• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo slika...
Klasične IMT bravice, takve su na 565
Slika2495.jpg

Slika2494.jpg

Slika2506.jpg


A ovakve o kakvima smo diskutirali imam na 540...
Bravice su vrlo slične što se tiće priključnih kontakata (99% iste), ima razlika jedino kod kontakt bravice, za paljenje potpuno iste straga!
Slika2496.jpg

Slika2497.jpg

Slika2503.jpg


Usporedba ključeva!
Slika2501.jpg

Slika2500.jpg

Slika2502.jpg
 
T

tuaregr10

Guest
Evo slika...
Klasične IMT bravice, takve su na 565

A ovakve o kakvima smo diskutirali imam na 540...
Bravice su vrlo slične što se tiće priključnih kontakata (99% iste), ima razlika jedino kod kontakt bravice, za paljenje potpuno iste straga!


Usporedba ključeva!

Da da, takvu bravicu za paljenje ima "ovaj" iz mjesta ;).
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije ti to to kolega.

Ovakvu gornju imam na novom 539.
A donja je klasična IMt bravica za paljenje. ;)
 
B

boriskuz

Guest
Imam jedan problem na IMT542 ('84). Dogodilo mi se da je pomesao brzine i ostao je zaglavljen u drugoj (bar mi se tako cini). Tako sam ga i doterao do kuce. Cuo sam da je to cesta pojava kod ovih traktora. Da li neko zna mogu li sam to popraviti ili ipak moram zovnuti majstora.
Pozdrav!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Imam jedan problem na IMT542 ('84). Dogodilo mi se da je pomesao brzine i ostao je zaglavljen u drugoj (bar mi se tako cini). Tako sam ga i doterao do kuce. Cuo sam da je to cesta pojava kod ovih traktora. Da li neko zna mogu li sam to popraviti ili ipak moram zovnuti majstora.
Pozdrav!

Odsarafi onaj veliki saraf kod mijenjaca s lijeve strane i uzmi si jedan malo duzi sarafciger i pomakni zupcanik malo prema motoru ako je osto u drugoj!
To se zna povremeno desavat tak kad jednom skuzis kako se rijesava nije problem netreba ti majstor za to!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemoj samo da tu šerafciger upadne unutra, bolje uzmi neki pajserćić ili montirać i lagano, riješi se to bez pol muke :)
 
B

Bobo

Guest
Glupost... Ne gasis traktor uopce, izbacis reduktor, gumenu manzetu s velikog mjenjaca skines, izvadis "stift", izvuces rucku mjenjaca prema gore i "ubodes" u brzinu u kojoj sumnjas da je zaglavljen, vrati stift, vrati gumenu manzetu i teraj dalje.

Ovo u uvjezbanim pokretima ne traje NIKAD dulje od 10 sekundi. 539 je znao zaglavljivati tako i na njemu je gumica bila poderana tako da je sve trajalo 5 sekundi. Na 549 je stift skovan pa pravi probleme dok se izvadi pa uvijek u traktoru vozim okasti 24/27 i s njim odvrcem taj saraf i s njim odglavljujem zupcanike.

Ako se stift da lagano izvaditi, nema potrebe za kopanjem po mjenjacu.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
ja to rešavam šitafcigerum u roku 10 sek, a ona matica mi nikad nije zetegnuta nego lagano sa prstima ju primatom i odmotam
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,247
ja to rešavam šitafcigerum u roku 10 sek, a ona matica mi nikad nije zetegnuta nego lagano sa prstima ju primatom i odmotam
Ako nemaš kabine to ti je odlično mjesto za sakupljanje kišnice, a ako imaš onda blata sa cipela :icon_wink:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja to rijesavam isto ko kolega @magla saraf je dotegnut prstima tak da se uvijek da prstima otpustit a prije nego odsarafljujem malo postrugnem sarafcigerom ili puhnem da odleti smece i ko da je bitno dal je gotovo za 10sekundi ili za dvije minute nije to nesto na cemu gubis par sati dnevno nego par sekundi ili minuta jednom tjedno:(happy):
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Ako nemaš kabine to ti je odlično mjesto za sakupljanje kišnice, a ako imaš onda blata sa cipela :icon_wink:

Kabinu imam kaj se ne sijećaš to je onaj traktor sa lančićem
 
M

Marko Arlović

Guest
hrabar promjeniti ..četvrtasti poklopac(nakojem su izvodi"gasa" i gašenja )se može skinuti , ispod imaš samo neke polugice koje otkopčaš ..na jednoj su tri rupe pa pazi na kojoj je bilo ...Ako kaj zajebeš zaboravi na pomoč foruma ..pravac boš servis ;)

Ja se po prvi put javljam i želim pozdraviti sve članove foruma. Postavio bih pitanje, IMT 542 prilikom zaustavljanja traktora i puštanja kvačila začuje se jak udarac u mjenjaču. Zanima me što bi to moglo biti. To se dešava samo kada traktor ide naprijed. Unaprijed hvala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,247
Baš u mjenjaču ili u zadnjem kraju?
Jel se trzne ili samo lupi?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nebi se ništ čudil da to udara konusno-tanjurasti, to je njihova boljka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh