• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
svi 542 imaju dvostepeno kvacilo tako da samo moze bit da stisne do kraja pa zaustavi pumpu,vecinom drugi stepen nije postelan.ali tam gdje osjetis da pocinje tvrde onda krece drugi stepen koji zaustavlja pumpu i kradan...
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
A jeli imao neko problem kad kreće sa 542 da se cuje neki zvuk kao glasno okretanje zupčanika,ako brze pustim kvačilo manje se cuje a ako polako kao neko zapinjanje zupčanika od nešto.
Kao recimo da ugasite traktor i na kvacilu ga u brzini spuštate niz kakvu stranu takav sličan zvuk.
Interesuje me jeli nešto opasno nebi to za sada dirao pošto u vožnji nema nikakvi drugih smetnji ili zvukova.
Traktor je u mene godinu dana i rečeno mi je da je na njemu mjenjana lamela godinu prije kupovine otprilike.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
svaki cigan svog konja hvali pa je tako i taj što si kupio traktor od njega,svi mi kada nešto prodajemo malo slažemo,a šverceri da negovorim,..po tvojim problemima što si naveo i ono u oranju za kvačilo što si napisao,,ja bi da sam na tvom mjestu prvo bi krenuo od lamele i korpe pa tek onda dalje...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U svakom slučaju nešto se razštelalo oko lamele i korpe, otvorite ga od ispod pa pogledajte, ako se nebude dalo nikaj srediti onda na pola s njim, to je čas posla za dvojicu!
A ako ni tu nije problem, e onda je problem iza, njihov klasičan, konusno-tanjurasti par.
 

sale_h

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
62
Za taj zvuk sto se cuje kod kretanja jeli se to cuje kad je traktor pod opterecenjem recimo kad je za njega zakacena puna prikolica ili nesto slicno sto mu otezava kretanje, ili se to dogadnja i bez opterecenja. Nesto slicno ze zna desiti kad ode unutarnji lezaj na trubi, znaci onaj lezaj do diferencijala, u tom slucaju polu osovina pocne da trlja od kardansku osovinu i cuje se neko skripanje. To ti govorim iz iskustva jer meni se desio taj problem na IMT 533, mislio sam da je malo lezaj dobio lufta jer mi je desni tocak kad ga zaljuljam imao malo lufta ali kad smo skinuli trubu lezaja nije bilo nikako. Sva sreca da kuglice nisu otisle unutra u diferencijal sve su ostale u trubi. kad sam zamjenio lezaj sve je bilo ok
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
evo da se pohvalim da sam i ja postao ponosni vlasnik IMT 542 :drink:

traktor je 85g. i stvarno je u jako dobrom stanju
ima 1141 radni sat, sve je utegnuto i nigdje nema lufta,imao je mrvicu lufta na kolijevci ali i to je sređeno :(emo):

na traktoru sve radi, svi satovi i pokazivači od obrtaja, temperature do pokazivača goriva, lampice u satovima ...

traktor smo skroz raskopali i podmazali od prvih točkova do zadnjih
to smo radili iz razloga što je traktor više propao od stajanja i izmeta ptica nego od rada
zapečene kočnice, blokada međutim kad smo sve otvorili unutra sve novo, blokada najverojatnije nije nikada ni stisnuta jer nema tragova korištenja na njoj
evo sad i malo sličica







 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
to i je bio cilj
ali je i teško bilo za povjerovat
pa smo zasukali rukave i šarafali par dana uz pivicu
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Moguće je nije da nije
Ali to nije ni puno važno
Jer kad smo ga sarafali uvjerio sam se da dijelovi nisu nista pohabani
A meni je to dovoljno
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Za taj zvuk sto se cuje kod kretanja jeli se to cuje kad je traktor pod opterecenjem recimo kad je za njega zakacena puna prikolica ili nesto slicno sto mu otezava kretanje, ili se to dogadnja i bez opterecenja. Nesto slicno ze zna desiti kad ode unutarnji lezaj na trubi, znaci onaj lezaj do diferencijala, u tom slucaju polu osovina pocne da trlja od kardansku osovinu i cuje se neko skripanje. To ti govorim iz iskustva jer meni se desio taj problem na IMT 533, mislio sam da je malo lezaj dobio lufta jer mi je desni tocak kad ga zaljuljam imao malo lufta ali kad smo skinuli trubu lezaja nije bilo nikako. Sva sreca da kuglice nisu otisle unutra u diferencijal sve su ostale u trubi. kad sam zamjenio lezaj sve je bilo ok

Čuje se uvjek i kad izlazim iz garaže bez prikolice,znaci upalim i kad puštam kvacilo prvo se čuje neko zvrcanje i prestaje kad potpuno otpustim kvacilo.
Ili recimo kad bi ga drzao u strani na kvačilu to bi se uvjek čulo dok ne maknem nogu sa kvačila.
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Ne cuka,,normalno se ponaša.

Ima li neka mogućnost da se kako proširi rupa od kačenja na polugama ona kugla sto je na polugi i okreće se Imt 542.
Danas pokušao zakačit brazdač za krompir od prijatelja i ne može ona osovinica ući a plug je ručni rad i sve fiksno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Stavi tanju osovinu a kugle ostavi origi kak mora bit.Ja sam jednom probavo povečat rupu u kugli pa sam samo spalio svedere tvrd material u p.m.
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Ma fleksao bih ja ili vario al čovjek samo kupio taj plug za krompir ofarban i upicanit a on ima veći traktor tako da mu se ne brlja po tom.
Volio bih to nekako napraviti da mogu kačiti te priključke sa debljim osovinama a pretpostavio sam da su te kugle od nekog jačeg metala i ne daju se proširiti.
Neznam da nije mozda na drugoj strani poluge rupa šira?
Polušao sam skinuti polugu al zapekli šarafi.
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Ne kontam kako kugle sa dvije rupe.
Možda si mislio poluge sa dvije rupe.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh