• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
jesu ti veci po duzini ili debljini ventili,ili pecurka veca. ako su po duzini veci moraces i klavijaturu [klackalice] indijske staviti. imali smo ptoblem da je lomilo ili zakucavo ventil u vodjici dok nismo promenili i stavili indijske. naleganje po drugacijim uglom

pecurka je veca ovo nisam jos ostalo stigo tocno sve premijerit nisam bio doma al sutra se sve ide detaljno premijerit da se vidi sta je jel jos sta treba ili moze sve ostat kako je!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imace bolju snagu ,ali premeri tvoje stare ventile kad stavis u staru glavu koliko izlaze od vodjice do vrha ventila. pogledaj i izduvnu granu dal ce leci ili se mora obrusiti. onaj holender gde dolazi ulje dal je isti navoj
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
imace bolju snagu ,ali premeri tvoje stare ventile kad stavis u staru glavu koliko izlaze od vodjice do vrha ventila. pogledaj i izduvnu granu dal ce leci ili se mora obrusiti. onaj holender gde dolazi ulje dal je isti navoj

Sutra cu sve vidit i premijerit i probat jel sve odgovara ili sta treba doradit stari je danas to malo pregledao i veli da sve stima al to jos uvijek ja moram prekontrolirat a slucajno da treba sta potokarit ili di narezat navoj nije problem kolega ima sve samo odem kod njega i sve mi rijesi samo imam jos izvuc jedan navoj iz bloka to ce mi malo vise vremena odvuc i smirenosti da ne zaj..em navoj u bloku!!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da od glave i to ravno radi blokom i to onaj kojeg bi prvog moro zasarafit kad bi stavljao glavu probali smo navarivat ga i cimat al puca var tak da cemo morat ga busit van i namolit nekak da navoj izade van nekak ga istrgat!!
 
N

Nevjernik

Guest
Moj susjed uzeo novu glavu i lomilo mu klackalice tako zabiloventile.
Na kraju ošao cjel traktor radi glave.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja cu na sve pazit da se slozi kako treba jer kad malo budu povoljniji uvijeti ide u sumu i kad zatopli i kad krenu radovi nece imat mira do jeseni zato mora se sad slozit kako bog zapovijeda da radi bez kvarova jer nema se vremena odmarat u sezoni :(happy):
Kolko bi bilo dobro da odradi sati kad mu se stavi glava da sve sjedne na svoje mijesto?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Da od glave i to ravno radi blokom i to onaj kojeg bi prvog moro zasarafit kad bi stavljao glavu probali smo navarivat ga i cimat al puca var tak da cemo morat ga busit van i namolit nekak da navoj izade van nekak ga istrgat!!

Nema od busenja nista.Pogotovo kad se navariva.Mozes li reci kako si tacno navarivao (koji postupak).Varom sa CO2 ako neide nece ni sa cim drugim.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nema od busenja nista.Pogotovo kad se navariva.Mozes li reci kako si tacno navarivao (koji postupak).Varom sa CO2 ako neide nece ni sa cim drugim.

nisam ja navarivo nego kolega s cinimi se niklovanom elektrodom tak je on vadio sarafe u firmi na kamionskim blokovima on je specijalac za takve stvari reko je da cemo ga onda izbusit da ce kupit borer i da cemo ga izvrtat!
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
To se vari co2 aparatom.Pogotovo tanji vijci.Stavi se prvo bakarna posloska debljine vijka pa zatim matica debljine vijka i matica se zavari za vijak.Bakarna podloska ide da var nebi zalijepio za blok.Ko ima precizniju ruku netreba ni podloska.Na taj nacin vijak mora ici van.Pogotovo taj vijak koji nije dublje od 20mm.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kad sam ga zvao i objasnio mu sta se dogodilo doso je i donio neki aparat cini mi se var stroj to je aparat velicine kutije za cipele i navarivao je saraf nije mu bila ptrebna podloska kolko ima mirnu ruku i uvijek mu puca var kad ga probamo odsarafit probo je i na toplo i na hladno i nejde cak ni on nije vjerovo kak neide i reko je da cemo ga izvrtat al da mora kupit borer jer nema ni jednog doma koji bi mogo pocet busit taj var
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Jel navarivao

Vijak(saraf)
vijakm10500x500.jpg



ili maticu
maticadin934111.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Maticu je zavario najprije je malo navario na saraf sta je osto u bloku i stavio maticu i zavario
lisnik jos uvijek znam sta je saraf ili tiga vijak a sta matica nisi moro bas tak slikovito hahaha
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
A mislis na slike.JBG postalo mi navika.Samo ti njega izudaraj malo poglavi i zavari maticu sa CO2 da se dobro uzari.Mora ici.Elektroda previse razliva var i + ima trofu(sljaku).
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
A mislis na slike.JBG postalo mi navika.Samo ti njega izudaraj malo poglavi i zavari maticu sa CO2 da se dobro uzari.Mora ici.Elektroda previse razliva var i + ima trofu(sljaku).

nema veze za slike nek se zna da imamo slike za sve:icon_thumright: lupali smo po matici al opet ne pusta mogu mu rec da nek proba s CO2 valjda je tolko zahrdo jer je tu dihtung propustio ja se nadam da cemo ga nekak uspijet izvuc da mogu to slozit i da se malo razradi na prazno i u voznji sad dok nije posla da mi bude spreman kolko bi bilo dobro da odradi sati kasnije kad se slozi na prazno i u voznji
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nema veze za slike nek se zna da imamo slike za sve:icon_thumright: lupali smo po matici al opet ne pusta mogu mu rec da nek proba s CO2 valjda je tolko zahrdo jer je tu dihtung propustio ja se nadam da cemo ga nekak uspijet izvuc da mogu to slozit i da se malo razradi na prazno i u voznji sad dok nije posla da mi bude spreman kolko bi bilo dobro da odradi sati kasnije kad se slozi na prazno i u voznji

to je inverterom navarivo. trebo je samo bazicnu tanku elektrodu taj var je jaci od co2. sad je pitanje kako ce i co2 uhvatiti preko ovoga. probajte maticu zavariti ostavi malo da se ohladi da nije usijalo i polij je vodom da se naglo ohladi .trebalo bi da pusti. tesko cete izbusiti preko vara
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo slike da se vidi kak je saraf puko i kak klackalice stoje na glavi osim sta su mi na jednom cilindru malo sumljive neznam dal ce to tak sljakat zadnja slika ili da zamijenim mijesta klackalicama ili koje je vase misljenje!
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Taj šaraf bi se trebal dati izvaditi na prije opisan način jer još ga dosta ima vani. Grijati brenerom nikako.
Klackalice možeš ostaviti kak jesu, eventualno ih odozdo malo poravnaj ako su oštečene od prije. Ako te to smeta kaj tak stoje onda ih treba pripasati jer mislim da zamjenom mjesta nebuš ništ dobil, eventualno buš videl da je i osovina zajeđena.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mozes na te dve krajnje poturiti tanku plotnu da ih pomeris u stranu .
 

Najnoviji postovi

Na vrh