• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta
Z

zmijacoop

Guest
A nemaš neki poseban izbor, barem ja nisam imal prilike vidjeti nešto extra dobro, pa čak i da duplo više košta.
Imaš klasične kontakt bravice IMT-URSUS, identične su, razlika je u tome da jedne imaju klemice iza, a druge šerafiće za spajanje žica.
A start bravice za IMT, klasika s 3 velike klemice, sve ti ovisi na kaj naletiš u trgovini. Može trajati 5 godina, a može trajati i 5 mjeseci.

hvala na odgovorima, vidi se da si potkovan u tom dijeju :prayer:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Sto se tice bravica.Za kontakt Šanana je sto posto u pravu.Za palenje je inace najbolja i nezamjenjiva bravica od kamiona tam-a (dajca) polovna.U narodu poznata kao kukača.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sto se tice bravica.Za kontakt Šanana je sto posto u pravu.Za palenje je inace najbolja i nezamjenjiva bravica od kamiona tam-a (dajca) polovna.U narodu poznata kao kukača.

Ako bi stavio od TAM-a na traktor, preko nje imaš kontakt-grijač-paljenje tak da misli mda bi trebalo sve ići preko jedne bravice, al nisam to još isprobao pa neznam točno, ali tak imaju novi IMT traktori, sve na jednoj bravici. Samo se postave dodatni prekidači za poziciju i kratko/dugo svijetlo.

EDIT:
Sad sam skužio na kakvu bravicu misliš ako ne griješim :D...ako mislimo nisto onda ta ima samo položaj za paljenje, bez kontakta i grijača.
Kad več veliš da se zove kukača, moglo bi biti. Videl sam takvih na par 560.
 
B

Bobo

Guest
I "kukaca" ima polozaj za grijanje koliko mi je poznato... Ja ju imam u kombajnu i jednom sam ga grijao...
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
11v2wza.jpg


Kukača na mom 558,položaj 0,položaj 1 za grijač i položaj 2 paljenje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vidi stvarno, nisam na to obračao pažnju pošto takvu bravu nisam imal nikad na svojim traktorima.
Možda ju nabavim i stavim na 565 jer me zeza ova klasična, zna se desit da neče upalit preko grijača.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Dobra je ovo brava,dugotrajna i sigurna.Meni govore da je hitim u smeće i da kupim novu modernu bravu a ja jok.
 
T

tuaregr10

Guest
Vidi stvarno, nisam na to obračao pažnju pošto takvu bravu nisam imal nikad na svojim traktorima.
Možda ju nabavim i stavim na 565 jer me zeza ova klasična, zna se desit da neče upalit preko grijača.

Ma nas na 542 isto zeza ova klasična bravica, ne radi položaj za grijanje, nego traktor moram staviti u brzinu i grijati, pa onda izbaciti iz brzine i paliti :mad:!
 
T

tuaregr10

Guest
A nemaš neki poseban izbor, barem ja nisam imal prilike vidjeti nešto extra dobro, pa čak i da duplo više košta.
Imaš klasične kontakt bravice IMT-URSUS, identične su, razlika je u tome da jedne imaju klemice iza, a druge šerafiće za spajanje žica.
A start bravice za IMT, klasika s 3 velike klemice, sve ti ovisi na kaj naletiš u trgovini. Može trajati 5 godina, a može trajati i 5 mjeseci.

Pred kojih 10 god je bilo na tržištu nekih kao original URSUS bravica (imale su crne plastične ključeve), e takve imam na 540, to su valjda najbolje bravice koje sam imal prilike vidjeti na IMT traktorima.
Stari 533, 539 i 540 su imali tvornički LUCAS bravice, e te su stvarno znale trajati i preko 20 godina. Probaj tražiti negdje LUCAS-a, možda nađeš i miran si.

Evo, imamo mi kontakt bravicu s "crnim" ključevima, stoji za rezervu, sad neznam da li si na tu mislio :scratch?
 
T

tuaregr10

Guest
A nemaš neki poseban izbor, barem ja nisam imal prilike vidjeti nešto extra dobro, pa čak i da duplo više košta.
Imaš klasične kontakt bravice IMT-URSUS, identične su, razlika je u tome da jedne imaju klemice iza, a druge šerafiće za spajanje žica.
A start bravice za IMT, klasika s 3 velike klemice, sve ti ovisi na kaj naletiš u trgovini. Može trajati 5 godina, a može trajati i 5 mjeseci.

Pred kojih 10 god je bilo na tržištu nekih kao original URSUS bravica (imale su crne plastične ključeve), e takve imam na 540, to su valjda najbolje bravice koje sam imal prilike vidjeti na IMT traktorima.
Stari 533, 539 i 540 su imali tvornički LUCAS bravice, e te su stvarno znale trajati i preko 20 godina. Probaj tražiti negdje LUCAS-a, možda nađeš i miran si.

Evo, imamo mi kontakt bravicu s crnim ključevima, stoji za rezervu, sad neznam da li si na te bravice mislio :scratch?

fotografija04751.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A ne, to ti je kalsična IMT-URSUS kontakt bravica, ovakve na kakvu ja mislim izgleda de se više ne proizvode.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije ni takva, ova je isto na ključ s 3 pozicije, ključ se vadi isto ko i na imt-ovim bravicama i ima paljenje svijetala na sebi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E takav sličan, samo bez poklopca, budem poslikal pa vam bude jasno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
E takav sličan, samo bez poklopca, budem poslikal pa vam bude jasno.
Meni je skroz jasno, bar mislim.

0 sve isključeno
1 kontakt
2 grijač
3 stisneš ključ elektropokretač

Takve su bile neke njemačke brave,mislim da bi još koja morala biti doma :scratch
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A ne, ne...
Ovo ti je klasika, na desno paljenje, a na lijevo grijač-paljenje

Hoću reči samo to da je brava neke stare poljske ili češke proizvodnje i da je jako kvalitetno napravljena!

Uz nju ide klasična kontakt bravica s položajima 1-2-3, isto tog proizvođača.

Bravice su istog principa ko i srpske za IMT, samo su malo drugačijeg oblika ključevi i vanjski dijelovi bravica.

SUTRA SLIKE!! :D
 
T

tuaregr10

Guest
E takav sličan, samo bez poklopca, budem poslikal pa vam bude jasno.

E onda takvu bravicu ima jedan iz mog mjesta, isto na 540 :arrow:. Znači, bravica ima isti oblik ključa kao na shemi što je muhaničar postavio, ključ ima plastični crni vrh (dršku), i bravica nema poklopca :?:.
 

Najnoviji postovi

Na vrh