• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Vijci na glavi bi trebali svi pasati osim jednog, ako uspoređujemo 533 i 539.
Ajde ti nju slikni pa da vidimo.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Pise na kutiji 539 budem ja nju sad posliko pa da se vidi o cem se radi!!

ja ti jos napomenu za indisku da ima problematike a ti jos uze pogresnu. ja i jos jedan kolega smo muke mucili sa indiskom glavom na 533. ajd malo prepravki oko izduva kad ni izvod za ulje nije isti. na kraju lomi klackalice. ni one neodgovaraju moraju i one indijske. posle dva meseca zariba na dva ventila u vodjici .ma uzas jedan od delova
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
ja ti jos napomenu za indisku da ima problematike a ti jos uze pogresnu. ja i jos jedan kolega smo muke mucili sa indiskom glavom na 533. ajd malo prepravki oko izduva kad ni izvod za ulje nije isti. na kraju lomi klackalice. ni one neodgovaraju moraju i one indijske. posle dva meseca zariba na dva ventila u vodjici .ma uzas jedan od delova
Koja bi onda po tvojem bila OK?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Puno faktora igra ulogu zasto nisam uzeo orginal prvo financije a ostalo da ne nabrajam!
Grana bi jos mozda isla gore al tesko a dizne su premale za rupe na glavi novoj!
evo slika pa da se vidi sta je to na kraju!
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Jebala majku, stvarno nepaše :icon_confused:
Ko ti je to uvalil?
Nego kad si več slikal da si barem onu staru poslikal s one strane gde su ventili
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
polovna dobra glava je bog.neznam zasto njegovu nije remontovo jedino ako je pukla. veruj mi da te indijske glave vise neprimam da radim. mi remontujemo svaku glavu koja samo nije pukla. pa nisu to neki novci a stare su dobri odlivci. sve nove glave imaju feler u livenju i pitanje dokle ce izdrzati. ono sto se moze garantovati u odlivcima ide u prvu ugradnju. u to sam siguran 100% jer mi komsija radio u imt i rakovici pa sam od njega to saznao i za mnoge stvari
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma nije da mi je uvalio sigurno ni on nije znao o cem se radi bio sam danas u draganicu kod auto horvat i do sad kaj god sam uzimo kod njega ja ili nekome od svojih nikad nisam imo problema ako treba jos koja slika lako ja poslikam stara je na drugom cilindru izmedu ventila i otvora za diznu s donje strane dobila puknuce
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kaj ja znam, ali možda su takve bile na Tafe-u, pa se zabunio trgovac :icon_scratch:

@ vica
To stoji, ali gde naći dobru orginalnu glavu? Ima ih ali koštaju ko i nove Indijanke.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Vidis da je to glava za IMT-533. Usis se pricvrscuje sa dva vijka M10. Rupa za pritezanje glave ima 14.
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Sutra ili najkasnije u petak idem nazat kod njega i nosim i jednu i drugu da vidimo o cemu se radi mozda kakva greska kod pakiranja ili neceg drugog uglavno reko mi je covijek ako sta ne odgovara da s racunom mogu ju zamijenit ja bi bio najrade da sam mogo svoju sredit al neide da trazim polovnu nemam para a i pitanje sta ces kupit ko ce mi garantirat da nije negdi skrivena pukotina puno stvari ima da posjedim od sveg tog:mad::
@lisnik 1800kn samo se nadam da kad zamijenim nece bit tolko razlike
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Vidis da je to glava za IMT-533. Usis se pricvrscuje sa dva vijka M10. Rupa za pritezanje glave ima 14.
Uopče nisam gledal usis :icon_redface::icon_redface:
Poneslo me ono da nejdu dize unutra (a iste su), a i ona jedna rupa na glavi koja fali.
Kolko mene pamčenje služi broj šarafa i na jednoj i na drugoj bi trebal biti isti :icon_scratch::icon_scratch:

Idem odmah u fotoarhivu utvrditi gradivo
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Uopče nisam gledal usis :icon_redface::icon_redface:
Poneslo me ono da nejdu dize unutra (a iste su), a i ona jedna rupa na glavi koja fali.
Kolko mene pamčenje služi broj šarafa i na jednoj i na drugoj bi trebal biti isti :icon_scratch::icon_scratch:

Idem odmah u fotoarhivu utvrditi gradivo

IMT-533 :14 rupa
IMT539: 15 rupa.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
1800kn glava nadam se da kad ovu zamijenim nece bit problema kod montaze sad cu sve mijerit sublerom i nosim si diznu isto da vidim kak ide unutra na ovoj ima 2mm lufta
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
IMT-533 :14 rupa
IMT539: 15 rupa.
Pazi stvarno, a ja bi dal koljeno vrtati da je isti broj rupa.
Možda zato kaj sam puno put metal brtvu glave sa 539 na 533, a obrnuto nepaše
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Tacno tako.Inace moze se ugraditi glava od 533 na 539.Malo pregradnje usisne grane,bez jednog vijka i to je to.
Samo ima malo drukciji zvuk traktor.To sam montirao na jednom 542 prije dosta godina.Za promjene u snazi neznam jer traktor je vozan naprazno i prodan,
 
Z

zmijacoop

Guest
zna li tko koja je dimenzija orginal prednjih guma 542
na mojem su došle neke od kamiončića pa bi si volio staviti prave, i ako znate di bi se jeftinije mogle nabaviti
hvala
:(nod):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Bučo moj savjet vrati horvatu glavu i prođi kod lovre u jasku

Glava danas zamijenjena neko je na kutiju krivo napiso 539 a glava je od 533 dobio drugu koja mi odgovara i sve odgovara nema nikakvih razlika ni najmanje osim jedne stvari na indijki su veci ventili nego na staroj orginal glavi:(nod):
nisam uzeo kod lovre jer nema karticno placanje radi tog:icon_rolleyes:
Orginal gume na 542 su 6.00x16 a di su najpovoljnije to ti neznam!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Glava danas zamijenjena neko je na kutiju krivo napiso 539 a glava je od 533 dobio drugu koja mi odgovara i sve odgovara nema nikakvih razlika ni najmanje osim jedne stvari na indijki su veci ventili nego na staroj orginal glavi:(nod):
nisam uzeo kod lovre jer nema karticno placanje radi tog:icon_rolleyes:
Orginal gume na 542 su 6.00x16 a di su najpovoljnije to ti neznam!

jesu ti veci po duzini ili debljini ventili,ili pecurka veca. ako su po duzini veci moraces i klavijaturu [klackalice] indijske staviti. imali smo ptoblem da je lomilo ili zakucavo ventil u vodjici dok nismo promenili i stavili indijske. naleganje po drugacijim uglom
 

Najnoviji postovi

Na vrh