• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Prvo treba utvrditi kaj šteka, možda je i do balansne, možda nije dobro poštelana, možda su poluge, a možda i razvodnik.
Deset litara ulja van i vidjeti kaj se dogodilo kad ostanu poluge gore.

U svemu tome je očito sigurnjak ispravan čim je poklopac ostal cjeli.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,188
To se meni nekad zna dogoditi na 539 sa naletnim utovarivacom.. I to dok ga slucajno dignem do kraja, inace nikad ne dizem do kraja, nego ostavim jos za 1 cm od kuglice do granicnika.. I onda kad zasteka, ugasim traktor i nakon 5 min utovarivac naglo padne na zemlju i dalje opet sve ok..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Iz iskustva znam da se IMT hidraulika kvari u proljece i u jesen.Tacnije hrđa je najvecii neprijatelj IMT hidraulike.Osnovni kvarovi su poluga balansne opruge i radni ventil na pumpi.....
 
P

plaza

Guest
imt 542

imam imt 542 deluxe 89 godište ,davno mi majstor isključio duplo kvačilo,kako da vratim to jer mi je potrebno kod frezanja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Zovi majstora nazad da ti ga preštela.
Jel ti pedala ima puno mrtvog hoda? Ako ima onda možeš izvana probati na pedali podiči, a ako nema onda treba zaleči od ispod i poštelati
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ok hvala decki ako jos jednom ostane u tom polozaju kroz neko vrijeme ici ce sve sirom i pomalo sredivanje sveg!!
 

tcakaric

Član
Tu od
13 Srp 2011
Poruka
40
Pozdrav ljudi,
Mjenjao sam filtere goriva na IMT-u 542 i sada mi onaj prvi filter sa onim kućištem sa slavinom što ima na njemu mi stalno curi gorivo,stavio sam nove brtve i sve,čak sam ga skidao i okretao brtve i problem je i dalje isti,pa ima li netko kakav prijedlog šta napraviti. Inače filtere mjenjam svake 3-4 godine i nikada mi se taj problem nije dogodio
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Stavi stare brtve ili kupi filtere drugog proizvođača.
Nedavno sam i ja sve svece s neba skidal zbog Aminih filtera. Sva sreća pa je dečko imal doma neke strare gumice od ranije.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Ja vjerujem da je to ipak bi RIS Zagreb :icon_wink:
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
ja vjerujem da je to ipak bi ris zagreb :icon_wink:

kak te sječanje služi ,kad več sve dokumentiraš slikama ,aj probaj nač neku od prije 20 i koju godinicu...nisi ih valjda dva put koristil ,,ono jemput napuniš pa ju skineš i preokreneš i dereš dalje....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=MKQRtN2uNyE[/YT]
 

ALAN

Novi član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
20
Imam 542 83. god. i ima mjenjač sa pet brzina ali mi ne rade 4 i 5,a ove ostale rade uredno.Može li mi netko reći nešto o tome kako i na koji način da to poprevim?Dali mjenjati cijeli mjenjač ili samo sinkrone...hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
U kojem smislu ti ne rade, iskače ili ih uopče nema?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja znam za jedan 542 koji uopće nema 4. brzinu, jednostavno nemožeš ubaciti u nju, a 5. ima i tako se vozi od '80. i neke.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Četvrta i je problematična na tim "petobrzincima"
 

Najnoviji postovi

Na vrh