• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Kaj ti Oficir mlatiš toga na ovome svetu nema :icon_butt:

Ovaj kaj ti zahvale tišče nikad nebi tolike traktore isprobal i tolike godine staža imal sa radom s traktorima, u njegovo vreme su deca bila ta koja su mlade učila, a danas ako ih od malena nepokušaš naučiti ......

Podržavam Tomu i ostale koji misle da ih treba imati uvjek uz sebe pa dao Bog da im nikad nebu trebalo. Ali nek vide i znaju
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Krenuli smo od prekidača , nek svatko odluči dal mu treba , djeca ako žele nek ih stariji obučavaju za rad sa traktorom (makar zakonodavac to ne odobrava znači kršimo zakon) a zahvale dajem kad mislim da je u redu davati (po mojoj savjesti) !
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Jasno, pa mi ovdje samo razmjenjujemo mišljenja, a moje je da prekidač MORA biti.
Zahvale :(giggle)::(giggle):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Slažem se da prekidač mora biti jer da ga nema curelo bi ulje na njegovu rupu (to mu je najbitnija funkcija):icon_lol:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nekada su se deca vani stalno igrala,a danas su pred kompjuterom stalno pa su i šanse manje da se netko pregazi ili sruši šupu.
I nekad su imt-i bili novi i palili na zub,a danas neki nečeju ni da ih drugi traktor vleče po cjelom selu!
Vremena se mjenjaju al i ljudi,pa danas ima puno više dece sa vozačkim dozvolama,pa su i naučili nekog boga o sigurnosti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A kaj ako se strga zenzor pa kad sjedneš na njega a on uđe u ,,,,,,,,, ??? Onda bolji 542 nema tog guzo-pikača :mur:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
I nekad su imt-i bili novi i palili na zub,a danas neki nečeju ni da ih drugi traktor vleče po cjelom selu!
I tvoj Zetor je bil novi ..... i prekidač pod pedalom je imal .....
401528974.gif


Čak i viličari pod sicom (nekaj slično kak Puknuti veli) imaju pa čim vozač iskoči van makina krepa i ukoči se ....
Ok, to je malo naprednija tehnologija, ali taj prekidač je mnogima (pa i meni) jednom glave skoro došel .... ne baš možda glave, ali ....

Nek dela ko kak hoče :icon_pidu:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Točno je za viličare. Imaju senzor u sicu i tek kad se stisne sic ( ovoljno je laktom se naslonit) rade komande, ima lampica koja se ugasi.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Taj prekidac na IMT-u je s...... , i ne vrijedi ga imati ukljucenog. Reci cu vam i zasto, milion puta sam vidio a desi se i kod mene kad silaze ljudi s traktora nogu provuku izmedu mjenjaca i sica i nogom izbace malu rucicu u ler. I eto ti se pouzdaj u nju da dijete nece ga upaliti. Ako zelite osiguranje treba ugraditi neku drukciju sklopku. Kao Zetor
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Pa samo kad je u leru se traktor može upaliti.
To je i svrha tog prekidača.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A ja ne patim ni za jednim :) Noga na kvačilu i pali, tak sam se naučio od malena, a traktore niakd ne ostavljam u brzini, za to su kočnice!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ako vec hocete zastitu po meni je najbolje sklopka na masu sa ruckom jer nije zgodno da je dete moze aktivirati a dobro posluzi za nedaj boze kurslusa. Ali kocnice zato bi trebalo biti ispravne i zakocene jer mnogo slucajeva znam gde su deca otisnula traktor stisnuvsi kvacilo. po pitanju dece i masina bilo koje sam veoma obazriv i nedozvoljavam igranje na masinama jer to igracke nisu. Kad radim sa tim moze u mojem prisustvu neke stvari gde ipak imam kontrolu ali tu previse zezancije nema
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ja na jednom traktoru imam spojen taj prekidac, a na drugom nemam..
Al obadva palim sa stisnjenim kvacilom uvijek, a i reduktor obicno stavljam u ler da mi mjenjac ne zakrci prilikom prvog usaltavanja..

A sto se tice ove sklopke na masu, ozbiljno razmisljam da to ugradim..
 

Najnoviji postovi

Na vrh