• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
malo se iskrivila od grejanja . trebalo bi da je dobra samo ventile i vodjice uradi i poravnaj. ako ima test pod pritiskom ti je proveri za svaki slucaj da nebude unutrasnje napuknuce. indijske imaju malo prepravki .a ima i nekih problematika sa njima bolje polovna a dobra u svakom slucaju.

Majstor ju kontrolira pod pritiskom ako ce se moja dat sredit ide sve novo na nju od ventila vodica itd jer ako mi sve metne novo onda mi garantira za nju da je dobra!
 
M

Marko Arlović

Guest
Bratiću je u tanjuranju na 542 popucal konusno-tanjurasti par i jednostavno je zacvikalo getribu, par puta je lupilo veli i samo je traktor zakočil i ugasil se je na mjestu. Jedva sam ga s 565 izvlekel van z tog oranja, kotači su jednostavno ostali zablokirani.
Dok su ga kod majstora rastepli, vidli su da je k-t par totalno uništen bil.
Hvala vam na pojašnjenju ali mi smo danas rasklopili zadnji trap, skinuli trubu, izvadili konusno tanjurasti i sve ostalo, međutim nigdje nema oštećenja pa se i majstor sam čudi i ne zna šta bi moglo biti.
 
M

Marko Arlović

Guest
Kako sam te razumio kad stisnes kvacilo, traktor stane ,izbacis iz brzine i pustis kvacilo.Tad lupne i traktor trzne.
upravo tako, i tad se začuje jak udarac i traktor trgne prema naprijed
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja bio danas kod majstora za uredenje glave i neisplativo je uredivat tak da cemo ic po novu glavu sutra!!!!
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Donji snop zupcanika u mjenjacu se vrti stalno kad je pusteno kvacilo.Na gornji snop zupcanika prenosi se kad usaltas u brzinu.Znaci da taj traktor ima nekakav problem sa isaltavanjem brzina do kraja.To je nekakva teorija koju mozes provjeriti kad skines poklopac na mjenjacu.
Kako se salta u 4 i 5 brzinu.
 
M

Marko Arlović

Guest
Donji snop zupcanika u mjenjacu se vrti stalno kad je pusteno kvacilo.Na gornji snop zupcanika prenosi se kad usaltas u brzinu.Znaci da taj traktor ima nekakav problem sa isaltavanjem brzina do kraja.To je nekakva teorija koju mozes provjeriti kad skines poklopac na mjenjacu.
Kako se salta u 4 i 5 brzinu.
nemam problema sa šaltanjem brzina, hvala.
 
M

Marko Arlović

Guest
dal ti nije viljuska neka kriva pa neizbaci skroz iz brzine.
to ne znam, ali ću sutra otvoriti poklopac na mjenjaču da vidimo u kakvom je stanju.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
tebi nesto tu napravi prenos po meni ,ili ima lufta negde u snopovima ili u nekom od zupcanika.probajte kad skinete poklopac rucno ubacivati i izbacivati pa pogledaj da li kad izbacis ostaje ukocen .podigni jedan tocak pa probaj okretanjem .jedino u menjacu moze da zaglavi tako
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Foto0778.jpg

što činiti s ovakvom zakrivljenom poluosovinom?
nevidim sliku .nemoze da je otvori. o cemu je rec .nesto sto je krivo mozes samo baciti i drugo staviti
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Danas kupljena nova glava za imt 542 i sve ostalo potrebno kod promijene glave i sve bi bilo super da nisam zeznuo i staru glavu ostavio doma i kod kupnje nove nebi imo staru da vidim odmah dal se sve poklapa i tak dodem doma i krenem usporedivat i vidim da glava se razlikuje na nekoliko mijesta fali rupa za jedan saraf za dotezanje glave fali rupa za saraf naprijed di dolazi kuciste od termostata i usis je 3 puta manji nego sta bi trebo bit ja neznam kud sam gledo pa sta nije glava motora od 539 ista ko 542:icon_question::icon_question:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ako si uzel indijsku glavu, nikakvo čudo, kum je stavljal čovjeku na 539 novu indijsku glavu ali nije nešto pasalo, no prilagodili su ju, ide traktor ko metak!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da indijska je stvar je u tome sta imam jako puno preinaka koje neznam da ce ju mi se isplatit radit ako idem odmah to radit na usisu mi fali barem tri rupe za sarafe i ima manji otvor barem tri puta naprijed di dolazi termostat iso fali a one rupe koje jesu su za manje sarafe nego kod mene na glavi fali jedna rupa da mogu glavu dotegnut a i ispuh mi je jako cudan neznam dal ce mi i grana odgovarat gore nisam gledo joj je...m ti srecu i nesrecu:mur:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Danas kupljena nova glava za imt 542 i sve ostalo potrebno kod promijene glave i sve bi bilo super da nisam zeznuo i staru glavu ostavio doma i kod kupnje nove nebi imo staru da vidim odmah dal se sve poklapa i tak dodem doma i krenem usporedivat i vidim da glava se razlikuje na nekoliko mijesta fali rupa za jedan saraf za dotezanje glave fali rupa za saraf naprijed di dolazi kuciste od termostata i usis je 3 puta manji nego sta bi trebo bit ja neznam kud sam gledo pa sta nije glava motora od 539 ista ko 542:icon_question::icon_question:

Kako sam te ja skonto ti si kupio glavu za IMT -533.
IMT-539,540,542
snap20130206at201005.png


IMT-533
image03ai.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Pise na kutiji 539 budem ja nju sad posliko pa da se vidi o cem se radi!!
 
N

Nevjernik

Guest
Što nisi orginal uzeo?
Neznam čemu ljudi uzmu poluproizvod ti indijskih pol dijelova ne valja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh