• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
290
Evo da podijelim s vama glupi način kako sam jučer ostao u "kvaru"... malčirao sam oko maslina i pošto je teren neravan mao sam produljio poteznicu da malo podignem malčer da ne zapinje na svakoj grbi.. prošao sam uzduž po masliniku prošli vikend, ali ostalo je u svakom redu još po malo između redova za proći popreko... tak da realno nije bilo puno biljne mase....

I da, podizanje malčera je bila najveća glupost koju sam mogao napraviti... skočio kamen, proletio ispod traktora i pogodio filter ulja, probio ga i vodoskok :)

Ništa, ugasio traktor i zvao susjeda da dođe po mene, zakopča moj malčer i mene odvuče do doma... po tragu ulja vozio sam jedno 30-40m prije nego sam skužio (gledao sam više natrag nego naprijed) i ugasio traktor tako da ne očekujem nikakve posljedice po motor.... bilo bi šteta - generalka napravljena nema 100 sati.....
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
290
Nisam se odmah javljao dok ne vidim kakva je situacija, ali evo... novi filter je na traktoru, ulje sam dolio i traktor ovako kolko mogu vidjeti na prvu radi normalno... malčirao par sati i sve 5... pritisak ulja dobar, temperatura dobra, zvuk dobar.... izgleda da nije dobio "po jajima".

E sad, s obzirom da moje maslinice rastu, da su krošnje sve šire kabina mi sve više smeta. Zapravo, prvo sam razmišljao o manjem (užem) voćarskom traktoru, ali stvarno mi je žao prodati traktor koji ima 50 sati rada nakon generalke.... realno, teško da lovu koju sam dao za generalku mogu dobiti "van".
Razmišljam da skinem kabinu... super je imati kabinu zimi, super je imati kabinu kad te uhvati kiša, ali ono.... fakat mi smeta za obradu oko stabala. Jednostavno ne mogu priči. Ono čega se bojim je da će mi i široki blatobrani kakve ima 542 u originalu isto smetati i da bi mi puno bolje pasali oni "sportski" kakve imaju 533 i 539 pa me zanima da li se mogu takvi blatobrani staviti bez puno pripasivanja ili je to čista kemija? Ako je velika kemija možda i ne bi kupovao takve blatobrane nego ih dao napraviti kod limara i bok....

Što vi kažete?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Ja koliko znam da je taj dio isti i na 539 i na 542, tako da bi trebalo odgovarati bez problema.

Viđao sam na oglasima nekoliko 540 sa tim malim blatobranima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Pašu blatobrani, samo kaj me strah i pomisliti kak bu to izgledalo
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Ja skoro kupio jednog 540 sa takvim blatobranima. Ovaj 533 je bio bliže pa je odluka pala na njega ipak.

Malo neobično, ali nije uopće jako ružno...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Nisam nikad videl u živo ali mi z glavi nikak ne pašu ti blatobrani i ravna hauba.
Možda bi mi se dopalo da vidim, ali izgled ionak nije bitan. Bitno je srce i funcionalnost.
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
290
Ha čuj, bolje da je ružnjikavo nego da stalno zapinjem za nešto.... ne znam... mislim da ću prvo sve skinuti što se može, a kad i to postane previše onda tražiti neki manji traktor.

Imam još jednu situaciju od neki dan... trebao sam prevesti neki kamen i počeo sam tovariti prikolicu od rude.. ajmo reći da sam nabacao pola prikolice kamena u visini stranica (tehnostrojka 3T) kad sam primjetio da mi se odvojila ploča od kuke.... ono baš je ful zjevnulo to dolje... bilo me strah da ne pukne pa sam hidraulikom pridigao to malo i išao odmah iskipati... nekako mi se to ne čini normalno... prije sam znao voziti 2,5m3 vode, punu prikolicu jedno 2,5-3m3 pijeska/gnoja i nikad to nisam primjetio.... pa nije valjda pola prikolice kamena toliko teže od npr. pune prikolice pijeska. što vi kažete?


-6Ky6WVzv-m4I92rqkaP_JBA2NpFxG6uvgqTDE12Q-yaa2JL1O2IzlskbRdgrj3b8yM7cRCxqFBQCkYXjeYNGuNefLxSvFv5a_RjVGoQvcQIzA8AfRUh9-HI7exhK2PSJhDbEovJDjJx6fvhxZaWRee0SARXvv84iQTgMZT0rgp826o-cnyHC-kiFvuzOwclDAfyWrlRP37svCptVa4xi2y0Hrik0xiwKyiDC2fVVvKVDx492jTytzKXX90Q5LFWD28SK5ESBYKjekSWBuxcznyeUhrebYoksdqSRtNpzYoRGUvzX8cb9Am1jKyxQM2qboMxjRUH-bhthgwJ0qBEUOq7NbAynBswHvHdYqRh9oY4uIB8XWniFVt2-7YYLBsZxeBL0bNtIWXgh8qS5Tlc-DNuPd3dElgpQ1qIBaud-YLaDlj7ZGVYXcZkx6q9ae8FkXINO741nfKDR8VgaxSSFMENCzURLmwVf9vU95GmhK34h__aPl65JxU0oY6WCTETYmzamcWA0-RcjVqjSuV5Zcl7eK2rD3feC1zOwaI6oZ0GGu0tM8CI9sP6pBh-oZU0cJdFHIng3mQXnhkkXOWzIVb_AbX3nuxZkLYsXjrHTNQ6dwVac7egOliM7gKlTm577lTe5WK7qVs23pXGLsM2yn6LjbJtXdAA=w1600-h901-no


yZP8gnY7FJKdHaw7-7pY-2K32c29gHMIND-Gfm891W7lj02WhQd9-GpKRfVCs6rz-hyugs5ZYquk_ThA4fz3dfBfr5mV-9sAw4gQNe12ZA5OaWH2UZEzFjQo9yJ2aE0k2K9_5qNggJdEFF7Omi7FprsDIqGnMrjPqhifFcj0UZnWIq3Xx-Csp5SSa3BguNTiSkZ4XCKs6epOWEc2FhJ4bi05CAoK0Ose3yEwM2Y8E8ihz3s7G3J-N2z2-plPvdnArUqd9iVrVocrfSkMcizaW0_iOeoNyahDbyASjM9-sRrUK9klkID6EZe9tSQq80Kw7Q087e_Ox6_7EezLOxQfitI7hLPiEQm_7je8HpPa2aCw1fhJBPj1T5PHB5FweOhAZ7T39qZBSQ49c0D6lZtpSUGwjGQG9wiC3WBR0rI0-qCu57tXMTWlhFX6WR6euO42aYjuzFmrHEb3AOc3Qd4pwuH8C5FPWtRZd-CXBZbzZP5OpsnlAQLXoJJYcvWfhTOeYfTdXdiUi2YyRGTrOeC_zyLP8L9xyMTafyOUfRNdhr3K8_UX1Psj-JeugNQe1t1chNQ1Yt8SAQ8POeaid8B7aTrM4OA_NuF5zUue2867Z5ogzmLKnuN9YMAu00Wp3gB9ew4Arx1rM_32PgzF8NFIG2YKBXhpZul3=w1270-h952-no
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Specifična težina kamena je otprilike 2,5 tona po m3 ali to kad je kamen kao komad dok u Vašem slučaju je to sigurno trećinu manje zbog praznina između kamena, pa bi se moglo reći da je to oko1.8 tona po m3. Specifična težina vode je 1 tona po m3 a pijeska otprilike 1.5 tona po m3. Sada računajte. Kada vozite pijesak onda je ta težina raspoređena na cijelu prikolicu.
 

Casper

Novi član
Tu od
28 Kol 2019
Poruka
1
pozdrav svima u grupi,imam problem sa kocenjem na imt-u 542 nove pakne, trombla dobra, sve nastelovano i razradjeno i opet tvrda kocnica i gotovo je nema nikako, dal se to mozda nekom desavalo ? Po meni mislim da je problem do pakni al opet da pitam .....
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,367
Pa najvjerojatnije da je do pakni ili nedaj Bože da semering propušta ulje pa zamaščuje pakne. Jel se osjeti da traktor koči/usporava kad se stisne pedala?
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Casper, mislim da nije problem u novim paknama, već u tromblama, jer su ih stare pakne jako zagladile i stvorio se tzv. masni sjajni sloj koji ne može nova pakna skinuti.
Čim prije skini tromble dolje i vozi tokaru da ih malo "lizne", tj. potokari i da vidiš onda kako koči.
Nemoj tak dugo s tim voziti, jer će ti inače i nove pakne zagladit
 

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
Hvala, samo jos nesto sad planiram kupiti malcer i do sada sve sta sam imao je bilo bez kardana. Sad me zanima ako mi moze neko pojasniti sta mi sve treba npr. meni je vani kriz kardana okej i sada da bi zakopcao malcer trebam kupiti nastavak kardana ili ? i kako se to po velicinama nekim kupuje ili kako tocno. evo tu npr- Kardani Recimo nije mi jasno sta bi trebao tu uzeti ? Hvala unaprijed
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,363
Pa tu stavljaš jedan kraj kardana. Tebi treba kompletan kardan. Jedan kraj na traktor, drugi na priključak.
 

Najnoviji postovi

Na vrh