• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Hvala mastore ,ma nije da ne odvaja uvijek ,nekad zakrči i onda moram svom silom stisnut da ušalta bez krčanja . Dakako ,viđao sam gazde koji ne obraćaju pažnju na krćanje ,šaltaju svoje traktore ko da su tuđi
Ja to ne volim . Znači ,uazor od 1milimetra ispod onog šaraf ,dok je papuča puštena je ok?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ako ti kardan stane kad pritisneš kvačilo do kraja onda je zazor ok.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Ok moram to vidjeti . Pitam zato što si ti na onoj slici turio špijun tamo ,pa ,velim ,možda se štela na neku točnu mjeru . Kakogod ,ja izgleda na tu rupu nemrem poštelavati da mi šalta ko puška . A bio sam se ponadao ,kad sam zavirio...jbg ,ispraznio novčanik za traktor ,pa kupio plug ,pa izmjenjao ulja i filtere..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Pa i štela se na točnu mjeru ali o tome bum ti pojasnil kad opet napuniš novčanik ;)
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
A ,ne bum se ja sam usudio poloviti traktor . Iako mi mehanika nije strana što se auta tiče ,kod auta radim skoro sve ,osim struje i zahvata za koje nemam alat . Al s traktorima sam frišak, a i nemam zasad bogzna kakvu radionu . Uskoro bi trebao seliti pa možda bu bolji prostor.
 

Vukk

Član
Tu od
2 Svi 2019
Poruka
44
Pozdrav momci svima
Ja sam novi na forumu
Pa kako to vec biva odma treba pomoc haha
Rijec je o imt 588 vasa neka iskustva,misljenja
Traktor je sa 3 brzine mjenjacem,radio 2000h
2 vlasnik nema vremena za traktor
Kaze da ne sve u super stanju
Pitao sam ga za dijelove,posto je to vec "dedo"
Rekao je da sve pase od 577 imt,samo je kod ovog drugaciji motor
Imao sam do sad vladimirac t 25 prodai radi mjenjaca, i tomo vinkovac 418 isto me zezali mjenjaci..
Nadam se da cu ovde dobiti neku pomoc i napokon se usrecit s traktorom haha
Pratim forum odavno,posto sam na selu jedva sam se registrovo..
Vidim da je puknuti u ovom razgovoru nadam se da ima neki savjet za mene

I ako ko mi neko moze reci kako da otvorim sam temu,nadan se da se savoris nece ljutit radi velike poruke u ovoj temi,ali ako se bude ljutio dacu mu zenu
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Trebao si u 577 temi ubacit to slično.
Mjenjač je drukčiji 3 brzine reduktor je od 5106 gore mi nedavno nešto kemijali pa smo i kućište mjenjali jer u 577 ne paše
 

Luka123

Novi član
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
1
Potrebna mi je pomoc oko traktora IMT 542 STARI TIP na strani gde je kompresor i boca, taj patos(patos je prcvrscen sa zadnja 2 sarafa) kada sam jedan od tih sarafa odvrnuo pocelo je da curi ulje i sutra sam zatekao dole veliku kolicinu ulja na betonu, i sad bi mi trebala pomoc da li da sipam novo ulje(menjan je novi filter skoro)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
To ti je najvjerojatnije iscurjelo ulje iz mjenjača.
Na taj donji šaraf na ravnom može iscurjeti cca 5 litara ulja. Na betonu je to velika fleka jer slabo pije ali to je tu negdje iscurjelo.
Natoči mu novoga kolko fali ali prije stavi šarafe i teraj dalje.
 

Zlaco

Novi član
Tu od
31 Srp 2019
Poruka
16
Pozdrav. Da li je normalno imati ovakav luft na volanu. Inače kad se vozim desni kotač kad naleti na neravninu počne se jako trest, pa moram usporit. Digao sam traktor i pregledo spone, ležajeve.....sve mi se čini ok, osim volana. Stavio sam video pa ako netko zna da li je normalan luft ili je volan poderan. Na lijevom dijelu volana luft je zanemariv. Hvala na odgovoru.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Taj luft je i više od ne normalnog.
Ako ti volan nejde gore dole kad isprobavaš luft onda treba zamjeniti ili popraviti segmente volana.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Znači da su se poderali segmenti (zupčanici) u volanu ili pikse volana ili je poderan puž i osovina volana.
Treba ga rastaviti i popraviti.
 

Darko 13

Novi član
Tu od
26 Stu 2019
Poruka
5
Dobar dan
Imam jedno pitanje pa ako neko zna da mi odgovori.Juce nakon oranja primjetio sam da mi ace pumpa sva od ulja,pregledo sam nivo ulja uredan znaci nije pomjeso naftu i ulje.Sta bi mogao biti razlog? Hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Čezne za drugom. Na postoječoj se da promjeniti semering ali nema baš nekog kruha od tog posla.
 

Darko 13

Novi član
Tu od
26 Stu 2019
Poruka
5
Znaci nova gledu sam u prodavnici imaju neke turske po 30.00 maraka .dali znate kakav im je kvalitet.Koju uzeti kvalitetnu ?
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Nemoj tursku one su loše traži ipm ako ima ili slovenska. Po cjeni bar da je 50 - 60 maraka
 
Na vrh