• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako imas u planu uzimat 542 za te tvoje zahtijeve bit ce ok ja ga imam samo moj ima jos i vise posla i sve obavlja i ja svake godine jos prosirujem tak da ima sve vise posla tak da po meni ok traktor a da ima mana ima ko i svaki drugi hebi ga!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Po meni bolje 542 jer ces s njim moc sve obavljat od oranja, frezanja, kosnje, sijanja, suma i puno iskoristeniji traktor nego 560 u nekim poslovima gdje ce ti popit puno goriva a malo posla napravit!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Po meni je bolji 560 jer ima podosta konja više , veču masu ....
Kod košenje ne bude trebal turirati i na kvačilu zalafati kosu , kod frezanja ne bude frezal 3 cm kao za mrkvu , itd .

Svi oni koji bi 560 menjali za 542 po sistemu kljuič za ključ nek se jave na PP .

vaš velečasni
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Puknuti ne slazem se s tobom da 542 nemoze dublje frezat osim za mrkvu, kosa sta ako nema roto nego ima bocnu nju netreba zalaufat itd!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
560 ako je uscuvan i komplet ispravan OK al dajem prednost i mislim da je puno lakše radit sa 542 okretniji je i manje troši a može teze poslove obavljat bez frke.
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
od svih traktora te snage vi preporucljujete 560,valjd nema neokretinjeg,nepreglednijeg i losijeg u toj kategoriji traktora
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolege ako več pišete o ta dva traktora onda usporedite 542 prednosti brži manje troši fali snage ni je za teške poslove 560 više troši sporiji laganiji na volanu (hidro volan ) hidraulika ista (zastarjela loša ) kočnice na 560 lošije na 540 preslabe za težu prikolicu (premala masa traktora) moj odabir između ta dva 560 nova linija sa hidro volanom (na žalost takvog i imam ) :icon_axe:
 

pericateslic

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
46
imam ponudu za imt 560 89" godište, tapacirana kabina sa grijanjem i hlađenjem, automaska kuka, servo volan, hidroulične kočnice,sve četiri gume su nove, ima 3000 rs. cjena mu je 5000 evri, a imam ponudu za imt 542 87" godište novi izgled sa kabinom gume su napola isprošene ima 2500 rs. cjena 4000 evri, u oba traktora su prvi vlasnici
 

pericateslic

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
46
čovjek ga kupio 89 i radio jedno 3-4 godine i otišao u njemačku pa sad otišao u penziju više ga nekoristi pa ga prodaje, stavio mu nove gume i malo ga sredio

a koje su mu najveće mane i kolika mu je otprilike potrošnja kad ore
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Malo mi čudno 3 000 rh i promjena guma po meni ipak 560 je u prednosti .

šta te čudi pa 25 godina da su u ormaru pojeli bi ih moljci

ja sam na svome mjenjo nakon 18 godina ripna odlična ali nisam više imo di staviti bajlag
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa meni su još originalne gume gore Barum 14.9/28 8platana i na 35-40% su i malo su ispucane i imaju 4000rs i još budu 500rs izdrzale.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nije tema ali meni Barum izdržal 30 godina nigdje ispucan ali ni je bilo rifni ni 5 mm .
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
moje su tvorničke bile rekord sada imam barum 11 godina i kupio sam ih polovne još su dobre
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nikakvo čudo, Barum je nekad bio pojam za kvalitetu gume, mora se priznati, kaj je da je!!
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Sta bi ovo moglo biti:Orem sa 542 izlazim na kraju dizem plug i neće da podiže dok držim kvačilo već moram traktor u ler i pustit kvačilo.
I kad krećem kad puštam kvačilo čuje se neki zvuk a u voznji nista.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,186
Pumpa hidraulika ne radi na drugom stepenu kvacila.. Mozda prejako stisnes kvacilo pa ti ne dize hidraulik..
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
A mozda ima jednostepeno kvacilo
na

Kako cu znati jeli dvostepeno?
Kad pritišćem ima prvo laganiji hod i onda teži a traktor staje odmah na mali pritisak.
Inače 85-ta godina 5 brzina stari tip.
 

Najnoviji postovi

Na vrh