• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta
T

tuaregr10

Guest
Odsarafi onaj veliki saraf kod mijenjaca s lijeve strane i uzmi si jedan malo duzi sarafciger i pomakni zupcanik malo prema motoru ako je osto u drugoj!
To se zna povremeno desavat tak kad jednom skuzis kako se rijesava nije problem netreba ti majstor za to!

Mi na isti način riješavamo taj problem, samo umjesto šarafcigera kristimo željeznu "šipku" :cool:.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Mi na isti način riješavamo taj problem, samo umjesto šarafcigera kristimo željeznu "šipku" :cool:.

Ja sam imo jedno vrijeme šipku rebrastu 8mm i 30cm duzine iza sjedala al je dobila noge sad cu si morat drugu pririktat s njom je najlakse!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,249
Reduktor ili diferencijal, prije ono drugo. Najvjerojatnije polomio šarafe na konusnom.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako je nekaj popucalo i nek ti zapne među zupčanike ode sve u vražju mater.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bratiću je u tanjuranju na 542 popucal konusno-tanjurasti par i jednostavno je zacvikalo getribu, par puta je lupilo veli i samo je traktor zakočil i ugasil se je na mjestu. Jedva sam ga s 565 izvlekel van z tog oranja, kotači su jednostavno ostali zablokirani.
Dok su ga kod majstora rastepli, vidli su da je k-t par totalno uništen bil.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,249
Kao što vidiš ni ovaj sa slike se nije proslavil.
Imam negde još jednu baš ono pravu ali ju trenutno nemrem najti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,249
Kaj je posrknul?
Ne vidim neka oštečenja na klipu, a cilindri su mi isto nejasni sa slike.
I kaj buš sad s glavom, uređivanje ili nova?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Bilo je u planu postelat ventile i ispitat dizne i pumpu na kontrolu i promjenu jednog dihtunga na pumpi al kad sam skinul poklopac klackalice su mi cudno stajale i ventili opruge su bile dosta vani pa mi je bilo cudno a i s jedne strane je slinio pa cemo vidit sta je s tim ventilima i promijenit diftung da vise ne slini kad sam skinuo glavu imo sam sta vidit sutra ju nosim kod majstora ako se da slozit dobro ako ne ide nova ili rabljena ako nadem dobru klipovi su u super stanju nema ostecenja na njima nema risova ni zazora na cilindrima i nema lufta tak da donji dio necu dirat!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,249
Da se složiti sigurno, samo je pitanje kolko bu računice.
Ako dobro vidim ventili su potonuli, znači trebaju novi, na 2 cilindru je zbombardirana do bola, još ako je među ventilima pukla i zahtjeva varenje ..............
Rabljena IMR je kvalitetnija od nove. Nemoj da ti uvale SMR, te stvarno nevaljaju makar su srpske. U tom slučaju bolje indijanku.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da se složiti sigurno, samo je pitanje kolko bu računice.
Ako dobro vidim ventili su potonuli, znači trebaju novi, na 2 cilindru je zbombardirana do bola, još ako je među ventilima pukla i zahtjeva varenje ..............
Rabljena IMR je kvalitetnija od nove. Nemoj da ti uvale SMR, te stvarno nevaljaju makar su srpske. U tom slučaju bolje indijanku.

Radi drugog cilindra sam i skido jer su opruge ventila bile dosta vise ako se da rijesit ova super ici ce sve novo na nju ako nadem i radljenu isto ide na obradu i sve novo ako ovo ne uspije onda ide indijka gore nova jer i ja sam cuo da su puno kvalitetnije vidit cemo sutra al jedino mi nije jasno iso je ko besni samo je dimio dok je bio hladan a palio je bez grijaca i danas ujutro je upalio na zubu prakticki a glava mu u banani!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,249
Nemora biti da je pukla iako ovak izgleda, a možda su čak i ventili brtvili.
Buš videl kad ju raskopaš do kraja.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Izvadio sam jedan ventil nemogu vidit da je pukla sutra cu ju oprat i nosim ju u zagreb kod majstora pa nek ju vidi on dal ju moze sredit ili ne i jel isplativo ili nije a od treceg cilindra na glavi nema ni pinklica samo malo ventili upali al dobro nedo bog veceg zla za 5t rs cca ovo je drugi kvar prvi je bio lamela i korpa!!!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kod bozicevica uredivo mi je prije par godina glavu na autu i odlicno mi je napravio tak da super napravi poso i nije nesto skup
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
malo se iskrivila od grejanja . trebalo bi da je dobra samo ventile i vodjice uradi i poravnaj. ako ima test pod pritiskom ti je proveri za svaki slucaj da nebude unutrasnje napuknuce. indijske imaju malo prepravki .a ima i nekih problematika sa njima bolje polovna a dobra u svakom slucaju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh