdje imaš kompletni priručnik.:partyman:

http://bs.scribd.com/doc/46751872/radionicki-prirucnik-540-549

Hvala na linku, ali mi ne dozvoljava skinuti . Probao sam sa logiranjem, ali i dalje neda, ima li netko možda u PDF-u

evo da probam postaviti i sliku:(

fotografija0275h.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Shema struje ti odgovara bilo koja naj osnovnija tak sam ja svoju radio i sve funkcionira i najlakse ti ju je radit s kablovima od struje za zadnji kraj 5x1.5 a prednji 4x1.5 mozes stavit i 4x2.5 ja imam za prednji kraj 4x2.5 i sve radi super!!!!
 
Z

zmijacoop

Guest
Shema struje ti odgovara bilo koja naj osnovnija tak sam ja svoju radio i sve funkcionira i najlakse ti ju je radit s kablovima od struje za zadnji kraj 5x1.5 a prednji 4x1.5 mozes stavit i 4x2.5 ja imam za prednji kraj 4x2.5 i sve radi super!!!!

hvala na savjetu, jedino me brine kaj ima 2 brave. Kumu sam pomogao slagati na 335 ursusu i nije bili teško, zato sam mislio pogledati u shemu. ali, čega nema bez toga se mora
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
hvala na savjetu, jedino me brine kaj ima 2 brave. Kumu sam pomogao slagati na 335 ursusu i nije bili teško, zato sam mislio pogledati u shemu. ali, čega nema bez toga se mora

ako si vec slagao nece bit problema a dvije brave ti isto nije problem jer brave ti iza imaju brojeve i po brojevima ih spajas pogledaj imas negdi na forumu koja zica s ceg ide na koji broj za svaki imt traktor ti je isto!
 
Z

zmijacoop

Guest
ako si vec slagao nece bit problema a dvije brave ti isto nije problem jer brave ti iza imaju brojeve i po brojevima ih spajas pogledaj imas negdi na forumu koja zica s ceg ide na koji broj za svaki imt traktor ti je isto!

evo vrtim se po forumu već 2 sata tražeći nešto korisno, šemu ili nešto ali nikako da nađem,ili se još ne snalazim ili nema
ima dana, još koji mjesec i nešto će naići:rolleyess:
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
evo vrtim se po forumu već 2 sata tražeći nešto korisno, šemu ili nešto ali nikako da nađem,ili se još ne snalazim ili nema
ima dana, još koji mjesec i nešto će naići:rolleyess:

Imaš za kupiti original instalaciju kompletnu sa šemom za nekih 300-400 kn. Samo razvučeš po traktoru i spojiš. Ima u Gorici u svim trgovinama koje prodaju dijelove za IMT:supz:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
To je stvarno povoljno sad ovisi kakve su kvalitete? Mene tolko dosla instalacija ovo proljece kad sam radio, el kablovi,stopice,zarulje, osiguraci, brave jedino lampe nisam kupovao bile su dobre!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Imaš za kupiti original instalaciju kompletnu sa šemom za nekih 300-400 kn. Samo razvučeš po traktoru i spojiš. Ima u Gorici u svim trgovinama koje prodaju dijelove za IMT:supz:
Ta "orginal" je orginal,ali za malog Ursusa ;)
 
Z

zmijacoop

Guest
Imaš za kupiti original instalaciju kompletnu sa šemom za nekih 300-400 kn. Samo razvučeš po traktoru i spojiš. Ima u Gorici u svim trgovinama koje prodaju dijelove za IMT:supz:

hvala, budem pogledao jedan dan poslije nove
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Manite se tih "original" instalacija, preslabi su kablovi, odnosno žice i to nebude dugo trajalo.
 
B

Bobo

Guest
Godinu i pol poslije generalke (tad je mjenjana i el. instalacija) na mom 539 sve radi tip-top. Instalacija je kupljena u BiH za neke male pare, znam da nije u instalaciji bio prikljucak za prikolicu i da je ubacen komadic kabla do uticnice.

Kutije za osigurace koje su dosle u kompletu su tiha jeza i njih treba mjenjati, tj. ne treba ih ni ugradjivati koliko su lose, ali mi to tad nismo znali pa eto, stoji kako stoji, jedna je originalna a druga je mjenjana "u hodu". Sto se zica tice, radi sve kako je zamisljeno.
 
T

tuaregr10

Guest
Hvala na linku, ali mi ne dozvoljava skinuti . Probao sam sa logiranjem, ali i dalje neda, ima li netko možda u PDF-u

evo da probam postaviti i sliku:(

Pozdrav zmijacoop :fball:
Traktor ne izgleda loše, vidi se da je obnavljan :supz:. Sredite mu struju i ostale sitnice i biti će to dobar traktor :D.
PS
Pošaljite mi na PP svoj mail, a ja ću vam poslati priručnik u PDF - u :mrgreen:.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
dakle, tvoja preporuka bi bila . . . . :?:

Moja preporuka bi bila uzeti kablove 5x1,5mm za sva svijetla i žmigavce, dovoljno su jaki.
Što se tiće vodova alnaser-alternator-start i kontakt brave uzmi 4mm žice posebno i razvuci ih i miran si zauvijek.
Kutije za osigurače, kod nas na tržištu najbolje kaj sam videl su češke od Zetora, najbolje kutije su!!
Zadnje lampe - 21.oktobar, najbolje su i nebudu izbljedile na suncu ;)
Prednje farove uzmeš od Ursusa- večinom su WESEM-ove
Ako imaš na blatobranima napred pozicije i žmigavce, uzmi si također 21. oktobar bijelo-žute.

Pojavile su se na našem tržištu lampe za traktore Srpske proizvodnje SATURN, ljudi pazite, to vam nije bivši SATURNUS, to vam je živa katastrofa, ništ nevalja, novo se raspada, al je skoro zabadava - koliko para toliko muzike :) :weedman:

Uglavnom, ima svega i svačega za kupiti i dosta je toga jako loše kvalitite, a ovo bolje košta i duplo više, pa ko može i želi preporučam nek da malo više, dulje bude miran.
Stalno se igam s tim strujama po traktorima i kroz ruke sam propustil svega i svačega i svakaj sam videl, o bravicama da i ne govorim, kupim novu pa neče i ovi automati za žmigavce po 10-20 kn, živa katastrofa. Kaj se god da treba pripasati od kakvog starog golfa, odnosno samo da je njemačko :):lol:
 
Z

zmijacoop

Guest
Moja preporuka bi bila uzeti kablove 5x1,5mm za sva svijetla i žmigavce, dovoljno su jaki.
Što se tiće vodova alnaser-alternator-start i kontakt brave uzmi 4mm žice posebno i razvuci ih i miran si zauvijek.
Kutije za osigurače, kod nas na tržištu najbolje kaj sam videl su češke od Zetora, najbolje kutije su!!
Zadnje lampe - 21.oktobar, najbolje su i nebudu izbljedile na suncu ;)
Prednje farove uzmeš od Ursusa- večinom su WESEM-ove
Ako imaš na blatobranima napred pozicije i žmigavce, uzmi si također 21. oktobar bijelo-žute.

Pojavile su se na našem tržištu lampe za traktore Srpske proizvodnje SATURN, ljudi pazite, to vam nije bivši SATURNUS, to vam je živa katastrofa, ništ nevalja, novo se raspada, al je skoro zabadava - koliko para toliko muzike :) :weedman:

Uglavnom, ima svega i svačega za kupiti i dosta je toga jako loše kvalitite, a ovo bolje košta i duplo više, pa ko može i želi preporučam nek da malo više, dulje bude miran.
Stalno se igam s tim strujama po traktorima i kroz ruke sam propustil svega i svačega i svakaj sam videl, o bravicama da i ne govorim, kupim novu pa neče i ovi automati za žmigavce po 10-20 kn, živa katastrofa. Kaj se god da treba pripasati od kakvog starog golfa, odnosno samo da je njemačko :):lol:

Hvala na tako iscrpnom odgovoru, a što se tiče bravica , koje bi bilo dobro potražiti i gdje, ili postoji samo jedna vrsta
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A nemaš neki poseban izbor, barem ja nisam imal prilike vidjeti nešto extra dobro, pa čak i da duplo više košta.
Imaš klasične kontakt bravice IMT-URSUS, identične su, razlika je u tome da jedne imaju klemice iza, a druge šerafiće za spajanje žica.
A start bravice za IMT, klasika s 3 velike klemice, sve ti ovisi na kaj naletiš u trgovini. Može trajati 5 godina, a može trajati i 5 mjeseci.

Pred kojih 10 god je bilo na tržištu nekih kao original URSUS bravica (imale su crne plastične ključeve), e takve imam na 540, to su valjda najbolje bravice koje sam imal prilike vidjeti na IMT traktorima.
Stari 533, 539 i 540 su imali tvornički LUCAS bravice, e te su stvarno znale trajati i preko 20 godina. Probaj tražiti negdje LUCAS-a, možda nađeš i miran si.
 

Najnoviji postovi

Na vrh